مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

فراگیری Import و Export در phpmyadmin ۱۰

فراگیری
Import و Export در phpmyadmin ۱۰
بهمن ۱۳۹۷ارسال نظرتوسط مهدی خسروی به طبع برای شما نیز پیش آمده است که قصد داشته‌اید از دیتابیس خود یک پوشه خروجی بگیرید و برای شخصی بفرستید . و یا این‌که از فولدر دیتابیس یک پروژه را دریافت کرده‌اید و نمیدانستید که چطور بایستی از آن به کارگیری نمائید . در این فراگیری بصورت کامل یاد می‌گیریم که چطور از دیتابیس خود Export بگیریم و چطور یک دیتابیس را Import کنیم .

 پرس پلت

دانلود این فیلم آموزشی با حجم ۱۳ مگ
اکثری از دوستانی که دوره‌ی ساخت دکان اینترنتی حرفه‌ای با PHP و MySQL را تهیه‌ کرده‌اند، درخواست فایل دیتابیس این عصر را داشتند . و آنگاه ارسال بوسیله همکاران بنده، برخی از دوستان عزیز نمیدانستند که دقیقا چطور بایستی از این فایل ها به کار گیری نمایند . به همین برهان تصمیم گرفتیم این آموش را فراهم کنیم .

 

خروجی
به دست آوردن از مقر داده (دیتابیس) گذشته از هرچیز در صورتیکه نمیدانید که دیتابیس یا مقر داده چیست، توصیه میکنم مقاله‌ی «پایگاه داده یا این که Database چیست؟ همه چیز درباره ی دیتابیس» را مطالعه فرمایید .

در این نصیب می‌خواهیم درباره ی این مورد حرف کنیم که چطور میتوانیم از مقر داده‌ای که داریم خروجی بگیریم . اینکار زمانی کاربرد داراست که شما پروژه‌ای را نوشتید و می‌خواهید آن پروژه را روی سیستم دیگری هم اجرا فرمایید . و یا اینکه می خواهید آن پروژه را به یک هاست حقیقی وواقعی منتقل کنید .

برای انجام اینکار، علاوه بر انتقال فایل ها، می بایست مقر داده خویش را نیز منتقل نمایید و برای انتقال پایگاه داده باید از آن خروجی یا این که Export بگیرید . برای انجام اینکار می بایست از phpmyadmin که یک ابزار برای کنترل دیتابیس است استفاده فرمایید .

برای به چنگ آوردن خروجی از یک دیتابیس، آغاز آن دیتابیس را گزینش میکنیم و آن‌گاه روی دکمه‌ی export کلیک میکنیم .
به عکس تحت اعتنا کنید:


آن‌گاه وارد صفحه‌ی دیگری میشویم که دو گزینه‌ی Quick و Custom را مشاهده می‌کنیم . روی Quick کلیک می‌کنیم و نهایتا Go را گزینش می کنیم . در نهایت به ما مجموعه‌ای از کدها داده می گردد . یک Text Editor مانند Sublime یا این که حتی Notepad ویندوز گشوده می‌کنیم و کدها را در آن کپی/پیست می‌کنیم و نهایتا آن فولدر را با فرمت sql . یا این که txt . ذخیره می‌کنیم .

مقاله‌ی
مرتبط: چطور یک فرم کاوش با PHP بسازیم؟ (راهنمای کامل ویدئویی) در ادامه می گوییم که از این فایل به چه رخ میتوانیم به کارگیری کنیم .

 

ورود
داده ها یا این که Import به مقر داده (دیتابیس) خب در مرحله‌‌ی قبل خروجی یا این که Export تصاحب کردن را خاطره گرفتیم . شما ممکن میباشد فایلی با فرمت sql . داشته باشید که بخواهید آن‌را وارد phpmyadmin خود کنید .

آن پوشه sql . یا این که txt .
را با یک ادیتور مثل نوت پد یا Sublime یا… باز فرمایید و به دنبال خط کد ذیل باشید:
--
Database: `database_name` ۱
--
Database: `database_name` جلوی عبارت Database، نام مقر داده‌ای که بایستی بسازید را مشاهده می کنید . برای تولید این پایگاه داده به phpmyadmin رفته و از منوی سمت راست روی new کلیک نمائید و یک مقر داده با نامی دقیقا مشابه نام بالا بسازید .

آن‌گاه از این که این پایگاه داده خویش را ساختید، نام آن‌را در نصیب سمت چپ مشاهده می کنید . حال صرفا کافی هست که داده ها آن پایگاه داده را وارد فرمائید .

برای داده ها بخش اعظم سفارش می کنم مقاله‌ی «تفاوت IDE و Text Editor – مزایا و معایب هر یک چیست؟» و همچنین «کامل‌ترین آموزش Sublime Text 3» را مشاهده‌ی فرمائید .

در‌صورتی‌که فرمت فایل دیتابیسی که به دست‌تان رسیده sql .
است،‌ کافی است که از منو سمت راست دیتابیس خود را تعیین نمایید و از منوی بالا روی Import کلیک کنید:


برچسب: پرس پلت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۴:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)