مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

گرافیک قالب

طراحی سایت در مشهد
با یبگشسنبکسیبمک سرویس دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه، با شما هستیم در فصل دوم فراگیری پباده سازی قالب.تنها نخست اذن به این یه جواب کلی به سوال بعضا از شما دوستان خوب بدم و آن گاه یادگرفتن روشروع می‌کنیم که پرسیده بودین این فراگیری برای قالب بلاگفا، کشور وبلاگ، وردپرس یا این که... میباشد؟

نه. این قالب یه قالب html می باشد و با هیچ سیستمی ست نمیشه. در آخر شما بایستی دست به عمل بشید و قالب رو با سیستم موردنظرتون همگام فرمایید.اینجانب تنها پباده سازی قالب رو فراگیری خواهم بخشید، و به علت اینکه با کد قالب‌های وبلاگدهی (بلاگفا و سرزمین وب لاگ و...) شناخت ندارم بعد از انتها این خصوصی، قالب رو برای سیستم مدیر محتوای وردپرس تبدیل خواهم کرد.

بسیار خب اکنون میریم سراغ یادگرفتن.

فهرست محتوای این نوشته ی علمی

گرافیک قالب
نصیب دور نما
نصیب سرصفحه (header)
گرافیک قالب
قالبی که برای این یادگرفتن در لحاظ گرفتم، یک قالب بلاگ فردی، سه ستونه می باشد، همت خواهم کرد که کل پروسه کاملا توضیح بدم، البته در شرایطی که در مرحله ای از فعالیت سوالی براتون پیش اومد در بخش ایده ها مطرح نمائید،

همان گونه که میدونید هر قالب از 4 نصیب اصلی ساخته شده :

سرصفحه (header)
ردیف‌های کناری(sidebar)
نصیب محتوا(content)
زیر نویس (footer)
که ولی هر بخش نیز به یکسری نصیب دیگر شده‌است، البته اصلی‌ترین نصیب‌های هر قالب این چهار نصیب میباشد. نخست تصاویر و فونت هایی که درین قالب استعمال خوا‌هیم کرد رو دانلود نمائید :

دانلود تصاویر و فونت ها
اکنون تصاویر را در فایل ی images مرتبط با قالب انتقال دهید و فونت‌ها رو نصب نمائید : بسیار خب کارمون را استارت میکنیم : نخستین پوشه psd که در گرد‌همایی پیشین تولید کردیم رو گشوده نمائید : از منوی view آیتم new guide رو تعیین فرمایید و طبق تصاویر پایین خط راهنما را ساخت فرمایید :و دوبارهدر این وضعیت با تولید خطوط راهنما فضایی که در اواسط جای دارد برابر با 1024px که پهنا استاندارد نمایشگرهای کامپیوتر میباشد.

نصیب بگراند
همان گونه که می بینید ما در بگراند از تصویر استعمال کردیم (pattern) برای اینکه در فتوشاپ تصویری را به pattern تبدیل کنیم شغل های ذیل رو انجام دهید 1. از تصاویری که دانلود کردید پوشه body-bg با فتوشاپ گشوده نمایید 2. از منوی edit مورد define pattern رو تعیین نمائید و ok رو بزنید تا تصویر به pattern تبدیل شود. 4. به پوشه قالب برگردید 3. بر روی لایه background دابل کلیک و ok فرمایید تا از موقعیت قفل بیرون شود، بعد مجدد بر روی لایه دابل کلیک نمائید تا پنجره blending optoins گشوده شود و استایل ذیل رو بهش به‌این

همانگونه که میبینید، تصویرمان به patternها بیشتر شده‌است آنرا تعیین نمایید بر روی ok کلیک نمایید تا استایلمان اعمال شود. درحال حاضر بر روی لایه کلیک راست نمائید و layer properties رو گزینش نمایید و اسم آن را به background تغییر‌و تحول و ok نمائید.

نصیب سرصفحه (header)
در آغاز از منوی layer آیتم new و آن‌گاه group رو تعیین فرمایید و اسم آن را header قرار دهید. 1. یک خط راهنمای تازه طبق تصویر ذیل ساخت فرمایید :2. ابزار rectangle tool رو تعیین فرمایید و طبق تصویر تحت یک مستطیل ساخت و آن را در نصیب بالای قالب تارنما قرار دهید

بعد استایل ذیل رو بهش به‌این

 

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۰:۱۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)