مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

لایه data access در ­برنامه نویسی سه لایه

لایه
data access در ­برنامه نویسی سه لایه
در نهایت داده های برنامه نیاز به ذخیره دارد و بایستی برای این فعالیت انبار داده در نظر گرفته شود، این لایه سومی لایه در برنامه نویسی سه لایه محسوب می شود . برای این کار می توان از سیستم مدیریت دایتابیس ارتباط ای یا xml استعمال شود .

طراحی سایت در مشهد

در نظر داشته باشید در این لایه داده ها دستکاری می شود و می بضاعت داده ها را اضافه، حذف یا به روزرسانی کرد . داده هایی که به آن ها اشاره کردیم در xmlقرار می گیرد و می بایست دسترسی به داده به صورتی امکان پذیر باشد که دیگر لایه ها از موقعیت انبار داده ها بی اطلاع باشند . در این بخش هم از کامپوننت های دات نت برای تشکیل لایه ها استعمال می شود . در نظر داشته باشید که اینترنت خدمت ها هم می توانند به لایه ها دسترسی داشته باشند البته این فرایند برای زمانی هست که در واقع دیتابیس شما provider را نداشته باشد . در چنین مواردی باید پاره ای کد برای اتصال به داده ها نوشته شود و همچنین دیتاست ها پر شود .

به این ترتیب به طور کلی فرایند برنامه نویسی سه لایه به این صورت می‌باشد که استفاده کننده درخواست خویش برای داده را اعلام می کند، در بخش لایه data access داده های قضیه لحاظ بازیابی می شود و از شیوه لایه دوم داده ها وارد لایه نمایش می شود . لایه نمایش اطلاعاتی که نیاز به سناریو داراست را اعلام می نماید و استفاده کننده تغییرات خود را اعمال می کند . در نهایت صحت داده به وسیله لایه دوم چک می شود . در صورت دارای اعتبار بودن داده های اطلاع در خزانه اطلاعاتی ذخیره می شود . برنامه نویسی سه لایه برای پروژه های بزرگ بی مانند است .

 

مزیت
برنامه نویسی سه لایه
یکی از حساس ترین مزایای برنامه نویسی سه لایه این میباشد که برنامه ها به چندین بخش منطقی تقسیم می شود و ولی بخش ها به صورت قطع از نیز عمل می کنند . به این ترتیب اتصال در بین رابط کاربری و پردازش ها و همینطور خزانه اطلاعاتی اندک خیس می شود .

در صورتی که در خزانه اطلاعاتی تغییری ایجاد شود بر روی لایه های دیگر تأثیری نمی گذارد .

نام جدول و ستون از برنامه کلاینت حذف می شود . برنامه کلاینت متوجه نخواهد شد که داده ها از کجا آمده اند و در چهره توسعه برنامه نیاز به کامپایل مجدد برنامه نخواهد بود . در معماری یک‌سری لایه یک سری نکات منفی نیز وجود داراست به این معنی که شما بایستی تعداد متعددی از کلاس های جدا را در نرم افزار بسازید . برنامه نویسی سه لایه مشتمل بر بخش های پردازش مضاعف قدرتمندی میباشد .

 

توده
بندی
در حیث داشته باشید در همگی فرآیند برنامه نویسی سه لایه، ارسال از یک لایه به لایه دیگر نیاز هست . عموماً برنامه نویس ها تلاش می نمایند از حرفه ها و آرایه ها و همچنین رکوردست ها برای این هدف به کار گیری کنند . در نظر داشته باشید که کاربرد برنامه نویسی سه لایه بسیار بیشتر از معایب آن می‌باشد . معایب برنامه نویسی سه لایه هرگز نمی تواند منجر منصرف شدن برنامه نویس از گزینش آن شود .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۷:۱۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)