مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

هاست و دامنه چیست؟


هاست
و دامنه چیست؟
برای این‌که وب سایت ما در کل وب به فیس 24 ساعته قابل دسترس باشه نیاز به کامپیوترهایی داریم که 24 ساعته واضح باشند و وصل به وب باشند . برای همین یک سری کمپانی ها کامپیوتر هایی با این خصوصیت در اختیار کاربرها قرار میدند که به این شرکتها، موسسات هاستینگ یا میزبانی گفته میشه . اطراف و امکاناتی که از این کامپیوترها در اختیار شما قرار میگریه بهش گفته میشه هاست که فایلهای مسئله نیاز ما قراره در این هاست میزبانی بشه .

دامنه یا این که Domain Name اسمی می‌باشد که یوزرها سایت ما قراراه با وارد کردن اون در مرورگرهاشون سایتی که ما ساختیم رو ببینند . و قراره در پس قضیه این دامنه یوزرها رو به هاستی که وب سایت ما اونجاست ارشاد کنه .

طراحی سایت در مشهد

قدم
اول: انتخاب یک نام دامنه

اسم دامنه همان نشانی اینترنت وبسایت شماست . برای نمونه دامنه وب سایت دسخط هست: daskhat .ir و دامنه وب سایت گوگل هست: google .com

شما نیز باید برای تارنما خودتون یک دامنه تعیین نمائید . داشتن دامنه مستلزم پرداخت هزینه سالیانه می باشد . یعنی شما باید هر ساله دامنه موضوع نظرتون رو تمدید نمائید .

دامنه ها گونه های متعدد دارن که با توجه به فعالیت زمینه نظرتون باید گزینش نمایید . برای مثال دامنه .com برای وبسایتهای میان الملی و یا این که تجاری خوبه . دامنه .ir برای میهن جمهوری اسلامی ایران است و برای وبسایتهای محلی خوبه که حوزه فعالیتشون به درون جمهوری اسلامی ایران محدود میشه .

 

برای خرید دامنه میتونید به وبسایت هاست ایران مراجعه نمائید و دامنه موضوع نظرتون رو تعیین نمایید . برا ی اینکار اولیه باید ببینیم دامنه ای که ما میخوایم پیش از این بوسیله شخص دیگری خریداری شده یا خیر . برای جستجوی دامنه از منو دامنه گزینه کاوش وثبت دامین رو انتخاب فرمائید .

 

خرید
دامنه
برای ادامه نام دامنه مورد حیث را نوشته و بر روی دکمه “بررسی قابلیت و امکان ثبت” کلیک فرمائید (مرحله 1) . در رخ قابلیت و امکان ثبت دامنه امکان تصویب آن برای شما وجود خواد داشت . (مرحله 2) بعد از آن از تعیین دامنه بر رو اضافه کردن به کارت کلیک نمائید .

 

هاست
ایران
در سطح آنگاه بر روی مورد “مدیریت DNS رایگان” کلیک نمایید .

متاسفانه سپس از تصویب دامنه دات کام در خدمت هاست کشور‌ایران شدیدا مورد اسپم طراحان تارنما هندی قرار خواهید گرفت!! درصورتی که دوست ندارید آدرس اینترنتی شما لبریز اسپم باشه یا بایستی پول بیشتر بدید و گزینه “عدم سناریو مشخصات” رو تیک بزنید و یا این که با نشانی اینترنتی دیگری ثبتنام فرمائید .
(البته با ممارست زیاد در ریپورت اسپم کردن ایمیلها تا یک ماه دیگر ایمل اسپم در اینباکس دریافت نمیکنید 😐 )
ادامه روند خرید دامنه به فیس روتین بوده و نظیر تمام خرید های اینترنتی انجام میشه . تنها اعتنا داشته باشید که خصوصیات باید به انگلیسی متن بشوند .

 

قدم
دوم: خرید هاست برای وردپرس

خب، تا شرایط کنونی ما دامنه مورد نظرمون رو خریدیم و حال حاضر میریم سراغ تراز دوم، یعنی خرید هاست برای سایتمون .

برای خرید سایت میتونید به وبسایت کشور وب هاست مراجعه فرمائید . من سالهاست که با این هاست کار میکنم و میدونم فارغ از شک وتردید یک عدد از بهترین ها در ارائه هاست در کشور ایران میباشد . خبر خوب اینکه مقایسه بها با بقیه خدمت دهنده ها به طبع شگفت زده تون میکنه .

برای خرید هاست در نصیب سرویس ها < میزبانی وب < هاست لینوکس سی پنل آلمان رو تعیین نمایید . در در بین پلن های موجود، پلن 1 گیگ فضا و 100 گیگ ترافیک بهترین آیتم از نظر اینجانب می‌باشد . توجه داشته باشید که پلن ها جز در اندازه اطراف و ترافیک فرقی باهم ندارند . مسلما این مسئله رو در نظر بگیرید که در‌صورتی‌که سایت شما قراره عکس و ویدیو مضاعف داشته باشه به طبع فضای بالاتری تنظیم کنید .

 

خرید
هاست
در کاغذ بعد از آن مورد “دامین دارم …” را تیک بزنید (مرحله 1) و نام دامنه خودتون که در گام نخستین خریدید رو وارد کنید(مرحله 2) . بر روی ادامه کلیک فرمایید .

 

گزینش
گزینه هاست
در محله بعد بر روی مورد “نیازی ندارم” کلیک فرمائید . گزینه های بعدی با هزینه بیشتر وردپرس را برای شما نصب میکنند اما نیازی به این کار نیست و خودتون میتونید اینکار را بکنید . بر روی اضافه کردن به سبد خرید کلیک نمایید تا به تراز سپس بروید . در مرحله آنگاه مانند تمام خریدهای اینترنتی می باشد و خصوصیات خویش را وارد می کنید تا هاست مورد حیث رو خریداری فرمایید .

 


برچسب: طراحی سایت اختصاصی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۰:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)