مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

سایت چه چیزی است؟


تارنما چه است؟
وبسایت اصطلاحا به مکانی در اینترنت گفته میشود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. به بیان دیگر به تیم ای از صفحه های در اینترنت که متعلق به مکان خاصی میباشند، اصطلاحا وبسایت گفته می‌شود.

طراحی سایت در مشهد

محتویات تارنما ها عموما بر روی کامپیوتری به نام سرور قراردارد و مجموعه ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می‌دهند. هر سرور می تواند یک یا تعداد بیشتری از وبسایت ها را داخل خود جای دهد.

همانند دنیای واقعی که هر انسانی برای خود یک نام مخصوص بفردی دارد، در دنیای مجازی یا اینترنت نیز وضع به همین منوال می‌باشد. هر سرور ( یا کامپیوتر) برای آنکه از سرورهای دیگر متمایز شود و نیز هر سایت برای آنکه از وبسایت های دیگر متمایز شود، توسط یک شماره شناسایی مخصوص بفرد یا IP مشخصی میگردد.
سرور چیست؟
همان گونه که گفته شد، یک سایت، از یک سری ورقه تشکیل میشود. تنها سوالی که در اینجا مجهول است آنست که یک صفحه، از چه چیزی تشکیل میشود و چطور می توان آن را تولید؟

در موقعیت عمومی، یک برگه اینترنتی، چیزی فراتر از یک پوشه کامپیوتری که در کامپیوتر سرور قرار گرفته هست، نمی باشد. این فایل برای آنکه به صحت روی مرورگر شما نشان داده شود، نیاز دارد تا از قوانینی تبعیت کند. و آن ضوابط، همان کدهای HTML میباشند. کدهای HTML، سنگ بنای هر صفحه اینترنتی میباشد و سوای از اینکه واقعا از چه زبانی برای برنامه نویسی و دیزاین صفحه اینترنتی مستعمل باشد، بر ماهیت وجودی و محوری زبان HTML تاثیری نمی گذارد.
سرور چه می باشد؟
سرور به کامپیوتری متصل به وب گفته می گردد که دربردارنده یک یا این که یک سری تارنما می‌باشد. سرورها برای آنکه بتوانند به کانال جهانی اینترنت متصل شوند و در فیض آن، وب سایت های خویش را در معرض عموم قرار دهند، باید پیکربندی خاصی را پشت رمز گذارند. نخستین از همگی اینکه، یک سرور برای آنکه از سرورهای دیگر در کانال جهانی اینترنت متمایز شود، نیاز داراست تا اسم منحصر به فرد بخود داشته باشد، صحیح همانند دنیای حقیقی که هر شخصی بوسیله اسم خویش، از شخص دیگر قابل تشخص می‌باشد. بدین خصیصه سرورها، اصطلاحا، nameserver گفته میشود.

یکی‌از خصیصه های دیگری که سرورها را از هم متمایز میکند، جور اپلیکیشن و سیستم های عاملی میباشد که بر روی این کامپیوترها نصب می‌گردد. بعنوان نمونه، یک سایت قادر است بر روی سروری قرار داشته باشد که سیستم برهان آن ویندوز سرور 2003 باشد، و تارنما دیگری وجود داشته باشد که بر روی سروری با سیستم ادله لینوکس نصب گردیده باشد.

سررورها عموما، کامپیوترهای قدرتمندی می‌باشند، چراکه آن ها باید پاسخگوی دهها، صدها، و شاید هزاران تقاضای یوزرها بر روی وب باشند. عدم گزینش سرور قابل قبولی برای تارنما، میتواند سبب ساز به افت شدید در سرعت وبسایت و در غایت قطعی موقت یا این که همیشگی وبسایت شود. در مواقع حادتری، این مسئله می‌تواند سبب ساز به فساد های عدیده طاقت فرسا افزاری در سرور شود نظیر سوختن هارد دیسک، پردازشگر و غیره.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۹:۲۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)