مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

به چه شکل URL بسازیم ؟


URLمخفف Uniform Resource Locator می باشد که برای معلوم کردن نشانی ها در کانال جهانی اینترنت گزینه به کار گیری قرار می‌گیرد. در واقع تمام صفحاتی که در وب وجود دارا هستند و اکران داده می‌شوند ، دارنده یک نشانی و آدرس می‌باشند که به آنURL گفته میشود.

طراحی سایت در مشهد

هر برگه ای که در وبسایت شما نشان داده می شود یک نشانی URL داراست. URL ها بلوک های ساختمان وبسایت شما می باشند پس اهمیت آنان را حداقل نگیرید. به ویژه نشانی های صفحه های مهم تارنما مانند منو ها ، فرم ها و ... از اهمیت بیشتری برخوردارند.
کلاً در پروسه طراحی وب سایت ، URL ها هر چه قدر قابل فهم و شعور خیس و معمولی خیس باشند ، از دید بصری قشنگ خیس اند و برای مخاطبان و موتور های کاوش گر امتیاز بیش تر و بهتری خواهند داشت. با URL های نامناسب سایت شما از دربین نمی رود البته بی تردید گزینش شایسته ترین URL ها به سئو تارنما شما امداد بسزایی خواهد کرد.

به چه شکل URL بسازیم ؟

به تازگی وبسایت سازآنلاین یوتاب قابلیت جدیدی بر روی پنل رئیس یوزرها قرار داده می‌باشد که در حالتی‌که از اعضای خانواده یوتاب اینترنت باشید صد رد صد آن را مشاهده نموده اید. یک قسمت پیکربندی لینک و پیوند ها در پنل رئیس ساخت گردیده و همینطور جعبه یا این که باکس لینک و پیوند مجازی در پیکربندی همگی صفحاتی که میخواهید برای تارنما تولید نمایید بیشتر شده‌است. برای به کارگیری از بخش پیکربندی پیوند ها مطلقا از یادگرفتن "ساختار نشانی URL" برای پیکربندی این بخش به کار گیری نمایید.

جعبه پیوند مجازی به شما این قابلیت و امکان را می‌دهد که نشانی یا این که URL دلخواهخودتان را برای هر جنس ، مقاله ، خبر ، نوشته‌علمی ، منو و ... بنویسید. اما همینطور در شرایطی‌که تیتر خاصی مد حیث ندارید میتوانید از وضعیت پیش فرض استعمال نمایید که مبنی بر تیتر مقاله و یا این که فرآورده و اینکه در چه منویی جای دارد به شما لینک و پیوند پیش فرض و پیشنهادی میدهد.

در‌صورتی‌که می‌خواهید از این قابلیت و امکان نو به شایسته ترین صورت به کارگیری ببرید و تاثیر مثبتی بر سئو وب سایت خویش بگذارید ،
نکات تایپ کردن url خوب
برای تایپ کردن شایسته ترین URL به موارد ذیل اعتنا فرمائید :

1. حروف ربط یا این که بیشتر را حذف نمائید
برای تایپ کردن پیوند مجازی ، لزومی ندارد که مطلقا از تیتر مطلبتان به کار گیری فرمایید. یک نشانی مطلوب ، آدرسی هست که در آن کلمه ها بی اهمیت به قضیه درج نشده باشد و بهتر می‌باشد عبارت باشد خیر یک گزاره بی نقص. همینطور در لینک و پیوند مجازی از حروف ربطی مثل "و" ، "پس" ، "که" ، "در" و در انگلیسی مانند "and" ، "or" ، "that" به کارگیری نکنید.
مثلا به جای تایپ کردن : 7 شیوه که برای بهبود سالمی شما موثر می باشد ، بنویسید :
"7 راهکار برای بهبود تن درستی" یا این که " 7ways to Improve Wellness "

2. از کلمه ها کلیدی مهم به کارگیری فرمایید
در نشانی URL از یک یا این که دو کلمه و واژه کلیدی مهم به کار گیری فرمائید. اما درصورتی که این نکته را به فعالیت ببرید که کلمه ها کلیدی تان با محتوا منطبق داشته باشد. یوزرها وب عبارات کلیدی را در موتور های کاوش گر سرچ می نمایند پس درصورتی که در نشانی شما از عبارات کلیدی مهم متنتان مصرف شده باشد ، قادر است تاثیر مثبتی بر سئو وب سایت داشته باشد.

3. سازش نشانی url با تیتر مقاله
بهتر هست نشانی با تیتر مقاله مطابقت و همخوانی و سازش داشته باشد. در این‌حالت هم برای مخاطبان قابل فهم خیس خواهد بود و هم اینکه از دید بصری زیباتر میباشد و نشانی URL مطلوب تری به حساب آورده می شود.

4. نشانی url قابل درک و تلاوت باشد
در کل هر چه قدر نشانی URL خوانایی بیشتری داشته باشد برای مخاطبانتان بهتر می‌باشد و رابطه بهتری با آن برقرار می‌کنند. حتی در‌صورتی‌که بخواهند می‌توانند به راحتی نشانی را به خیال بسپارند و در مواقع لزوم تایپ نمایند. همینطور بهتر می‌باشد از درج نشانی های پیچیده و تو در تو بپرهیزید. یعنی در صورتی میخواهید مبتنی بر تیتر منوها و زیرشاخه ها URL بنویسید ، طولانی تر از سه زیرشاخه یا این که منو را در نشانی درج نکنید.

5. نشانی url کوتاه مطلوب خیس می باشد
کلاً ترجیح با نشانی URL های کوتاه خیس میباشد. تلاش فرمایید URL تا حد قابلیت و امکان طولانی نباشد. URLهای کوتاه خیس می‌توانند در فیس لزوم به راحتی به وسیله خودتان یا این که مخاطبین و مشتریانتان تایپ شوند. همینطور مزیت دیگر URL های کوتاه این هست که در شبکه های مردمی مثل توییتر که محدودیت کاراکتر در لینک و پیوند دهی موجود هست و در‌حالتی که نشانی طولانی باشد آن را ناقص اکران می‌دهد ، نشانی های کوتاه خیس مطلوب می‌باشند.

6. از علائم استعمال نکنید
در نشانی URL تا هنگامی که حقیقتا لازم نباشد از نماد هایی نظیر ، ! ؟ / % # و ... به کارگیری نکنید یا این که در رخ لزوم کمتر به فعالیت ببرید. آرم ها تلاوت نشانی را مشقت بار می نمایند و ممکن هست خطای URL چهره دهد.

نکته : به‌این نکته اعتنا داشته باشید که در صفحه های اینترنت سایتتان نمی توانید از URL تکراری به کار گیری فرمائید و هر ورقه ای می بایست نشانی اختصاصی خویش را داشته باشد.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۱:۳۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)