مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

Html چیست؟

HTML
چیست؟ لهجه HTML HTML به زبانی اطلاق می شود که سنگ بنای صفحه ها وب سایت می باشد . عموما کلیه زبانهای برنامه نویسی تحت وب، به نوعی وابسته به زبان HTML می باشند . بعنوان مثال، PHP، جاوا اسکریپت و گویش برنامه نویسی دات نت، زبانهایی می‌باشند که علاوه بر داشتن مقررات و استانداردهای خود، از لهجه HTML امداد می گیرند بطوریکه کدهای متن شده در قالب خاصی، در در بین کدهای HTML قرار داده می شود .

طراحی سایت در مشهد

HTML زبانی می باشد که از لهجه XML مشتق شده میباشد . به این مفهوم که می بضاعت و توان اذعان کرد HTML دسته بخصوصی از زبان XML می باشد . XML زبانی است که سنگ بنای آن، تگ می باشد . تگ، همانند پرانتزی می باشد که می بضاعت و توان آن را گشوده کرد، درون آن چیزی قرار داد و آنگاه آن را بست . این تگها، می توانند هر اسمی داشته باشند و گویش XML آزادی کاملی را در این خصوص به شما داده هست .

همانطور که گفته شد، HTML زبانی می باشد که از تگ ها تشکیل گردیده می‌باشد . به این مضمون‌ که هر تگ در گویش HTML مفهوم و مفهوم مختص خود را داراست و اصطلاحا به این کار، علامت گذاری گفته می شود .

بعنوان
مثال در زبان HTML چنانچه بخواهید متنی را بولد کنید از کد تحت استفاده می نمایید:
این
یک نوشته بولد است
همانطور که ملاحظه می فرمایید، تگها با روش خاصی مشخص و معلوم می شوند . تگ b در این مثال، در ابتدا باز می شود، درون آن چیزی قرار داده می شود، و سپس با "/" بسته می شود . صحیح همانند پرانتزها در یک عملیات ریاضی پیچیده که پرانتزها می توانند تو در تو باشند، تگها هم می توانند به تعداد دلخواه تو در تو باشند . اصطلاحا به این عملیات indent گفته می شود .

برای مطالعه بیشتر در این خصوص، به تارنما w3schools .com مراجعه نمایید .
پروتکل
FTP چیست؟ پباده سازی وب سایت رشته ای FTP یا File Transfer Protocol به پروتکلی اطلاق می شود که برای ارسال و اخذ فایل دربین سرور و کلاینت بکار گرفته می شود . در پیش‌روی پروتکل HTTP، پروتکل FTP از عمر بیشتری برخوردار میباشد و با در نظرگیری تکنولوژی های زمینه استعمال در زمانهای قدیم، پروتکل FTP از سرعت پایینتری در مقایسه با پروتکل FTP برخوردار است .

امنیت بکار گرفته گردیده برای FTP مضاعف ضعیف بوده بطوریکه قابلیت و امکان هک شدن داده ها از نظر تئوری برای این پروتکل وجود داراست (برخلاف پروتکل HTTP که از نظر تئوری، قابلیت هک شدن برای آن وجود ندارد) .

ولی چه چیزی سبب ساز محبوبیت FTP شده می باشد؟ دوچندان خیره کننده می‌باشد که پس از عبور کرد سالیان سال، کاربران متعددی هنوز از این پروتکل برای ارسال و دریافت داده هایشان به کار گیری می کنند . ادله محبوبیت این پروتکل، شاید بتوان گفت در کاربر پسندی آن می‌باشد . کاربران می توانند از نحوه نرم افزارهای مخصوصی که برای این عمل پباده سازی گردیده اند، از روی دسکتاپ کامپیوتر خود، فایل های مورد نیازشان را به سرور ارسال، یا این که دریافت دارند . صحیح مانند آنکه این عملیات داراست از طریق MyComputer انجام می شود .اما در پروتکل HTTP حال و روز به این منوال نمی باشد . کاربران باید از طریق سایت، ابتدا به سرور تارنما متصل شوند و بعد اقدام به دریافت و ارسال داده ها نمایند .

با اعتنا به محبوبیتی که FTP در دربین به کارگیری کنندگان خویش دارد، چنین بنظر می برسد که عنصر سادگی، بر عنصر سرعت غلبه دارااست . کاربران زیادی حاضرند وقت خود را فدای سادگی در استعمال نمایند و این خویش شاید نمود بارزی باشد از اهمییت کاربر پسندی و سادگی .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۲:۲۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)