مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

راهنمای جامع نحوه نصب و فعال سازی SSL در Exchange 2016

با یاری SSL ارتبط میان Client و سرور ایمن می شود بدین ترتیب در هنگام استفاده از Mail Server و قابل انعطاف افزارهای Client براحتی می توانید با امنیت کامل و بدون خطاهای امنیتی مبادرت به مدیریت ایمیل ها کنید .

طراحی سایت در مشهد

در این مقاله به طریق نصب SSL در Exchnage 2016 از آغاز تا پایان می پردازیم .
البته قبل از آن به معرفی دو گونه از گونه های مجوزهای SSL پرداخته ایم:

Self-Signed
certificate این گونه جواز بوسیله سرور Local ساخته می شود براین اساس تنها در به عبارتی سرور قابل استفاده برداری میباشد و لذا امکان به کارگیری از آن در برنامه های Client وجود ندارد .


Trusted
Third-Party Certificates این دسته مجوز که در قالب Third party public Certificate Authorities (CAs) ارایه می شود ایمن ترین و دوست داستنی ترین دسته مجوزهای SSL است که در هنگام استفاده از Exchange می تواند در دو جور آن یعنی Wildcard یا این که UCC/SAN مورد بهره برداری قرار گیرد .

UCC/SAN: این مدل مجوز CA که در واقع همان Multi Domain SSL است، می تواند در مجوز خویش نام چند دامنه اعم از Sub-Domain یا این که Domain را داشته باشد .

Wildcard: در این مجوز تنها Sub-Domainها پشتیبانی می شوند . به تیتر مثال چنانچه دامنه شما domain .com باشد wildcard نیز domain .com و هم ذیل مجموعه های آن چون * .domain .com را پشتیبانی می نماید .

از آنجاییکه در مثال Exchange از مخلوط چندین دامنه مختلف و Sub-Domain تشکیل شده است، بنابراین در ادامه اقدام به نصب SSL از نوع UCC/SAN یا Multi Domain می کنیم .


مراحل
نصب SSL در Exchange 2016
بخش
اول: اقدامات پیش از نصب
1- یک فولدر با اسم CSR در مسیری از سرور خویش تولید و آنگاه آن را با دسترسی Full Control برای Everyone اصطلاحا Share نمایید .

برای اینکار کافیست پس از ایجاد فایل بر روی آن راست کلیک کرده و بر روی آیتم Propertise کلیک فرمائید . آنگاه از سربرگ Sharing آیتم Advance sharing و آن گاه Share this folder را فعال فرمائید . در همین بخش با کلیک بر روی دکمه Permissions دسترسی Full Control برای Everyone ایجاد فرمایید .
2- مجددا بر روی فایل تولید شده (CSR) راست کلیک کرده و آنگاه با انتخاب آیتم Propertise به سربرگ Security مراجعه و ضمن گزینش دکمه Edit گروه Exchange Trusted Subsystem را اضافه و به آن دسترسی Full Control دهید .

 

بخش
دوم: تولید کد CSR در Exchange 2016 حالا که فایل CSR با دسترسی های ضروری تولید شد، حتمی می‌باشد کد CSR را از طرز برنامه Exchange ساخت کنیم تا قابلیت و امکان سفارش SSL مهیا شود . پس فرایند تحت را دنبال فرمائید . . .


1- به Exchange Admin Center وارد شوید و بعد از آن از منو سمت چپ (Features) آیتم Servers را گزینش و به سربرگ Certificates مراجعه نمائید .

2- در این بخش سه جواز به طور پیشفرض مشاهده می نمائید . علی الخصوص WMSVC (IIS Web Management Service) که نباید حذف شود . به این ترتیب بدوت تغییر و تحول مورد ها پیشفرض بر روی دکمه + کلیک تا یک Certificate جدید ایجاد نمایید .

3- ما میخواهیم اقدام به تولید یک جواز عمومی که Self-signed نباشد کنیم، بنابراین مورد Create a request for a certificate from a certification authority را انتخاب و به تراز آن‌گاه بروید .

4- یک نام به دلخواه خویش برای certificate تعیین کرده و به تراز بعد بروید .
مثلا: My Certificate
5- در این بخش دسته SSL یعنی wildcard و UCC/SAN تعیین می شود . از آنجاییکه سازه به فرض این مطلب قصد به کارگیری از MultiDomain SSL یا UCC/SAN داریم، به این ترتیب سوای تعیین آیتم Wildcard Certificate صرفا بر روی دکمه Browse کلیک فرمائید .

6- Mailbox Server را انتخاب نمائید . این سرور درخواست Certificate را ذخیره می کند .

7- درحال حاضر در لیست موجود می توانید دامنه ها یا این که Sub-Domainهایی که قصد دارید در SSL گنجانده شوند را تعیین و به سطح آن گاه بروید .

شما می توانید دامنه های سوای استعمال را حذف و آن گاه به مرحله آن‌گاه بروید .
8- در این بخش داده ها هویتی SSL شامل نام و نشانی سازمان یا شخص را وارد نمائید .

9- آن‌گاه آدرس فولدر Share گردیده CSR (که در اولِ مقاله به آن اشاره شد) را از دکمه Browse معرفی و در نهایت عمل را به اتمام رسانید .

کد CSR ساخت شد . هم اکنون باید این کد را در هنگام سفارش به HiSupport بدهید تا توصیه و فعال سازی آن امکان پذیر شود .

 

بخش
سوم: سفارش SSL به صفحه گواهینامه SSL در HiSupport مراجعه و اقدام به توصیه SSL با حیث کردن CSR در فیلد ذی‌ربط نمایید . آن گاه چشم به راه بمانید تا گواهینامه SSL فعال و داده ها آن به آدرس اینترنتی شما ارسال شود .

 

بخش
چهارم: نصب و فعال سازی SSL در Exchange 2016
1- پس از دریافت SSL، آن را در پوشه تولید شده در بخش نخستین (CSR) قرار دهید .

2- به Exchange Admin Center وارد گردید و سپس از منو سمت چپ (Features) آیتم Servers را تعیین و به سربرگ Certificates مراجعه فرمایید .

3- از لیست مجوزهای مو جود My Certificate را مشاهده می فرمائید که در موقعیت Pending Request قرار داراست .

4- My Certificate را تعیین و آنگاه از بین گزینه های سمت راست لیست، Complete را گزینش کنید .

5- در سطح آن گاه مسیر پوشه SSL را که در پوشه CSR قرار داده گردیده می باشد به هم پا اسم و پسوند فایل، معرفی و آیتم پایانی را اعمال نمائید .

مثال: servercsrcertificate .cer
SSL با پیروزی نصب و فعال شد . اما هنوز یک مرحله باقی مانده تا امکان به کارگیری از SSL در Exchange مهیا شود .

6- مجددا به Exchange Admin Center وارد شوید و آنگاه از منو سمت چپ (Features) گزینه Servers را انتخاب و به سربرگ Certificates مراجعه نمائید .

7- از لیست بر روی جواز یا SSL نصب گردیده که اینک با وضعیت Valid سناریو داده می شود 2 درجه کلیک فرمایید و در پنجره تازه از بخش Services گزینه های IMAP، POP، SMTP و IIS را فعال نمایید .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۴۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)