مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

دامنه، شناسنامه تارنما شما میباشد


دامنه، شناسنامه وب سایت شما می باشد
وقتی که شما تصمیم به ساخت سایت می‌گیرید، یکی اولین واژه و کلمه‌هایی که به گوشتان خواهد خورد، دامنه یا دامین می باشد و اینجاست که از خود می‌پرسید خواسته از دامنه چیست؟ اگر این سوال برایتان پیش آمده، لازم نیست نگران باشید. مضمون‌ دامنه اصلاً پیچیده نیست. یکی چیزهایی است که هر روز به آن سر و کار دارید، معمولی‌ترین آن هم Google.com است. شما نسبتاًً هر روز در دنیای اینترنت با دامنه‌ها سر و کار دارید. تنها تا شرایط فعلی این موضوع را نمی‌دانستید. ما در پی یک تعریف‌و‌تمجید درست و حسابی از دامین ها به شما ارائه خوا‌هیم داد و تمام ویژگی‌های مهم دامنه‌ها را به شما خواهیم ذکر کرد.

انتخاب دامنه را شاید بتوان او‌لین قدم برای فعال سازی وب‌سایت دانست، برای این خواسته نوشته‌علمی‌ی " دامنه چه میباشد؟ چه‌طور یک دامنه مناسب انتخاب کنیم؟ " را برای شما دوستان عزیز تدارک دیده‌ایم.

 

ساخت سایت در مشهد

منظور از دامنه یا Domain همان پست الکرونیکی می باشد؛ همان آدرس‌هایی که برای گشودن یک تارنما در اینترنت وارد می‌کنید. وقتی که شما قصد دارید مستقیماً به یک سایت وارد شوید، دامنه یا همان آدرس اینترنتی آن سایت را در نوار بالای مرورگر خود وارد می‌کنید. در تصویر تحت می‌توانید ما دقیقاً بخشی که دامنه نمایش داده میشود را برای شما معین کرده‌ایم.

نام دامنه: نام دامنه Google.com، همان گوگل است؛ Google، خیلی عادی است. شما برای دامین خود باید نامی را انتخاب فرمایید. مثلاً می‌توانید دامنه را به یک انسان تشبیه فرمائید که اسم و قوم و قبیله دارید. نام دامنه همان نام بشر فرضی ما است اما قبیله آن چطور؟ در پی آن را بازنگری میکنیم.

اعتبار دامنه یا یک کدام از مهم‌ترین فاکتورهای سئو می باشد، در نوشته‌علمی‌ی " Domain authority یا اعتبار دامنه چیست؟ " از این موضوع اطلاعات بیشتری کسب فرمائید.

 

 

پسوند دامنه: در اینترنت پسوندهای بسیار متنوعی برای ثبت دامنه وجود دارا هستند. هریک از این پسوندها، معنایی به خصوص دارا‌هستند. به عنوان مثال، پسوند ir به معنی آن است که وب سایت شما ایرانی است. پسوند com مخفف commerce است و به معنای تارنما تجاری می باشد. سایر پسوندها نیز هر مورد معنایی برای خود دارا هستند. در اینترنتی هزاران پسوند موجود است که هر سال بر تعداد آن بیش تر می کرد! هرمور طراحی سایت در مشهد  د از این پسوندها معنا خاصی را دارا هستند اما می‌توانید برای هر منظوری از آن استفاده نمائید. یکی از مهم‌ترین دامنه‌هایی که قطعاً خیلی هم آن را دیده‌اید، دامنه IR می باشد که البته برای ایرانی‌ها مهم می باشد. این دامنه، دامنه ملی میهن ما محسوب میشود و در سال هزینه‌ای کمتر از 10 هزار تومان داراست؛ بها آن هم به دلار وابستگی خاصی ندارد و به همین برهان است اختلاف قیمت آن با دامنه‌های در بین‌المللی پس از افزایش قیمت دلار، تا صد برابر ارتقاء پیدا کرد.

برای ثبت دامنه کافی است به سراغ یکی هاستینگ‌ها بروید و دامنه خود را ثبت فرمائید. البته عجله نکنید، هنوز ابزارهای دیگری هم باقی‌مانده است که بایستی بشناسید و پس از شناخت آنان به سراغ خرید بروید.

با مطالعه‌ی نوشته ی علمی‌ی " هاست و دامنه چیست؟ چطور بهترین سرویس را انتخاب کنیم؟ "، میتوانید اطلاعات دقیق‌تر و تخصصی‌تر را در باب دامنه و هاست دریافت فرمائید.

 

هر دامنه منحصربه‌فرد است
نکته دیگری که بایستی به آن دقت داشته باشید این می باشد که دامنه‌ها منحصر هستند. مثلا، همین آدرس Google.com به نام شرکت گوگل ثبت شده است و براین اساس ما صاحب و مالک آن محسوب می‌شویم. پس هیچ شخص دیگری نمی‌توان این ادغام مشخص را به نام خود ثبت کند. البته هزاران پسوند وجود دارد و ممکن می باشد فردی آدرس Google.net را بتواند ثبت کند. اما این آیتم تنها یک مثال بود، زیرا گوگل تمام پسوندهای جان دار دامنه را برای خودش به ثبت رسانده است. اما شرکت‌های دیگر (بخصوص شرکت‌های ایرانی) به دلیل هزینه‌های سنگین نمی‌توانند تمام پسوندها را ثبت کنند و ممکن است یک فرد دیگر پیدا شود و پسوند دیگری از دامنه کسب‌وکار شمارا ثبت کند. جالب اینجاست که حتی گاهی با همان نام کسب‌‌وکارتان سایتی را بالا می آورد و اقدام به کسب درآمد مینماید که این مورد هم در آینده ایراد‌ساز میگردد.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۰:۵۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)