مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

تاثیر ssl در سئو وب سایت چیست؟

به طبع شما نیز از آخرین آپدیت مرورگرهایی مانند گوگل کروم با خبر هستید . تا پیش از این در‌صورتی‌که در سایتی از پروتکل امن HTTPS به کار گیری می شد یک آیکون سبز سناریو داده می‌شد که نشون از امن بودن سایت داشت . اما در آپ دیت اخیر که کمتر از یک ماه نیز از انتشار اون میگذره، این وضعیت برعکس شده و سایت‌هایی که فاقد SSL میباشند با پیغام و آیکون Not Secure نمایش داده خواهند شد . این جور سناریو دادن چه معنی میتونه داشته باشه جز اینکه مرورگرهایی مثل گوگل دارن مدیران سایت‌ها رو تشویق می‌کنند که به طبع از HTTPS به کار گیری کنند؟ استفاده از پروتکل امن HTTP دارای مزایایی است که از جمله اونها میشه به تاثیر ssl در سئو تارنما اشاره کرد .

طراحی سایت در مشهد

در این فراگیری از مقر علم میزبان‌فا قصد دارم به معرفی تاثیر ssl در سئو تارنما و به کارگیری از HTTPS در وب سایت بپردازم که می‌توانید از مزایایی که استفاده از SSL برای سایت شما خواهد داشت باخبر گردیده و همین حالا که این مقاله رو مطالعه کردید سریعا به تفکر چاره‌ای برای به کارگیری از HTTPS در تارنما خودتون بکنید . در انتها نیز یک توصیه هوشمندانه به شما خوا‌هیم اعطا کرد .

تاثیر
ssl در سئو وب سایت چیست؟ چرا باید از HTTPS استفاده کنیم؟ در صورتی‌که که نمیدونید SSL چی میباشد و به رخ کلی کارش چیه بهتره گذشته از ادامه دادن به خوندن این مقال سری به مطلب HTTPS چیست؟ آشنایی با HTTPS به راه کبوتر نامه‌بر مراجعه نمائید . توی این مقاله همت کردم به روش خیلی معمولی و با استفاده از یک کبوتر نامه‌بر و صد البته با یاری سینا، پیمان، آقای رایان و آلن تورینگ به معرفی طریق به وجود اومدن پروتکل امن HTTPS و اتفاقاتی که حین رد و بدل شدن داده‌ها در این پروتکل انجام میشه بپردازم .

تاثیر
ssl در سئو وب سایت چیست؟ چرا باید از HTTPS استفاده کنیم؟
خب همونطور که در بالا هم اشاره کردم به نوعی مرورگرها همت دارن با نشون دادن not secure بودن سایت‌هایی که فاقد SSL می‌باشند کاری نمایند که مدیران این سایت‌ها هم استعمال از HTTPS را در حق تقدم قرار بدن و در آتی شاهد این باشیم که بخش اعظم سایت‌هایی که در وب میباشند روی پروتکل امن HTTPS داده‌های یوزرها را رد و بدل نمایند . به این ترتیب داشتن مزایایی مانند امنیت تارنما در حق تقدم بالایی قرار داره که موتورهای جستجو هم روی این مورد اکانت ویژه‌ای گشوده کردن که در ادامه به معرفی کلیه میزایایی که به کار گیری از SSL میتونه روی تارنما و سئو وبسایت تاثیر بزاره بپردازم .

1 .
سرعت فراتر نسبت به HTTP برای اینکه قابلیت و امکان استعمال از HTTPS که به نوعی همون HTTP/2 است وجود داشته باشه، لازمه که هم مرورگر کاربر و هم این که گواهینامه امنیتی SSL روی تارنما شما نصب و فعال شده باشه . سپس از اینکه این دو زمینه رعایت شده باشه امکان دسترسی و اخذ داده‌های تارنما از طرز پروتکل امن HTTPS آماده خواهد شد . حالا بر پایه آماری که چند ماه پیشین به وسیله موزیلا و کمپانی Load Impact منتشر شد، در نتیجه گیری نهایی عنوان گردیده بود توقع میرفت که 50 تا 70 درصد سایت‌هایی که از SSL به کارگیری می کنند سرعت و عملکرد بهتری داشته باشند که همین اتفاق هم چهره اعطا کرد .

تاثیر
ssl در سئو تارنما چیست؟ چرا می بایست از HTTPS به کار گیری کنیم؟
همونطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید در حالتی که وب سایت رو با به کار گیری از پروتکل HTTP باز فرمائید باید 9 سطح کلی رو برای ایجاد رابطه با سایت، پردازش اطلاعات و در غایت اخذ اطلاعات طی فرمایید . اما در صورتی که این ارتباط از طرز HTTPS انجام بگیره دو زمینه از این مراحل به چهره به طور همزمان انجام میگیره که همین دو تراز یکی از مراحلی می‌باشند که سبب ساز میشن تاثیر زیادی روی سرعت بارگذاری وبسایت داشته باشه . در این رخ شاهد بار گذاری سریع‌تر داده‌ها هستیم .

2 .
ارتقا سئو تارنما و جایگاه بندی اصلی‌ترین تاثیر مثبتی که استعمال از HTTPS روی سایت ما خواهد گذاشت از نظر سئو می‌باشد . در سال 2014 بود که مت کاتز، یکی از مدیران بخش گوگل در یک توییت اعلام کرد که، در حال حاضر استفاده از پروتکل HTTPS یک معیار سبک اما تاثیر گذار در رتبه بندی وب سایت‌ها بوسیله گوگل به شمار می‌آید . پس میشه گفت که استعمال از SSL در سایت‌ها از اهمیت بالایی برای گوگل برخوردار است . اما آن‌گاه از گذشت 4 سال و فراگیر شدن به کارگیری از HTTPS نمیشه بیان کرد که هنوز هم همون مقدار تاثیر رو روی سئو سایت خواهد داشت . البته بخشی از فاکتورهای سئو گوگل میباشد که بیشتر به چشم میاد .

تاثیر
ssl در سئو تارنما چیست؟ چرا باید از HTTPS به کار گیری کنیم؟
چهره یی که در بالا می بینید مربوط به SSL by Default Uغیر مجاز می باشدe Statistics سایت builtwith .com می باشد که آخری آمار مربوط به استفاده از پروتکل امن HTTPS را در تراز عالم نشون میده . همونطور که می‌بینید از در میان 1 میلیون وب سایت مالامال طرفدار دنیا 15 .87 درصد سایت‌ها از HTTPS استفاده مینمایند .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۹:۳۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)