مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

معرفی زبان برنامه نویسی php

زبان برنامه‌ نویسی PHP در سال 1994 بوسیله Rasmus Lerdorf در دانش کده واترلو کانادا ساخت شد و در اکنون حاضر نیز رفرنس پیاده سازی آن توسط The PHP Development Team ساخت می شود .

Php که کوتاه شده یا مخفف عبارت personal home page می باشد از به عبارتی ابتدای معرفی تا به روز جاری همچنان یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین پیش نیاز های طراحی سایت به شمار می رود .

بر اساس آمار قانونی وبسایت W3Techs تا سال 2018 حدود 83 .1% از سایت های عالم بر پایه PHP رویکرد اندازی شده اند . از طرفی دیگر سیستم های مدیریت محتوایی مانند وردپرس ، جوملا ، دروپال و . . . با استعمال از گویش PHP ساخته شده اند که در دربین آن ها وردپرس به تنهایی 32% از سهم سایت های عالم را شامل می شود .

جالب است بدانید که ساختار لهجه برنامه نویسی php مضاعف شبیه به لهجه برنامه نویسی perl و زبان برنامه نویسی c میباشد و در واقع آن چه که موجب شده می باشد که این گویش برنامه نویسی تا این حد قوی ظاهر شود این می‌باشد که با اکثر وقت ها بانک های اطلاعاتی از قبیل Mysql هم خوانی دارد و همچنین شکل پذیری فوق العاده ای داراست .

لهجه برنامه نویسی php به قدری حاذق می باشد که از آن برای ساخت قابل انعطاف افزارهای دارای شهرت همچون Mambo، Joomla، mybb، Phpbb، SMF و مدیاویکی استفاده گردیده میباشد .

معرفی
زبان php
مزایایزبانPHP
: هشت خصوصیت بارز در php که سبب ساز محبوبیت آن شد

همانطور که می دانید لهجه های برنامه نویسی زیادی نظیر asp ، python و . . . در حوزه طراحی وب فعال می باشند . ولی زبان برنامه نویسی PHP همواره در میدان رقابت با این گویش های برنامه نویسی غالب از میدان بیرون می شود .
از پاراگراف مهم ترین مزایای PHP می بضاعت به موراد ذیل اشاره کرد:
نوشته
گشوده و بدون پول است به جرعت می بضاعت گفت بارزترین خصوصیت زبانPHP این است که نوشته گشوده و در عین حالا مجانی می‌باشد . علاوه بر این، PHP مانع ها ورود بسط دهندگان وب را کاهش می دهد و به آنها اذن می دهد تا به آسانی از مهارت و استعدادهای خود برای برنامه نویسی به کار گیری نمایند .

کتابخانه
گران قدر و فعالی دارد همان گونه ه می دانید کتابخانه ها نقش موثری در معمولی سازی و سرعت بخشیدن به یک زبان برنامه نویسی دارند . لهجه PHP با پشتیبانی از URL parsing، regular Expressions، HTTP fetching و اکثری موارد دیگر به بهبود برنامه نویسی و سادگی آن کمک مینماید .

دامنه کاربرد وسیعی در حوزه اینترنت دارد .
یک عدد از ویژگی های بارز لهجه برنامه نویسی php کاربرد های بزرگ آن می‌باشد که علاوه بر پباده سازی وب سایت می بضاعت و توان به با اهمیت ترین کاربرد آن در موضوع ساخت قابل انعطاف افزار اشاره کرد .

از پارادایم های متعدد برنامه نویسی پشتیبانی می کند .
پارادایم به راه های مختلف در فرایند برنامه‌نویسی به منظور پیدا کردن شایسته ترین رویکرد برای انجام عملیات و کار خاصی می گویند . هر گویش برنامه نویسی می تواند از یک یا چند پارادایم یا این که راه و روش برنامه نویسی پشتیبانی کند .

مولتی پلتفرم میباشد . طراحی سایت در مشهد  
کد ایجاد گردیده در PHP می تواند بر روی تمام سیستم دلیل های با اهمیت اجرا شود، به توسعه دهنده اذن می دهد بطور یک پارچه وب تارنما را در یک‌سری سیستم برهان ترکیب کند . به کسب و کار اجازه می دهد که تمام تحت تولید ها را بشکل بصرفه تری تهیه کند . با PHP می توانایی پلتفرم ها را با تنوع ویندوز، لینوکس، یونیکس و هر ذیل تولید دیگر با امکان های بخش اعظم Apache و MySQL استفاده کرد . با امکان های توسعه یافته php می توانید اپلیکیشن های دسکتاپ هم بسازید .

سرعت
بی نظیری دارد هیچ زبانی وجود ندارد که بتواند سرعت تلاش PHP را شکست دهد! همانظور که میدانید PHP دارای فراوانی منابع سیستم است که باعث میگردد PHP به سرعت و سریع تر از بقیه لهجه های برنامه نویس کار نماید . در صورتی‌که قصد استعمال از قابل انعطاف افزار های دیگر در کنار PHP دایرید اصلا نگران ناچیز شدن سرعت نباشید چرا که PHP فارغ از افت سرعت و جدا کردن روند های دیگر به عمل خویش ادامه می‌دهد .

تولید
کننده فرصت های شغلی بیشتر یقینا زمانی که علاقه مندان به حوزه برنامه نویسی و طراحی سایت بدانند که بیش از 32% تارنما های عالم بر اساس سیستم مدیر محتوای وردپرس که مبتنی بر PHP هست ساخته شده اند، بیش از 70% وب وبسایت های جانور در ایران، لهجه برنامه نویسی PHP را به عنوان گویش مهم خویش تعیین کرده اند، به جهت مراقبت مجال شغلی و دستیابی به پروژه های اکثر php را برای خط مش کاری شان بر خواهند گزید .

تعمیر
و حفظ آن سهل است با توجه به سادگی محفظه php و دارا بودن کتابخانه های جامع و استاندارد تبارک ،نگهداری از کد های php فعالیت مشقت به حیث نمی رسد .

خصوصیت
های زبان برنامه نویسی php


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۱:۲۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)