مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

HTML چه می باشد؟


شناخت با ساختار HTML
با اسم ویاد خدای مهربون. میشود سرویس تمام یوزرها عزیز
همان طور که گفتیم برای ورود به مرحله طراحی سایت در مرحله صفر نیاز به یادگیری دو لهجه html و css میباشد . آن‌گاه میتوانیم به سراغ یادگیری لهجه php ، جاوا اسکریپت و … برویم . ولی برای ورود به طراحی وب سایت قدم نخستین html و css میباشد.در‌این نشست به مباحث اساس یعنی html چه می‌باشد ؟ و ساختار html چه‌طور میباشد؟ می‌پردازیم.

طراحی سایت در مشهد

HTML چه می باشد؟
مخفف Hyper Text Markup Language ، یک لهجه آرم گذاری برای توزیع صفحه ها اینترنت می‌باشد . اعتنا داشته باشید که HTML لهجه برنامه نویسی وجود ندارد زبانی میباشد که مبتنی بر چندین برچسب یا این که تگ شناخته می گردد. هر تگ html قسمت های مختلفی از برگه مثل تیتر، جمله، جدول و غیره را تولید می‌نماید. خب برای اینکه شل خیس با این معنی آشنا شویم وارد دور و اطراف کدنویسی می شویم.

نگران یادگیری این مفاهیم نباشید صرفا مرحله به مرحله با ما همپا باشید و کد بزنید تا به طور عملی با مفاهیم آشنا گردید.

ساختار HTML
در صدر برای کدنویسی html از ادیتور Notepad به کار گیری میکنیم که روی هر ویندوزی موجود هست . (بعد ها که جلوتر میرویم از ادیتورهایی به کار گیری می‌کنیم که کدنویسی شل خیس و سریع خیس بشه ;-) )

تایپ کردن کد در گواهی html
قدم 1) ادیتور Notepad را گشوده می‌کنیم و کدهایی که به‌دنبال نوشتیم را در آن تایپ می‌کنیم(لطفا صرفا این متن‌ها را نخونین ، دست به عمل بشید و با ما تایپ نمایید)

 

 


اینجا تمامی محتوای تارنما قرار میگیرد


تعبیروتفسیر کدها
کدهای بالا یک مثال خیلی معمولی از مدرک html است.

به هر مورد از ها تگ می‌گوییم . تگ گشوده میباشد و تگ بسته. در تگ گشوده و بسته یک مقدار نوشته می‌گردد صرفا تگ بسته یک اسلش بیش تر خیس داراست. هر تگی که گشوده میگردد می بایست مطلقا بسته شود.(ولی جلوتر بریم خوا هیم روئت کرد که تگ هایی هستن که بسته نمیشن) در میان تگ ها می‌توانیم محتوا یا این که تگ های دیگری را در اختیار بگذاریم. (ان شالله تا آخری گردهمایی شما رو با مهم‌ترین و پرکاربردی ترین تگ های html آشنا خوا‌هیم کرد.)

کلا ساختار اینجوری است که تمام کدهای وب سایت درون تگ قرار می‌گیرند(خارج این تگ هر چی بنویسیم به اکانت نمی آید) و دو تا تگ اصلی که باطن تگ موجود است :

: داده ها کلی از وبسایت ما و تمام المان های آن را برای مرورگر مهیا می‌نماید. مثل تگ تیتر، استایل وبسایت، متا، جاوا اسکریپت و … ( درپی باهاشون اضافه آشنا میشیم)
: در تگ body محتوای وب سایت را می نویسیم . در واقع هر چیزی که در یک وب سایت می بیند در نصیب body قرار میگیرد.
تگ : تیتر تارنما را نشان میدهد و در باطن تگ نوشته می گردد

دقت: مدام خط اولیه می نویسیم . این خط کد به مرورگر می فهماند که‌این فولدر از دسته html است.تایپ کردن این خط در اولِ فولدر قبلی از تگ html ضروریه!

(نکته:چنانچه در هر سایتی راست کلیک کنیم و view page source رو بزنیم، تمام کدهای html اون وبسایت رو میبینم . حال حاضر همین کارو روی تارنما داژیار انجام به این و اولی خط رو بخونین ! دیدین گفتم DOCTYPE ضروریه)
حال سود این خط کد چیه که ضروریه؟

مهم در بهینه سازی(بهینه سازی یا این که seo موتور کاوش)
استاندارد شدن ورقه و اکران یکسان در تمام مرورگرها


قدم 2) فولدر را ذخیره میکنیم ، اینکه کجا و با چه نامی هم مهم میباشد. در یک فولدر به اسم به عنوان مثال project( که قرار میباشد تمامی فولدر های پروژمونو درین فایل ذخیره شوند و اصطلاحا root پروژه می باشد)ذخیره میکنیم. اسم این فولدر را index و پسوند را html گزینش میکنیم. در واقع میشه index.html . موقع انبار کردن Encoding را روی UTF-8 قرار می‌دهیم تا مرورگر وب سایت های فارسی رو هم پشتیبانی نماید.

نکته : چرا بایستی اسم را index بایستی بنویسیم، چرا؟ زیرا هر سایتی که شما در دنیای وب میبینید او‌لین ورقه آن با اسم index شناخته میگردد. (در بنا شده در پشت صحنه اجرای تارنما ها یک ترجمه کننده موجود است که به طور پیش فرض فایلی با اسم index را کاغذ نخستین وبسایت دانسته و پیرو فایلی با این اسم می‌شود تا وبسایت را اجرا نماید)

نکته: پسوند رو html تعیین فرمایید. دقت داشته باشید که به طور index.html ذخیره شود خیر index.html.txt ! نکته خنده داریه البته ممکنه پیش بیاد!


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۸:۰۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)