مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

PHP چه است؟ یک معرفی کلی


در حالتی که شما هم با دنیای طراحی سایت و برنامه نویسی اینترنت شناخت داشته باشید، قطعا این سوالهای برایتان اتفاق افتاده میباشد که PHP چه است؟ PHP چه کاربردی دارااست؟ چطور میتوان با PHP عمل کرد؟ مراد از اینکه PHP یک گویش برنامه نویسی سمت سرور میباشد چه است؟ و اکثری از سوال ها دیگر. درین نوشته‌علمی و پوشه آموزشی بصورت بدون نقص به‌این سوال های جواب می دهیم و هر آن چیزی که در زمینه‌ی لهجه برنامه نویسی سمت سرور پی اچ پی نیاز داریم را حافظه می گیریم و در آخر می فهمیم که حقیقتا پی اچ پی چه می‌باشد و چرا اینقدر طرفدار داراست. همینطور دربا‌ره‌ی مزایا و معایب PHP و مشهور ترین وب سایت هایی که با PHP نوشته‌ گردیده‌اند نیز سخن می‌کنیم. با اینجانب تا انتهای این نوشته ی علمی آموزشی هم پا باشید.

 طراحی سایت در مشهد

PHP چه است؟ یک معرفی کلی


در اینجا می خواهیم یک معرفی بسیار کلی از PHP داشته باشیم که بصورت تازه کار متوجه شویم که PHP چه است؟

PHP مخفف PHP Hypertext Preprocessor میباشد که PHP یک نام مختص در آن هست.
PHP یک لهجه برنامه نویسی یا این که اسکریپت نویسی اپن سورس (Open Source) میباشد. بدین مفهوم که استعمال از PHP تماما بدون پول میباشد و شما هیچ هزینه‌ای برای عمل با آن پرداخت نمی‌کنید.
کدهای PHP بایستی روی یک سرور اجرا شوند. این سرور می تواند یک سرور حقیقی باشد و یا این که سرور مو جود در کامپیوتر شما (با به کار گیری از قابل انعطاف افزارهایی مثل wamp یا این که xampp)
PHP در بخش اعظمی از وب سایت های وسیع دنیا مستعمل و کاربردی جهانی دارااست.
این مقدماتی بود که نیاز بود در امر PHP بدانیم تا بهتر بتوانیم به سوال PHP چه میباشد؟ جواب دهیم. به‌دنبال می خواهیم بصورت ریز خیس و جزئی خیس به سوال PHP چه است؟ جواب دهیم.

پیشین از مطالعه‌ی این نوشته‌ی علمی، نوشته‌علمی‌ی Back End چه است و به چه کسی برنامه نویس بک اند می گویند؟ نیز قادر است بسیار موثر باشد.

 

PHP دقیقا چه فعالیت می‌کند؟
PHP یک گویش برنامه نویسی میباشد که می توانیم با به کارگیری از آن مبادرت به تولید صفحه ها اینترنت داینامیک (Dynamic) کنیم. راجع‌به صفحه های اینترنت داینامیک به‌دنبال‌ی این نوشته‌ی علمی سخن خوا هیم کرد.

نوشته‌ی‌علمی‌ی دارای ربط: ایجاد دکان اینترنتی با PHP و MySQL (هفت ساعت فراگیری بدون پول)
با به کار گیری از PHP می‌توانیم تارنما و نرم افزار های زیر اینترنت قدرتمندی را برنامه نویسی کنیم. در حالتی‌که بخواهیم ریزتر به سوال PHP چه چیزی است؟ جواب دهیم، بایستی بگوییم که PHP شغل های پشت صحنه را در صفحه های اینترنت انجام می دهد.

 

به‌این مفهوم که شما با به کارگیری از PHP نمیتوانید ظواهر وب سایت را تغییر تحول دهید. PHP یک گویش برنامه نویسی میباشد که تاثیر مستقیمی روی ظواهر تارنما ندارد. با به کار گیری از PHP شما می توانید داده ها متعدد را از مقر داده بگیرید و به استفاده کننده نشان دهید.

در صورتیکه بخواهیم دقیقتر بگوییم، درواقع PHP یک گویش برنامه نویسی میباشد که اقتدار اصلی آن وقتی پدیدار میگردد که با یک مقر داده یا این که Database ادغام می گردد. PHP قادر است داده ها را وارد دیتابیس نماید و همچنین از آن داده ها گوناگون را بخواند و به استفاده کننده نشان دهد. شما با استعمال از PHP می‌توانید به یک دیتابیس وصل گردید و اطلاعات دردسترس در آن مقر داده، مثل مقاله، ایده ها و… را به کاربرانتان نشان دهید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۱:۵۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)