مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

شایسته ترین IDE برای طراحی سایت و برنامه نویسی

 طولانی تر بدانید : شایسته ترین IDE برای طراحی سایت و برنامه نویسی

 طراحی سایت در مشهد


هر کاغذ ای که با HTML تولید میشود، دارنده ساختاری معین و منظم میباشد. یک‌سری از تگ‌ها در تمام این صفحه های تکرار میگردند که در واقعیت می‌اقتدار آن ها را تگ‌های جدانشدنی هر گواهی HTML دانست. تگ‌های اصلی در تمام صفحه ها اینترنت عبارتند از:

 

 

 

 


doctype html : این تگ به مرورگر می گوید که ما از کدام ورژن HTML به کار گیری میکنیم.

 


تگ HTML : تمام تگ‌های HTML می بایست درون این تگ قرار بگیرند تا تحت عنوان لهجه HTML شناخته شوند.

 


تگ head : این تگ تحت عنوان مغز متفکر صفحه ها اینترنت شناخته میگردد و کارهایی مثل تعامل با موتور کاوش، تعامل با پوشه‌های CSS و جاوااسکریپت، تیتر برگه، توضیحات برگه و غیره را به عهده دارااست.

 


تگ body : مهمترین تگ HTML میباشد. تمام عناصری که مرتبط با ظواهر برگه میباشند می بایست درین تگ قرار بگیرند. در غیر اینصورت اکران داده نمیشوند.

 


برای شعور ساختار یک گواهی HTML کدهای ذیل را با اعتنا باز‌بینی فرمایید :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


یه خرده گذشته‌خیس در رابطه تگ‌ها کلام کردیم و درحال حاضر میخواهیم به طور عملی از این تگ‌های HTML به کارگیری میکنیم. هر تگی که گشوده میکنیم با آرم / بسته می گردد. پس تا اینجا، فعالیت پیچیده‌ای انجام نداده و صرفا سه تگ HTML و head و body را گشوده کرده و مجدد بسته‌ایم. doctype از آن جور تگ‌ها میباشد که نیاز به مسدود شدن ندارد و تنها کافی میباشد در اولِ گواهی HTML مصرف شود.

 

 

 

 


درحال حاضر کافی میباشد کدهایی را بنویسیم که خروجی ظاهری داشته تا بتوانیم خروجی کارمان را ببینیم. می خواهیم در برگه خویش تیتر، یک تصویر و در انتها یک گزاره نشان دهیم. کدها را بایستی درون تگ body در اختیار بگذاریم. برای نشان دادن عنوان ها در کاغذ اینترنت، از تگ‌های H به کار گیری میکنیم. همینقدر بدانید که شش تگ h وجود دارا هستند و مبتنی بر اهمیت و اندازه از اعداد 1 تا 6 تقسیم میشوند. به عنوان مثال ما درین بخش از تگ H2 به کار گیری کنیم:

 

 

 

 

 

 

 


سون لرن - منبع تخصصی یادگرفتن برنامه نویسی و ساخت سایت

 

 

 

 


اکنون برای نشان دادن تصویر مدنظرمان از تگ img به کار گیری میکنیم. این تگ مخفف واژه و کلمه image به معنای تصویر میباشد. پس برای قرار دادن تصویر کد تحت را می‌نویسیم :

 

 

 

 

 

 

 


اعتنا نمائید با تایپ کردن این تگ معنی attribute یا این که صفت را هم می فهمید. Src یک صفت برای تگ img بوده و نشانی تصویر ما‌را معلوم میکند. می توانید حدس بزنید که src مخفف واژه و کلمه source یا این که منشاء میباشد. به جای کاراکتر / نشانی تصویر خویش را وارد نمائید. در‌حالتی که تصویر شما در دسکتاپ قرار داشته و اسم آن image.png باشد. نشانی آن اینطور می شود:

 

 

 

 


C:UsersusernameDesktop/image.png

 

 

 

 


اکنون که تصویر ما هم مهیا شد،  می خواهیم انتها فعالیت یک جمله معمولی به استفاده کننده نشان دهیم. برای این فعالیت از تگ

 


 امداد

 

 

 

 


 می گیریم.

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۰:۳۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)