مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

پروتکل FTP چیست؟

پروتکل
FTP چیست؟ پباده سازی تارنما رشته ای FTP یا این که File Transfer Protocol به پروتکلی اطلاق می شود که برای ارسال و اخذ پوشه میان سرور و کلاینت بکار گرفته می شود . در پیش‌روی پروتکل HTTP، پروتکل FTP از قدمت بیشتری برخوردار می باشد و با در نظرگیری تکنولوژی های مورد استعمال در زمانهای قدیم، پروتکل FTP از سرعت پایینتری در مقایسه با پروتکل FTP برخوردار می‌باشد .

طراحی سایت در مشهد

امنیت بکار گرفته شده برای FTP زیاد ضعیف بوده بطوریکه امکان هک شدن داده ها از نظر تئوری برای این پروتکل وجود دارد (برخلاف پروتکل HTTP که از نظر تئوری، امکان هک شدن برای آن وجود ندارد) .

ولی چه چیزی سبب محبوبیت FTP گردیده می باشد؟ فراوان خیره کننده می باشد که پس از گذر کرد سال‌ها سال، کاربران زیادی هنوز از این پروتکل برای ارسال و دریافت داده هایشان به کارگیری می نمایند . دلیل محبوبیت این پروتکل، احتمال دارد بتوان ذکر کرد در کاربر پسندی آن هست . یوزرها می توانند از شیوه نرم افزارهای مخصوصی که برای این کار طراحی گردیده اند، از روی دسکتاپ کامپیوتر خود، فایل های مسئله نیازشان را به سرور ارسال، یا این که دریافت دارا‌هستند . درست مانند آنکه این عملیات داراست از شیوه MyComputer انجام می شود .ولی در پروتکل HTTP احوال به این منوال نمیباشد . یوزرها باید از شیوه سایت، مقدمه به سرور وب سایت متصل شوند و سپس اقدام به دریافت و ارسال داده ها کنند .

با اعتنا به محبوبیتی که FTP در بین استعمال کنندگان خود دارد، چنین بنظر می برسد که عنصر سادگی، بر عنصر سرعت غلبه دارااست . یوزرها متعددی حاضرند وقت خویش را فدای سادگی در استفاده نمایند و این خود احتمالا نمود بارزی باشد از اهمییت استفاده کننده پسندی و آسانی .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۳:۵۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)