مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

تاثیر رنگ بندی در جذابیت طراحی وب سایت چیست

طراحی سایت در مشهد تارنما، رنگین کمانی از رنگ ها است. رنگ، یک ابزار فوق العاده برای جلب دقت یوزرها تارنما است، ظواهر بسیار جذابی برای تارنما می سازد و تاثیرگذار میباشد و امکان خوانایی بالایی را برای تارنما ها به ارمغان میاورد. رنگ، در موضوع طراحی وب سایت بسیار پیشرفت نموده است.
آیا میشود در استعمال از رنگ ها در گیر نادرست شد؟ آیا رنگ ها و ترکیباتی موجود است که می بایست از آن غربت کرد؟ در سخن و کلام، آری این سیرتکامل میباشد! امروزه ما به رنگ ها و مخلوط رنگ هایی مواجه می شویم که می بایست وقتی که وبسایت یا این که نرم افزار پباده سازی می‌کنید از آن‌ها پرهیز کنید.
رنگ های NEONS می‌تواند بسیار جذاب، توانا باشد و مورد ها بسیار مهیجی را نیز به طراحی وب وارد میکند. متاسفانه دیدن این رنگ ها به صورت غیر باورنکردنی برای دیده ها بسیار مشقت بار میباشند و به یوزرها سایت حافظه می‌دهد که نباید به‌این نصیب از وبسایت نگاه بیاندازند.
مشکلی که درخصوص رنگ های NEONS موجود است این میباشد که آنها برای تلاوت بسیار پر‌نور میباشد و با دور نما های تیره و پر‌نور به خلل بر می‌خورد. هنگامی که‌این رنگ ها با متن به عمل می رود، NEONS اشتباهات خوانایی محتوای وبسایت را در بگراند به وجود میاورد. دورنما NEON اکثر زمان ها بر همگی چیز غلبه داراست و استفاده کننده را از پیام اصلی دور نگاه میدارد.
در ازای از این آیتم به کار گیری نمایید: نوروروشنایی NEON ها را معدود نمائید، از این رو آنان تیره خیس و در ورقه استوار خیس و بهتر نمایان می‌گردد.
استعمال رایج از NEON ها این میباشد که برای کارداران کوچکتری به عمل رود که تغییر‌و تحول رنگ هایی نیز به وجود میاورد و شناسایی رنگ صورتی، رنگ زرد و سبز را در چشمان یوزرها وبسایت سهل و آسان می سازد.

رنگ های VIBERATING

وقتی که رنگ های اشباع و غلیظ به عمل رود، تاثیر VIBERATING را درپی داراست که درین تاثیر، رنگ ها به طور مات یا این که براق به تکان در میایند. شما نمیخواهید که چنین اتفاقی بیافتد.
این حرکات ها و ویبره های رنگ، استفاده کننده سایت را سردرگم می نماید، همانگونه که بوسیله تئوریست رنگ، آقای JOSEF ALBERS در کتاب خویش به عنوان "تعاملات و ارتباطات رنگ ها" اذعان کرد و توضیح بخشید:" این تاثیر دارای هیجان میتواند مضر هم باشد و اکثر وقت ها برای چشمان بسیار مشقت بار است. یک مثال از این گزینه در تبلیغاتی به فعالیت رفته بود که بسیار سود آن غیر مطلوب و نامتناسب بود."
شما قبلی از اینکه رنگ ها را در ساخت سایت تان قرار دهید، میتوانید نتایجشان را پیش گویی نمایید.
• غلظت زیاد هر رنگ
• کامل کننده کننده رنگ های دیگر
• خلأ 180 رتبه در چرخه رنگ ها
• تبدیل رنگ ها به سیاه و سپید که سود آن کنتراست بسیار ذیل میباشد
یک نمونه این میباشد که از قرمز‌رنگ پر‌نور یا این که سبز پر‌نور به کار گیری نمائید. که جشن و پای کوبی سال نو میلادی هم یکی مواقعی میباشد که از این ادغام ها به کارگیری میکند. این ادغام ها خلل دسترسی را به وجود می‌آورد، چون اشخاصی که دارنده ایرادات بصیرت میباشند، نمی توانند این رنگ ها را فهم نمایند.
در قبال از این طریق به کار گیری فرمائید: در صورتی‌که از مخلوط رنگ های VIBERATING به کار گیری می‌کنید، فی مابین آنان از مورد ها دیگری برای تفکیک سازی نیز به کار گیری فرمائید.

رنگ پر‌نور روی رنگ پر‌نور
این گزینه، یکی اشتباهاتی میباشد که در کلیه عصر حادثه می افتد. شاید بدین استدلال میباشد که‌این رنگ های پر‌نور که در دور‌نما پر‌نور نیز قرار می‌گیرند، ناخوانایی اکثری را سبب ساز می گردد.
این موردها برای قرائت محتوای وبسایت طاقت فرسا هستند.
این شرایط، جایی میباشد که‌این مشکلات بسیار واقعه می افتد: تیترهای اصلی با یک عکس و متن سپید رنگ یاروهمدم میشوند، ولی متن در پس تصویر پر‌نور محو می گردد و خوانایی ندارد. دراین جا تمام عبارات خوانا نیستند. طولانی تر از آنچه که فکرش را بکنید این موردها واقعه می‌افتند. در شرایطی که هر کلام به صورت واضحی خوانا نباشد، می بایست در رابطه آن به صورت دور از شوخی تصور کنید.
این طریق را استعمال نمایید: راه‌حل های متفاوتی موجود است تا دراین مورد تصور کنید:
یک تصویر با بگراند که دارنده رنگ های شبیه میباشند، تعیین فرمایید.
از یک جعبه رنگی برای متن‌ها در بالای تصاویر که داری تنوع رنگ ها می‌باشند، استعمال نمائید.

هر چیز رنگین کمان مانندی در طراحی سایت
در حالی که‌این مسئله نیاز به بیان کردن ندارد، البته بایستی گفت که سایت های رنگین کمانی ابدا عملی نیستند.
ادغام رنگ های رنگین کمانی بسیار نامتناسب و بد منظر می‌باشند. آنان اعتنا یوزرها وبسایت را در صدر جذب می‌نمایند، ولی استفاده کننده سایت همین که متوجه شود که محتوای سایت نامعلوم میباشد، آن جا رها میکند.

در ازای از این طریق به کار گیری نمائید: در شرایطی‌که میخواهید از رنگ های مختلفی به کارگیری فرمائید، از سبک کادری به صورت نمونه به کارگیری نمائید جایی که رنگ ها می‌توانند با عامل ها خویش غیروابسته از سایر در رابطه باشند. این طراحی وب، انعطاف پذیری بیشتری را برای به کارگیری از رنگ ها به وجود میاورد، این در حالی میباشد که احساس سامان یافتگی و نظم را نیز در تارنما به ارمغان می‌آورد.

رنگ تیره روی رنگ تیره/ رنگ پر‌نور روی رنگ پر‌نور
مانند آیتم رنگ پر‌نور روی رنگ پر‌نور و ترکیبی از رنگ های اشباع و با غلظت زیاد، این مسئله هم می بایست سریعا اجتناب شود.
در حالتی‌که میپندارید که‌این مسئله هنگامی که از رنگ های یکنواخت استعمال میکنید، برایتان بسیار واقعه می افتد، مراقب باشید. این قضیه هنگامی که طراحان وبسایت مبتلا شک و تردید میباشند، بسیار واقعه می افتد.

درعوض از این طریق استعمال نمائید: به کنتراست در ساخت وب سایت تصور کنید. در حالتی‌که می‌خواهید از رنگ های متفاوت پر‌نور و تیره به کار گیری فرمایید، در سایت های اسکرولی ، آنان را مانند یکی‌از مورد هایی برای ورقه اکران ها در لحاظ بگیرید. بدین چهره میتوانید از تمام رنگ های تیره و روشنی که دوست دارید، به کار گیری نمائید که هم خوانایی داشته باشد و هم کاربردی باشد.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۴:۲۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)