مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

پلاگین WP Smush Pro برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس


فرمت تصویری webp یک کدام از مهمترین خدماتی می باشد که کمپانی گوگل برای بهبود شرایط تصاویر در دنیای اینترنت به اشخاص ارائه نموده است. این فرمت میتواند تصاویری با حجم کمتری را به اکران بگذارد. کاهش حجم تصاویر در فرمت تصویری webp می‌تواند تا حدود ۷۰ درصد باشد که عددی شایان توجه می باشد و میتواند صرفه جویی چشمگیری در فضای در چنگ اشخاص تولید کند.

طراحی سایت در مشهد

فهرست محتوای این نوشته ی علمی
فرمت تصویری webp چه می‌باشد ؟
محدودیت های پیش روی فرمت تصویری webp
آیا فرمت تصویری webp می‌تواند جایگزین فرمت تصویری JPEG شود؟
تبدیل فرمت webp به فرمت های معمول
فرمت تصویری webp چه می باشد ؟
فرمت تصویری webp یکی مهمترین خدماتی میباشد که کمپانی گوگل برای بهبود حالت تصاویر در دنیای اینترنت به اشخاص ارائه نموده است. فرمت webp میتواند تصاویری با حجم های کمتری را برای اشخاص به اکران بگذارد.

پلاگین WP Smush Pro برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس

به صورت کلی در صورتی بخواهیم بدین سوال جواب دهیم که فرمت تصویری webp چه می باشد می بایست اشاره کنیم که‌این فرمت دارنده دو موقعیت فشرده سازی تصاویر برای عکس هایی با پسوند jpg و png میباشد که در وضعیت نخستین فشرده سازی میتواند بر روی کیفیت عکس تاثیر نا مطلوبی بگذارد در حالی که در شرایط دوم فشرده سازی سوای تاثیر بر کیفیت تصاویر روی میدهد.

فرمت تصویری webp چه می باشد

کاهش حجم تصاویر در فرمت تصویری webp قادر است تا حدود ۷۰ درصد باشد که عددی شایان توجه می‌باشد و میتواند صرفه جویی چشمگیری در فضای در چنگ اشخاص تولید کند. وقتی که یک تصویر با فرمت jpg به webp تبدیل می‌شود واحد سنجش کاهش حجم نزدیک به ۴۰ درصد برآورده شده‌است.

این عدد زمانی که تصویر شما از مدل png باشد به ۲۶ درصد کاهش مییابد. علاوه بر کاهش حجم مصرفی به کار گیری از تصاویر با حجم کمتر می‌تواند تجربه استعمال از سایت را برای مخاطبان شما شادی بخش خیس کند. به‌این معنی که‌این زمینه میتواند نقش لبریز رنگی در بهبود سرعت لود تارنما داشته باشد که موضوعی حیاتی برای یک وبسایت لبریز مخاطب به حساب می آید.

علاوه بر این به کار گیری از فرمت webp در برنامه های اندرویدی و بقیه سیستم استدلال های موبایلی نیز موضوعی میباشد که کم کم منزلت قابل قبولی یافته میباشد. کاهش حجم برنامه ها به واسطه کاهش حجم تصاویر گزینه استعمال در آن‌ها و از طرف دیگر استعمال از تصاویری باکیفیت رنگی مطلوب خیس قادر است از مهمترین مزیت های به کارگیری از فرمت تصویری webp در برنامه نویسی های نوین به شمار بیاید.

محدودیت های پیش روی فرمت تصویری webp
محدودیت های پیش روی فرمت تصویری webp
در هنگامی که فرمت webp بوسیله گوگل پباده سازی و معرفی شد محدودیت های فراوانی در قبال آن وجود داشت. این محدودیت ها را می قدرت از دو جنبه آیتم باز نگری قرار او‌لین قضیه مقاومتی بود که هواداران فرمت های قبل و معمول در قبال این فرمت نو نشان می دادند و مسئله دیگری که نمی اقتدار از کنار آن به سادگی سپری شد مورد خطاها قابل انعطاف افزاری می باشد که پیش روی استعمال از فرمت تصویری webp وجود داشت.

این ایرادات هنوز هم کاملا رفع نشده می باشد و بخش اعظمی از اپلیکیشن ها قابلیت اکران این فرمت را نداشتند و حتی بخش اعظمی از مرورگر ها نیز توانا به اکران آن‌ها نبودند. گوگل همت های فراوانی را برای رفع این سختی ها انجام داده می‌باشد. ولی محدودیت های نقل شده فقط به‌این اپلیکیشن ها خلاصه نمی‌شود و حتی دوربین های دیجیتال و یا این که سیستم های اسکنر و مواقعی از این قبیل نیز می بایست بتوانند از فرمت webp پشتیبانی کنند.

امروزه برخی چاره هایی برای رفع این اختلال تاسیس شده است و در بعضی از برنامه ها با نصب پلاگین هایی می شود به سادگی از فرمت webp نیز بهره مند شد ولی با این اکنون همچنان محدودیت های جان دار در اکران این فرمت تصویری موجب گردیده تا سدی در قبال توسعه و گسترش آن ساخت گردد که عمل را برای کمپانی گوگل مشقت بار خیس کرده است.

اما با سپری شد زمانه متعددی از معرفی این فرمت تصویری به ندرت مرورگر های متفاوت نیز در آپ دیت رسانی های نو خویش خبر از قابلیت و امکان پشتیبانی از این فرمت را داده اند که می‌تواند خبری خوش برای دوستداران فرمت تصویری webp باشد.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۳:۳۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)