مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

طراح وبسایت چه کسی است؟


طراح وبسایت چه کسی است؟
یک طراح تارنما با دقت به اینکه در چه روند‌ای از ساخت سایت سرگرم میباشد، وظایف مختلفی داراست. به طور کلی در پباده سازی و راه‌اندازی یک وبسایت، به دو گروه یا این که شخص برای پباده سازی Back-end یا این که به عبارتی بخش کدها و Front-end یا این که به عبارتی بخش گرافیکی و قابل اکران وب سایت نیاز داریم.

طراحی سایت در مشهد

کارشناس پباده سازی Back-end کسی میباشد که مسئولیت تایپ کردن کدهای متعدد برای تولید ساختار اصلی وبسایت را بر عهده داراست. این کدنویسی در واقع از نگاه بازدیدکنندگان یک تارنما مخفی میباشد. یک کارشناس طراحی وب که وظیفه توسعه و گسترش Back-end را بر عهده داراست از گویش های برنامه‌نویسی مثل Python، ASP، PHP و … به کار گیری میکند.

در مشاجره پباده سازی Front-end تمامی امور برای بهتر کردن خصوصیت‌های دیداری یک وبسایت انجام میشوند. در واقع تمام چیزی که بازدیدکننده وب سایت می‌بیند، سود عمل یک گسترش دهنده Front-end‌ یا این که به عبارتی کسی میباشد که با استعمال از کدهای متفاوت ظواهر وبسایت را صورت میدهد. برای توسعه و گسترش ظواهر وبسایت، نیاز به کد نویسی میباشد و تایپ کردن این کدها با لهجه‌هایی مثل HTML، CSS و جاوا اسکریپت انجام میگیرد. ولی فراموش نکنید که مدام درین فرایند، همیاری با یک گرافیست اینترنت می تواند نتیجه ها خیلی بهتری رقم بزند و طرح های خلاقانه ای پیاده سازی شود.

گونه های ساخت وب سایت
سایت ها به دو نوع ی تارنما استاتیک و تارنما داینامیک نوع بندی می گردند:

طراحی وب سایت استاتیک
در ساخت وب سایت استاتیک، یک فولدر متمایز به ازای هر کاغذ وبسایت روی سرور ذخیره میشود و هر توشه که‌این برگه موردنیاز باشد، مجددا از سرور بازخوانی میشود و برای استفاده کننده نمایش داده میشود. از مزایای این سیرتکامل طراحی وب که تا سال ۲۰۱۵ محبوبیت داشت، سادگی پباده سازی صفحه های استاتیک و امنیت بالای آن برای سرورهای آن زمان بود.
بعداز سپری شد دوران با ارائه سرورهای ارزان بها‌ و بالا رفتن تکنولوژی امنیت سرور، به ندرت این پباده سازی جای خویش را به ساخت وب سایت داینامیک (پویا) اعطا کرد. ولی هنوز هم در تمام سایت‌های داینامیک، بخش‌هایی با پباده سازی استاتیک تولید می گردند و در واقع تمام تارنما ها تعدادی بخش استاتیک در پباده سازی خویش دارا‌هستند.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۹:۲۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)