مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

شایسته ترین سن برای شروع برنامه نویسی

زمانی می خوا‌هیم آغاز به یادگیری برنامه نویسی کنیم احتمال دارد او‌لین چیزی که ذهن ما رو مشغول خودش می کند سن یادگیری برنامه نویسی می باشد خیلی از یوزرها در تلگرام یا این که در بخش نظرات وبسایت در قضیه شایسته ترین سن برای آغاز برنامه نویسی سوال می پرسند و می خواهند بدانند آیا می توانند با این سن برنامه نویس شوند . در این مقاله می خواهیم به ارزیابی حداکثر سن برنامه نویسی بپردازیم و ببینیم حقیقتا تا چه سنی می شود برنامه نویسی رو خاطره گرفت . پس اگر سرگرم این مورد می‌باشید و نمیدونید بایستی چه کنید و سردگم گردیده اید به نظرم این مقاله می تواند امداد نیکی به شما برای واضح سازی می کند .

طراحی سایت در مشهد

شایسته ترین
سن برای شروع برنامه نویسی
سن
یادگیری برنامه نویسی در مسئله سن یادگیری برنامه نویسی مقاله‌ها زیادی وجود ندارد و تعدادی مطلب ای که منتشر گردیده میباشد متاسفانه پر از ایراد و خلل می باشد چون به هیچ عنوان ما نمی توانیم سن یگانه و دقیقی برای این مورد در حیث بگیریم . به عبارتی طور که در فولدر های صوتی آموزشی سایت گفته ام از افراد ۸ ۹ ساله تا ۵۰ خورده ساله در زمان های آموزشی وب سایت ما شرکت کرده اند و تبدیل به برنامه نویس گردیده اند . ولی باز نمی توان ذکر کرد سن یادگیری برنامه نویسی چه سنی میباشد زیرا در هر سنی در هر شرایطی درصورتی که خویش فرد بخواهد می تواند صاحب تخصص برنامه نویسی شود .

به عنوان مثال خودم در مورد رانندگی پدرم سخن کردم که ایشون در سن ۲۰ تعدادی سالگی رانندگی رو به خاطر شوکی که بهش وارد شده کنار میذارد بعد در سن ۶۰ خورده ای سالگی می خواست مجدد رانندگی نمایند و ما شم می کردیم به هیچ عنوان نمی توان البته الان خیلی عالی و فارغ از نقص‌ رانندگی می کند . پس نمی توانایی اعلام کرد کسی که کمی سنش بالا رفت نمی تواند مبادرت به یادگیری برنامه نویسی کند .

نکته ای رو هم بایستی متذکر شد که انگیزه شخص از یادگیری و فراگیری برنامه نویسی چه چیزی می‌باشد و ابدا شخص برای چی می خواهد برنامه نویس شود . زیرا همین خواست فرد سبب تولید هدف برای یادگیری می شود . پس نمی توان سن دقیق و صدق برای قضیه در لحاظ گرفت . مثلا بارها چشم ام که مدرسین حوزه برنامه نویسی از خودشون سن خاصی رو در میارند مثلا یکی از این دوستان خوب در مطلب ای گفته بود درصورتی که از ۱۷ ۱۸ سالگی آغاز به یادگیری نکنید شما نمی توانید برنامه نویس خوبی شوید طوری که خیلی از برنامه نویس های عالی جهان و کشور ایران از ۳۰ سالگی آغاز به یادگیری کردند و الان برنامه نویس های فوق العاده و به نامی در جهان و ایران گردیده اند که کمپانی ها حاضرند هزینه های متعددی برای استخدام آن ها پرداخت کنند .

به نظرم برهان و هدف شخص برای یادگیری برنامه نویسی خیلی خیلی حیاتی است و در صورتی‌که ادله و انگیزه قوی برای یادگیر داشته باشد صد در صد می بضاعت و توان ذکر کرد این شخص برنامه نویس نیکی می شود . پس نمی توان اذعان کرد سن یادگیری برنامه نویسی واقعا چه سنی می‌باشد .

حداکثر
سن برنامه نویسی
حداکثر
سن برنامه نویسی آن‌گاه از اینکه در قضیه سن یادگیری برنامه نویسی حرف کردیم و گفتیم حقیقتا سن خاصی وجود ندارد اما یک عدد دیگر از مساله در این حوزه، مسئله حداکثر سن برنامه نویسی می باشد چیزی که بیش از ۳۰۰ ۴۰۰ بار از کاربران وبسایت شنیده ام که حداکثر سن برنامه نویسی چه سنی است؟ ببینید دوستان خوب به شخصه تا یک سری سال پیش می گفتم حداکثر سن برنامه نویسی غایت ۳۰ تا ۳۵ سالگی می باشد البته در دو سال اخیر کلا این اعتقادوباور خطا رو کنار گذاشتم چون تعداد متعددی شخص چشم ام که با سن های بیش از ۴۰ سال برنامه نویس شده اند .
در‌صورتی‌که پادکست های صوتی من در مسئله برنامه نویسی رو شنیده باشید مطلقا می دونید در قضیه مردی رشتی صحبت می کنم که ۵۴ ۵۵ سال سن داشتند و وقتی برای تهیه و تنظیم پکیج آموزشی تماس تصاحب کردن دلم نیومد جوابشون کنم و بسته های آموزشی از ما تهیه و تنظیم کردند راسیتش ابتدا با خودم گفتم به هیچ تیتر این فرد برنامه نویس نمی شود و قابلیت و امکان ندارد البته در کمال ناباوری دیدم این فرد آنگاه از ۶ ۸ ماه یک برنامه نویس اینترنت شدند که سفارش پروژه یک‌سری میلیونی هم گرفته بودند . وقتی بهم زنگ زدند و در زمینه نقص‌ در پروژه سوال پرسیدن واقعا جا خوردم و به هیچ عنوان باورم نمیشد ایشون برنامه نویس گردیده اند .

در این دو سال اخیر تعداد متعددی خانوم و آقا بالای ۴۰ سال رو دیده ام که مبادرت به تهیه بسته های یادگرفتن برنامه نویسی سورس ایران کرده اند و بعد از آن از مدتی شاهد برنامه نویس شدن آن‌ها بوده ام . حقیقتا دیگه باورم شده می‌باشد که سن یک عدد هستش و نمی بضاعت و توان به آن مضاعف دقت کرد این خود فرد می‌باشد که معین می نماید آیا می خواهد صاحب و مالک آن تخصص شود یا این که خیر .

پس به نظرم فرد در شرای ۶۰ سال باشد البته هدف و برهان قانع کننده ای برای خودش و یادگیری برنامه نویسی داشته باشد مسلما حتما برنامه نویس می شود . ولی در شرای شما ۲۰ ساله می باشید و حس می فرمایید از شما پیشین و نمی توانید واقعا نیز نمی توانید، این شماید که حداکثر سن برنامه نویسی رو معلوم می فرمائید اما در حالتی که از اینجانب بپرسند می گویم حداکثر سن برنامه نویسی وجود ندارد و خویش فرد این مسئله رو معین می کند .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۷:۰۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)