مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

تفاوت jpg و png در پباده سازی

تفاوت
jpg و png در پباده سازی وب ۲۲
مهر ۱۳۹۷۷ دیدگاهتوسط مهدی خسروی احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا برخی وقت ها طراحان وب از تصاویری با فرمت jpg و در مواقعی دیگر از فرمت png به کار گیری میکنند .
آیا می‌دانید تفاوت jpg و png در پباده سازی اینترنت چیست؟
استدلال این موضوع این هست که این دو فرمت،‌در دنیای طراحی اینترنت با نیز تفاوت‌های بسیاری دارا هستند و هر کدام در جایی مختص استفاده می‌شوند . در این فراگیری بصورت عملی تفاوت jpg و png در پباده سازی وب رو ارزیابی می کنیم و خاطره می گیریم که در چه مقطع هایی می بایست از فرمت png و در چه برهه زمانی هایی باید از فرمت jpg به کار گیری کنیم .

همینطور طرز پیدا کردن و دانلود این ۲ تیم از تصاویر را نیز خاطره میگیریم .

 طراحی سایت در مشهد


تفاوت
jpg و png در پباده سازی وب پیشین از هرچیز می بایست بدانیم هر دوی این فرمت‌ها، برای تصاویر به کار گیری میگردند و در خیلی از موقعیت‌ها، تفاوت خاصی دربین این دو فرمت وجود ندارد . ولی در برخی از مواقع، تفاوت مهم در بین این دو فرمت به وجود می‌آید که در پروژه‌های متفاوت پباده سازی وب، این تفاوت می تواند دوچندان برای ما دارای فایده باشد . در ادامه درباره ی تفاوت jpg و png در پباده سازی اینترنت مطالبی را میخوانیم .

اگر
میخواهید در خصوص پباده سازی اینترنت بخش اعظم بدانید، این مطلب ها را مطالعه کنید:
پباده سازی
وب چیست؟ همه چیز در خصوص پباده سازی وب سایت (Web Design) Front
End چه است و به چه کسی برنامه نویس فرانت اند میگویند؟

تصاویر
jpg فرض فرمائید می‌خواهیم تصویر یک ماشین را روی یک پس زمینه‌ی آبی رنگ رنگ در کاغذ وب خودمان داشته باشیم . آنگاه از مراجعه به گوگل و دانلود عکس آن، با چند خط کد HTML و CSS معمولی (که در فیلم آموزشی در ابتدای برگه توضیح دادیم) چیزی مشابه به تصویر زیر را در مرورگر خواهیم داشت .

تصویر یک خودرو، با پس مسئله سپید رنگ که روی پس زمینه‌ی آبی رنگ رنگ قرار گرفته می‌باشد .

مقاله‌ی
مرتبط: راهنمای جامع تفاوت فرانت اند و بک اند (Front End vs Back End) تمامی چیز تا اینجای فعالیت عالی است، البته احتمال دارد طراحی ما به شکلی باشد که نخواهیم آن پس مسئله سفید رنگ در پشت خودرو را داشته باشیم . دقیقا اینجای عمل میباشد که فرمت png به امداد ما میاید و به تفاوت jpg و png در پباده سازی اینترنت پی میبریم .

تفاوت
jpg و png در پباده سازی وب


تصاویر
png در شرای یک بار دیگر در گوگل جست و جویی بکنیم و تصویر یک اتومبیل را با فرمت PNG پیدا کنیم و آن را به ورقه خویش بیش تر کنیم، میبینیم که دیگر از آن پس زمینه‌ی سفید رنگ خبری نیست، و این دقیقا به این عامل می باشد که از یک تصویر png با پس مورد روشن استعمال کرده‌ایم .

تفاوت jpg و png در پباده سازی اینترنت دقیقا همین موضوع می‌باشد . در جاهایی که نخواهیم تصویر ما دارنده یک پس موضوع باشد، از یک تصویر با فرمت png و پس مورد شفاف استعمال میکنیم .

[quote font_size=”18″ bgcolor=”#” color=”#000″ bcolor=”#” arrow=”no”]البته این موضوع به این معنا نیست که تمام تصاویر png دارای این خاصیت هستند .
بلکه صرفا تصاویری این خاصیت را دارا‌هستند که دو شرط داشته باشند: ۱- فرمت آنان png باشد ۲- پس زمینه آنان روشن باشد[/quote]
حالا ممکن میباشد این سوال برای شما پیش بیاید که چطور می توانیم متوجه شویم که تصویر png که تعیین کردیم، دارنده پس زمینه‌ی روشن میباشد یا خوبی . در ادامه این موضوع را تحلیل می‌کنیم .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۹:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)