مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

هوک برنامه نویسی

سیستم مدیریت محتوای وردپرس سیستمی قابل بسط و تغییر می‌باشد . در شرای قصد داشته باشید تا پباده سازی وب سایت خود را با وردپرس انجام دهید، وردپرس این قابلیت و امکان را به شما می‌دهد تا نیازهای سفارشی خویش را با به کار گیری از افزونه‌های از پیش فراهم گردیده یا این که با نوشتن افزونه‌های نو در آن پیاده‌سازی نمایید .

طراحی سایت در مشهد

برای مثال وردپرس به رخ پیش‌فرض دارای امکانات دکان اینترنتی نمی باشد البته با نصب افزونه‌ی ووکامرس می‌توان قابلیت فروش تولیدات فیزیکی و الکترونیکی را به آن اضافه نمود .

هوک
برنامه نویسی
افزونه‌ها یا این که پلاگین‌های وردپرس با به کار گیری از هوک‌ها( Hook ) فعالیت خود را انجام می دهند و به همین دلیل برای بیش تر کردن قابلیت‌های نو به وردپرس نیازی نمی باشد که کدهای هسته‌ی وردپرس تغییراتی داشته باشند .

هوک‌ها در برنامه‌نویسی مفهومی همگانی میباشند که در وردپرس با نام اکشن( Action ) و فیلتر( Filter ) شناخته می شوند . برای ادراک بهتر تفاوت اکشن‌ها و فیلترها، این نوشته را بخوانید .

هوک‌ها
چه کاری انجام می دهند ؟ هوک مفهومی همگانی در برنامه‌نویسی میباشد . سعی هوک‌ها به این چهره هست که برنامه‌ی اصلی( در اینجا وردپرس ) هنگام اجرای عملیات یا این که فرآیندهای زمینه نظر خود، در محل‌هایی خاص، بررسی می کند که آیا در این نصیب باید همت معمول انجام شود یا عملکردی سفارشی توسط یک پلاگین جایگزین تلاش معمولی شده است .

برای نمونه وردپرس وقتی که قصد داراست تیتر نوشته‌های تارنما را در خروجی چاپ کند، پیش از ارسال محتوا به خروجی، تحلیل می‌نماید که آیا افزونه‌ای قصد تغییر تحول این عنوان را دارااست یا این که خیر و خوبی . افزونه‌هایی که کار فارسی‌سازی وردپرس را انجام می دهند در این نقطه وارد کار می شوند و تیتر مطلب را ارزیابی میکنند که آیا در آن از عددهای انگلیسی استعمال گردیده یا این که خیر و خوبی . اگر عدد انگلیسی در عنوان متن بیابند، آن را به عددهای پارسی تبدیل می کنند و بعد از آن تیتر تغییر تحول یافته در سایت مشاهده می شود .

اکشن‌ها
و فیلترها در وردپرس اکشن‌ها و فیلترها دو نوع هوک در وردپرس میباشند .

به طور خلاصه، اکشن‌ها هوک‌هایی می باشند که تنها در زمانی خاص اجرا می شوند . برای نمونه یک اکشن قادر است اطلاع از باز شدن صفحه‌ی نخستین وب سایت باشد . این اکشن آنگاه میتواند هر فعالیت موضوع حیث خود را انجام دهد . اکشن‌ها اندازه محل ورود و خروجی ندارند .

در طرف مقابل، فیلترها علاوه بر کاری که اکشن‌ها انجام می‌دهند، محل ورود و خروجی نیز دارا هستند . مثالی که در موضوع تیتر نوشته‌ها در نصیب قبلی گفته شد، یک مثال غربال بود . محل ورود این فیلتر، عنوان حساس نوشته است که در مقر داده ذخیره گردیده و خروجی آن، عنوان جدید هست که اعداد انگلیسی در آن به اعداد پارسی تبدیل شده‌اند .

معایب
هوک‌ها هوک‌ها
دارای دو اشکال حیاتی هستند:
نیاز به تعداد بسیار زیاد هوک برای تولید قابلیت توسعه‌پذیری در نرم‌افزار . هر چه حجم کدهای نرم‌افزار اکثر شود، تعداد هوک‌ها هم باید بیشتر و عمده شوند که منجر نماید شدن هر چه اکثر سیستم میگردد .
هوک‌ها در هر چهره محدود می‌باشند و هر تغییری را نمی توان در عملکردهای سیستم به انجام رساند . در حالتی که در تابعی از وردپرس هوک توصیف نشده باشد، امکان تغییر‌و تحول همت آن تابع بوسیله افزونه‌ها وجود ندارد .
منش
حل‌های جایگزین برای هوک‌ها یک عدد از روش‌های امروزی که در برنامه‌نویسی امروزی به کار گیری می‌شود IoC یا Inversion of Control یا وارونگی در دست گرفتن می‌باشد . در این راه قابلیت و امکان جایگزین کردن کلاس‌ها یا توابع به کار گیری گردیده در سیستم به طول کلی وجود دارد و به همین عامل کنترل بیشتری روی عملکردهای مهم هسته سیستم به وجود می آید .

روش‌های دیگری مثل Dependency Injection و Composition هم وجود دارند که میتوانند برای بعضا عملکردهای سیستم زمینه استفاده قرار گیرند .

با دقت به ساختار دیرین کدهای وردپرس و برخی محدودیت‌هایی که در زبان برنامه‌نویسی php وجود دارا هستند و همچنین نیاز به سازش فی مابین نسخه‌های وردپرس، انجام تغییرات بنیادین در هسته‌ی وردپرس به کندی فیس قبول می کند .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۷:۲۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)