مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

API چه چیزی است؟


درصورتی که علاقمند به دنیای برنامه نویسی باشید، قطعا اسم API به گوشتان خورده میباشد و این سوال برایتان اتفاق افتاده میباشد که API چه می باشد و چه کاربردی داراست. درین فراگیری بصورت بدون نقص می خواهیم و به گویش خیلی بی آلایش در زمینه‌ی این مضمون‌ حرف کنیم و بگوییم که API چه چیزی است؟ چه کاربردی داراست؟ چه نمونه های حقیقی وواقعی می توانیم از API بزنیم؟ چطور می توانیم از API ها استعمال کنیم؟ در پایان نیز لیستی از API ها را به شما معرفی می‌کنیم. پس با اینجانب درین فراگیری یاور باشید تا بصورت بدون نقص با API ها آشنا شویم.

طراحی سایت در مشهد

یک پیشگفتار‌ی کلی
در‌صورتی‌که بخواهیم به سوال API چه می باشد جواب دهیم خیلی خوب میباشد که با یک پیشگفتار استارت کنیم، چندین نمونه بزنیم و بعد از آن بصورت مختص در مورد API کلام کنیم.

فرض نمایید که شما اتومبیل شما مبتلا یک نقص‌ می‌گردد و شما به یک مکانیک مراجعه می کنید. مکانیک برای اینکه بتواند ماشین شما‌را تعمیر نماید، نیاز به یکسری وسایل داراست، به عنوان مثال شمارا برای خرید لنت ترمز به یک فروشگاه میفرستد، برای خرید روغن موتور به یک دکان‌ی دیگر و… . در واقع کسب و شغل های دیگر به آن مکانیک امداد می نمایند که عمل خودش را بهتر انجام دهد و تمام نماید.

یا این که برای مثال دیگر فرض فرمایید که شما صاحب و مالک یک تارنما میباشید و می خواهید در منوی کناری تارنما‌تان داده ها آب و هوا و یا این که تایم ها فقاهتی را اکران دهید. نکته‌ای که موجود است این میباشد که خویش شما بصورت بی واسطه بدین داده ها دسترسی ندارید و نمیدانید که آب و هوا در شهرهای گوناگون جمهوری اسلامی ایران به چه رخ میباشد.

برای داشتن این قابلیت در وب سایت‌تان، شما از وبسایت دیگری به کارگیری می‌کنید و این قابلیت را در تارنما خویش اکران میدهید. در واقع یک تارنما دیگر به شما امداد مینماید و داده ها آب و هوا، زمان ها فقهی و… را به شما می‌دهد که شما در تارنما‌ خویش اکران دهید.

نوشته‌ی علمی‌ی دارای ربط: حل ایراد اکران حروف فارسی در PHP و MySQL (راهنمای بدون نقص)
در هر دوی این نمونه ها، جایی وجود داشت که به شما امداد می کرد که کاری که می خواهید انجام دهید را بهتر انجام دهید و در واقع به شما امکاناتی را میداد.

 

سخن آدم با بشر – سیستم با سیستم
همان گونه که دو بشر می توانند با هم سخن نمایند، به عنوان مثال آن مکانیک به شما می‌گوید که «برو و از فلان فروشگاه یک لنت ترمز با مارک x بخر»، قابل انعطاف افزارها و سیستم ها نیز می‌توانند باهم حرف نمایند و باهم تعامل داشته باشند. مثلا شما از یک جای دیگر می‌خواهید که به شما این قابلیت را بدهد که وقت ها فقهی یا این که حالت آب و هوا را در وبسایت‌تان اکران دهد.

قابل انعطاف افزارها برای اینکه بتوانند با هم سخن نمایند و رابطه داشته باشند، نیاز به یک پل ارتباطی دارا هستند. پل ارتباطی دربین قابل انعطاف افزارهای گوناگون، API هست.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۶:۱۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)