مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

پیشین از مبادرت به گشوده طراحی وب سایت

طراحی سایت در مشهد 


قدم نخستین: نیازسنجی
قبلی از اقدام به باز طراحی وب ، باید پاسخ قانع کننده‌ای برای سوال زیر داشته باشد:

ساخت سایت در مشهد

آیا سایت من نیاز به باز طراحی دارد؟ در صورتی پاسخ مثبت می باشد، چرا و به چه برهان؟

برای این که پاسخ درستی برای این سوال داشته باشید، باید نگاه ریشه‌ای به مورد بیندازید. گذشته از هرچیز این حقیقت را بپذیرید که «این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست!»
در واقع باز طراحی وب سایت سخت تر از آن چیزی است که در ذهن تصور می‌کنید به دلیل آن که سئوی سایت، نام و نشان برند و نیاز کاربر را ذیل تاثیر قرار می‌دهد. درصورتی که جواب دندان شکنی به سوال بالا داشتید، بسم الله بگویید و کلنگ باز طراحی را بزنید در غیر این صورت، درانتظار بمانید که پاسخ ریشه‌ای و قانع کننده‌ای برای این سوال پیدا نمایید.
در این مسیر، جواب های ذیل می‌توانند جواب های قانع کننده به حساب بیایند ، به نوعی به نیازسنجی باز طراحی وب کمک کنند.

1- آیا وب سایت شما ماجرا سرای نیکی برای برندش نیست؟
مجموعه فعالیت های وبسایت شما، هویت و اهداف برند را گزینش می‌کند. ولی آیا طراحی فعلی سایت، در انتقال این مفاهیم موفق بوده می باشد؟
در واقع در حالتی که Brand Voice شما فرایند پیروزی آمیزی نداشته می باشد، بهتر است برای باز ساخت وب سایت تعلل نکنید. به دنبال زبانی باشید که هویت برند شمارا سلیس تر به گوش مخاطب برساند.

2- آیا مخاطبان در وبسایت، به سود دلخواه نمی رسند؟
برای کشف این گزینه دو خط مش پیش رو دارید؛ یا خود را جای مخاطب بگذارید و صادقانه سایت خود را مورد نقد قرار دهید، یا فیدبک های ارسالی از جانب کاربران را غنیمت شمرده و به عنوان سرنخ حفظ نمائید. سهولت دسترسی به بخش های متفاوت، موثر بودن محتواهای ارائه شده و شفافیت کافی از گزاره مواردی می باشد که در این نگاه منتقدانه باید تحت ذره در بین قرار بگیرد. یعنی «تجربه کاربری» وب سایت خود را گزینه باز‌نگری قرار دهید. آیا هنگامی کاربر صفحه مورد نظر شمارا مطالعه کرد می تواند براحتی بقیه نیازهای خود را نیز در تارنما شما رفع کند. بنوعی چرخیدن کاربر در سایت شما به سهولت ممکن شده است. در حالتی که خیر ، حتما رفع این ایراد را در تقدم طراحی دوباره تارنما خود قرار دهید.

فقط مولفه ای در باز طراحی وب سایت نقش کلیدی دارد، کسب رضایت کاربر است و لا غیر!

3- آیا همگام با استانداردهای روز جنبش نکرده اید ؟
نه فقط استانداردهای طراحی سایت بلکه تمام المان های جانور در دنیای تکنولوژی بر محوریت مشتری مداری، به طور دائم در فعلا تغییر‌و تحول اند. این تغییر با چنان شتابی پیش می‌رود که ممکن می باشد سایت شما در سال آینده کاملا از منزلت خارج باشد!

اما تغییر ذوق وسلیقه کاربران هم در‌این گزینه بی تاثیر نیست!
کاربران شما صرفا تارنما شما را نمیبینند. بلکه استانداردهای روز طراحی ، سلیقه مخاطبان را پایین تاثیر قرار داده و مخاطب در کسری از ثانیه تارنما شما‌را با سایتهایی که در ذهن داراست مقایسه می کند

اگر وبسایت شما کماکان بر پایه ی پلتفرم های دیرین در حال فعالیت است، هرچه سریع تر برای باز طراحی آن اقدام فرمائید به این دلیل‌که خروج از گردونه رقابت در کمین شماست!


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۵:۱۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)