مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

سرعت بالای اینترنت‌وبسایت (Page Speed)


سرعت بالای اینترنت‌وبسایت (Page Speed)
خودتان را جای کاربرانی که از تارنما شما به کار گیری می نمایند بگذارید. ایشان به عبارتی کلیک‌کننده‌هایی میباشند که مضمون‌ شکیبایی کردن را به خیر و خوبی نمی‌دانند و فقط یک چیز برایشان مهم می باشد؛ وصال به مقاله دلخواه در کسری از ثانیه! پس طبیعتاً وقتی که استفاده کننده بدون چاره باشد خیلی معطل اکران وبسایت شما بماند، هیچ بعید وجود ندارد که کاغذ شما‌را ببندد و به سراغ یک تارنما دیگر برود. این مورد همینطور تاثیری بدون واسطه در سکو وبسایت شما در گوگل خواهد داشت.

طراحی سایت در مشهد

ما یک نوشته ی علمی بدون نقص در قضیه سرعت وبسایت و اهمیت آن منتشر کرده‌ایم. این نوشته‌علمی هم میتواند اهمیّت سرعت بالای یک سایت را برای شما بدیهی نماید، هم به شما خاطر بدهد که چه طور می توانید سرعت اینترنت‌وب سایت خویش را بسنجید.

ریسپانسیو بودن (Responsive) یا این که برخورد گرایی تارنما
ریسپانسیو بودن به‌این مفهوم می باشد که وب سایت شما خودش را با تمام اندازه‌های برگه (کامپیوتر، تبلت و تلفن همراه یار و همدم) تطبیق دهد. این خصوصیت امداد می نماید که هر کسی با هر دستگاهی به راحتی بتواند از وبسایت شما استعمال نماید.

در سال 2015 بود که گوگل اذعان کرد جستجوهای صورت گرفته با تلفن همراه بیشتراز 50% کل جستجوهای گوگل را مشتمل بر میگردند. برای وب سایت شما هم عین همین زمینه درست گو می‌باشد. یعنی اکثر یوزرها شما با تلفن همراه به سراغتان می آیند. پس بسیار مهم هست که وب سایت خویش را برای تلفن همراه‌های گوشی فراهم نمایید. اما مساله صرفا یوزرها نیستند. زمانی که کاربری از روش موبایل در گوگل کاوش میکند، مرتبه‌های برتر برای وبسایت‌هایی خواهد بود که ریسپانسیو می باشند، به دلیل آن که به کارگیری از آن ها برای استفاده کننده موبایل شل‌خیس می‌باشد. پس ریسپانسیو بودن روی ترافیک وبسایت شما از گوگل هم تاثیرگذار خواهد بود.

ما در نوشته‌ی‌علمی ریسپانسیو چه می‌باشد و چرا اهمیت دارااست به طور بدون نقص به مساله عکس العمل گرایی پرداخته‌ایم و شیوه های باز بینی ریسپانسیو بودن یک وب سایت را به شما گفته‌ایم.

داینامیک (Dynamic) بودن سایت
داینامیک یا این که پویا بودن اینترنت‌وبسایت، یکی‌از مفاهیم ابتدایی در ساخت وب سایت میباشد که آشنایی آن بسیار اهمیت داراست. هنگامی که تارنما شما داینامیک باشد، بخش‌های گوناگون آن به یکدیگر متصل میباشند. یعنی برای مثالً وقتی که شما یک نوشته‌علمی نو در بلاگ خویش منتشر میکنید، این نوشته ی علمی در ورقه اصلی تارنما شما نیز اکران داده می شود.

هنگامی که تارنما شما داینامیک باشد، توسعه و گسترش آن ریلکس می‌باشد. البته در صورتی‌که تارنما شما استاتیک (غیر داینامیک) باشد، آن وقت اضافه کردن تجهیزات تازه، وب لاگ‌نویسی و ... چندان ریلکس نخواهد بود. پس عملاً وبسایت شما اضافه از یک معرفی بی آلایش، کاربردی نخواهد داشت.

ولی می بایست بدانید که ما در نوشته‌ی‌علمی ای مفصل‌خیس، معنا وب سایت استاتیک و تفاوت آن با وبسایت داینامیکرا تماما توضیح داده‌ایم. پیشنهاد می کنیم برای فهم و شعور بهتر مسئله، بدین مقاله هم رمز بزنید.

وجود قابلیت و امکان بلاگ نویسی در وب سایت
محتوا، عضو طلاق‌ناپذیر دنیا وب می باشد. هنگامی شما در وب سایت خویش مطالب آموزشی در مسئله کسب و کارتان داشته باشد، یوزرها شل‌خیس به شما اعتماد می نمایند. البته برای آنکه بتوانید در وب سایت خویش نوشته‌ی‌علمی منتشر فرمایید، لازم می باشد که وبسایت شما از قابل وب لاگ نویسی پشتیبانی نماید. پس درصورتی که قصد دارید حضوری بدون شوخی در دنیای وب داشته باشید و صرفا به معرفی خویش بسنده نکنید، مطمئن گردید که وب سایت شما وبلاگی دارااست.

پباده سازی ظاهری وب سایت (User Interface)
ظواهر وبسایت شما اهمیت اکثری دارااست. ظواهر او‌لین چیزی می باشد که اعتنا یوزرها را به خویش جلب میکند و می تواند تاثیر قابل توجهی روی آن ها داشته باشد. پس می بایست اعتنا ویژه‌ای به آن داشته باشید.

فرض فرمائید هنگامی وارد یک منزل میشوید، طرز‌ی تزئین و دکور داخلی منزل مجذوبتان می نماید و دیگر دلتان نمی‌آید از منزل خارج بیاید. یک اینترنت‌تارنما هم به همین صورت میباشد. در صورتی‌که ظواهر اینترنت‌تارنما مجذوبتان نماید و پباده سازی گرافیکی آن را دوست داشته باشید، بدین مضمون‌ هست که وقت بیشتری را در آن صرف خواهید کرد. ظواهر وبسایت با کلمه و واژه User Interface (یا این که به اصطلاح UI) هم شناخته می گردد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۵:۵۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)