مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

پروسه اضافه کردن کدهای سفارشی به وردپرس


در شرایطی که قصد دارید قابلیت‌های سایت وردپرس خود را ارتقاء بدهید، غالبا راه حل این است تکه کدهای سفارشی را به کدهای پایه تمپلیت خود طولانی تر فرمائید. احتمالا تکه کدهای موردنظر خود را می توانید در انجمن‌ها و مقاله‌ها زیادی پیدا فرمایید. در شرایطی‌که مبتدی هستید، ممکن می‌باشد فرآیند نوشتن یا جستن کدهای موردنیا ...

طراحی سایت در مشهد

پروسه اضافه کردن کدهای سفارشی به وردپرس
ابتدا فعالیت با یک نسخه پشتیبان
پیش از اینکه کدهای پایه خود را تغییر دهید، در آغاز از سایت خود یک نسخه حامی تهیه و تنظیم فرمائید. با این کار در‌صورتی‌که کدها به نادرست تغییر داده شوند، رجوع به نسخه قبل سهل است. اکثری از سرویس دهندگان میزبانی تارنما‌ها، یک گزینه در cPanel ارائه می‌دهند که با تعیین آن یک نسخه حمایت کننده کامل از وب سایت تنظیم میشود. علاوه بر این، افزونه‌های پشتیبان گیری زیادی برای این کار موجود است.

در صورتیکه می‌خواهید هیچ خطری شما را تهدید نکند، می‌توانید کدهای تارنما خود را به صورت محلی در یک مکان دیگر کپی نمائید. با این نحوه، پیش از اضافه کردن تکه کدهای سفارشی خود به کدهای اصلی تارنما، می‌توانید آن ها را روی این نسخه محلی امتحان نمائید.

مدل کد سفارشی خود را باز نگری فرمائید
تکه کدهای سفارشی که برای وب سایت‌های وردپرسی در وب وجود دارد، عموما در دو جور قرار می‌گیرند. آن‌ها یا کدهای css میباشند یا کدهای PHP. کدهای CSS برای ظاهر و دکوراسیون موادتشکیل دهنده ورقه است، در حالی که کدهای PHP برای عملکردها و قابلیت‌های وبسایت می باشد. حتی در صورتیکه درباره این زبان‌ها، اطلاعات زیادی نداشته باشید، باز هم می‌توانید از روی نحو، آن‌ها را از هم تشخیص دهید.

شناسایی نحو CSS بسیار سهل و آسان است و نحو آن‌ها معمولا شبیه به تحت می‌باشد:

.classname {
color: #111111;
background: #efefef;
display: block;
}
این تکه کدها همیشه یک یا یکسری زوج ویژگی و مقدار هستند که هر یک در یک خط نوشته می‌شوند و خطوط دارای ربط در میان کروشه {} قرار می‌گیرند.

نحو PHP، پاره ای پیچیده‌تر هست. شل‌ترین خط مش برای تشخیص این لهجه، باز‌بینی نشانه‌های خاصی می باشد که توسعه و گسترش دهندگان وردپرسی معمولا از آنها زیاد استعمال میکنند. این آیه‌ها را نسبتاً می‌توان در هر تکه کد PHP سفارشی شده پیدا کرد، مثلا :

the function() keyword
add_action()
add_filter()
در صورتی‌که در راهنمای کدها گفته شد که تکه کدهای سفارشی را به فایل functions.php بیشتر فرمائید، مطمئن باشید که این کدها از گونه PHP می باشند.

کدهای CSS سفارشی خود را از طریق Customizer بیشتر فرمائید
نسخه‌های جدیدتر وردپرس به شما این قابلیت و امکان را میدهد که کدهای CSS خود را از طریق Theme Customizer به کدهای CSS سایت طولانی تر نمائید. برای دسترسی به Customizer، در پیشخوان مدیریت روی منو Appearance > Customize کلیک نمائید.

اضافه کردن کد css در Customizer

Customizer، ورقه اصلی تارنما شمارا باز می‌نماید و یک منوی عمودی در سمت و سوی صفحه اضافه میکند. در این منو می‌توانید آیتم‌های سفارشی سازی را تعیین کنید. این گزینه‌ها در تمپلیت‌های متعدد متفاوت می باشد اما از وردپرس نسخه 4.7، تمام تمپلیت‌ها برای اضافه کردن کد CSS سفارشی، مشتمل بر مورد Additional CSS میشوند.

همانگونه که در عکس پایین مشاهده می‌کنید، یک نمونه تکه کد از این‌شیوه به وب‌ وب سایت بیش تر شده است. یک خبر خوب هم این میباشد که WP Customizer می تواند خطاهای داخل کدهای CSS را بررسی کند. در صورتی‌که این ابزار بتواند خطایی در کدهای شما پیدا کند، آن را در قالب یک پیام خطا به شما نشان میدهد.

واسط کاربری Customizer

کدهای CSS یا PHP سفارشی شده خود را به Child Theme طولانی تر فرمایید
در حالتی‌که فقط می‌خواهید خطوط بسیار کمی از کدهای CSS را به وب سایت طولانی تر فرمائید، استفاده از Customizer بسیار ریلکس‌تر میباشد. البته اگر قصد دارید هم کدهای PHP و هم کدهای CSS به تارنما خود بیش تر کنید، Child Theme بهترین راه‌حل است. Child Theme در رابطه با تمپلیت والدش فعالیت دارد و رابطه آن ها شبیه به رابط فرزند و والد هست. تمپلیت فرزند کلیه ویژگی‌های ظاهری و عملکردی تارنما را به ارث می‌برد، با این تفاوت که شما می توانید آنها را دستکاری فرمایید.

شما می‌توانید برای تمپلیت اصلی وردپرس خود، یک تمپلیت فرزند ایجاد کنید، می‌توانید آن را از مخزن رسمی تمپلیت وردپرس دانلود فرمائید یا از وبسایت‌های تجاری مانند ThemeForest خریداری فرمائید. حتی می توانید آن را به صورت دستی ساخت کنید و در سرور بارگذاری فرمائید. اما رویه آسانتر، سریع‌تر و مطمئن‌تر این است که تمپلیت فرزند را با استفاده از افزونه‌هایی که این کار را انجام میدهند، ایجاد فرمایید.

اگرچه چندین افزونه برای اینکار وجود دارد، معمولی‌ترین آن‌ها، Child Themify میباشد و صرفا با یک کلیک فعالیت را با گاز انجام می‌دهد. برای نصب و فعالسازی آن، می بایست از مسیر Plugins > Add New در منوی پیشخوان مدیریت وردپرس استعمال فرمائید.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۷:۵۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)