مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

PWA چیست و چرا باید به آن توجه کنیم؟

طراحی سایت در مشهد در سال 2016، برای او‌لین توشه، تعداد یوزرها گوشی از تعداد اشخاصی که از روش کامپیوتر به اینترنت دسترسی داشتند، پیشی گرفت. از آن دوره تاکنون، هیچ نماد‌ای از اینکه این مراحل نماید گردیده باشد چشم نمی شود.

همگی اشخاص درپی چگونگی ساخت وب سایت یا این که یک اینترنت اَپ می باشند که بیشترین سازش را با تلفن‌های یاروهمدم داشته باشد. Progressive Web App یا این که اینترنت نرم افزار پیشرو این قابلیت را به شما می دهد. در‌این نوشته‌ی‌علمی به بازنگری این مسئله میپردازیم که PWA چه چیزی است، چه تفاوتی با تکنولوژی‌های دیگری مانند AMP دارااست و چطوری می‌اقتدار از آن بهره مند شد. با ما یار و همدم باشید و با این تکنولوژی تازه آشنا گردید.

استعمال از زیاد موبایل و نرم افزار های تلفن همراه
مطالعات و پژوهش ها صورت گرفته نشان می دهد، اختلافی که دربین به کار گیری از تارنما‌ها یا این که اینترنت اَپ ها و گوشی موجود است روز آپدیت بیش تر می شود و هر سال نسبت به سال پیشین ارتقا پیدا مینماید. برای اینکه بهتر این مورد را متوجه گردید، در اینجا فرآیند این تغییرات را از سال 2016 تا 2017 و صرفا در ایالت متحده آورده‌ایم.

pwa 1

این‌طور که تحلیل‌ها نشان میدهد، تلفن همراه دربین کل یوزرها دنیا دوستداشتنی‌خیس از اینترنت میباشد.

pwa2

با این توصیفات، می بایست از خودمان بپرسیم که چطور می توانیم تجربه استعمال از گوشی را بهبود دهیم؟ آیا وقتش رسیده که ارتباط صمیمانه‌ای با گوشی داشته باشیم؟

گوگل با معرفی برنامه اینترنت نرم افزار پیشرو در سال 2015 به‌این سوال‌های یوزرها جواب اعطا کرد. بیایید ببینیم که آینده اینترنت تلفن همراه با progressive web app چطور به حیث می رسد و چرا بایستی به‌این تکنولوژی نوین دقت داشته باشیم.

PWA یا این که اینترنت نرم افزار پیشرو چه میباشد؟
اینترنت نرم افزار پیشرو پلی فی مابین سایت‌های گوشی و اَپ های گوشی میباشد. در تعریف آسوده می‌اقتدار PWA را یک تارنما گوشی پیچیده که داخل یک پوسته اَپ جای‌دارد در حیث گرفت؛ ولی در واقعیت، چیزهای بیشتری از این تعریف در رابطه PWA موجود است.در واقعیت، PWA تجربه‌هایی که یوزرها گوشی میخواهند داشته باشند را با تمام چیزهای خیر که از یک برنامه تلفن همراه که به طور native دارا هستند ارائه می‌نماید.شما میتوانید از یک اینترنت نرم افزار پیشرو انتظار داشته باشید که از این موردها تبعیت نماید.

UI مشابه به اَپلیکیشن و ناوبری مطلوب
سرعت بالای صفحه ها
قابل اطمینان بودن
ورقه home screen فعال
امکان استعمال آفلاین
تمام خصوصیت‌های موبایل (مانند نوتیفیکیشن های فعال و وضعیت جغرافیایی)
سایت‌های متعددی می‌باشند که میتوانند از قابلیت و امکان اینترنت نرم افزار پیشرو به کارگیری نمایند. جذاب میباشد بدانید که کانال‌های اجتماعی مانند توییتر پیش از اینً خودشان را بدین وضعیت تغییر‌و تحول داده‌اند.کمپانی‌های رسانه‌ای مانند فوربس، وب سایت‌های املاک مانند Housing.com و وب سایت‌هایی که سرویس ها hospitality خدمت ارائه می‌نمایند مانند Ele.me نیز در به کار گیری از PWA غالب بوده‌اند.تجربه هر تارنما در به کار گیری از PWA متعدد بوده، البته فیض‌ای که همگی آن ها گرفته‌اند یکسان میباشد. عصر بار گذاری سریع‌خیس، رابط کاربری توسعه یافته، استعمال ریلکس و دسترس پذیری خوب PWA، چیزی میباشد که سبب به جذب یوزرها اضافه می گردد.

چطور میتوانیم یک اینترنت نرم افزار پیشرو بسازیم؟
برخلاف Native App یا این که برنامه‌های گوشی که برای تولید آنان نیاز به گسترش دهنده گوشی دارید تا فرایند انجام عمل را مدیر نمایند و سرمایه متعددی برای انجام این عمل لازم میباشد. اینترنت نرم افزار پیشرو معمولی‌خیس میباشد و با هزینه کمتری می توانید آن را بسازید.

یک اینترنت نرم افزار پیشرو از دو بخش درست شده میباشد: یک مانیفست (Manifest) وservice worker ، به دنبال طولانی تر توضیح دهم تا متوجه گردید.

1-مانیفست (Manifest)

مانیفست (Manifest) ، یک ایل JSON میباشد که موادسازنده برنامه PWA را تعریف و تمجید می‌نماید. این فولدر دربرگیرنده مورد ها تحت میباشد:

اسم برنامه
آیکون برنامه
پباده سازی ناوبری و عناصری برای هدر یا این که فوتر
پباده سازی splash screen
متادیتاهای دیگر
2-Service Workers

میخواهید بدانید که Service Workers چه نقشی دارا‌هستند؟ در واقعیت این Service Workers به اینترنت نرم افزار پیشرونده قدرتی بیش تر از تجربه اینترنت استاندارد را میدهند.

Duda Service Workers

Service Workers از روش پوشه‌های JavaScript پیکره‌بندی می گردند. آنها این قابلیت را آماده می کنند که اجرای برنامه شما سریع و کارآمد باشد.همینطور، تفاوتی نمی‌نماید که یوزرها شما آنلاین یا این که آفلاین باشد، آن ها مدام می توانند به مطلبتان دسترسی داشته باشند. به این دلیل‌که Service Workers دقیقاً مانند پروکسی‌های یاد نهفته کار می نمایند.برای ایجاد اینترنت نرم افزار پیشرو آیتم‌های مختلفی دارید. اولی آیتم این میباشد که از ورقه ها بسط‌داده گردیده به وسیله گوگل به کارگیری فرمایید و PWA خودتان را بنویسید.

در‌حالتی که آمادگی لازم برای انجام این فعالیت را ندارید و ترجیح می دهد انرژی‌تان را صرف انجام شغل های مهم‌خیس نمایید، میتوانید از ابزارهایی مانند پلتفرم ساخت سایت Duda استعمال کرده و به سادگی تارنما خودتان را به progressive web app تبدیل نمایید.

Duda PWA

فقط با یک کلیک می توانید فیچرها یا این که خصوصیت‌ها را فعال کرده و با پاره ای تغییر و تحول آن ها را به گونه ای که دوست دارید پیکره‌بندی نمایید.

تفاوت Progressive Web App با یک وبسایت در چه می‌باشد؟
در گزارش دیجیتال تلفن همراه اَپ comScore در سال 2017 میبینید که یوزرها تلفن همراه اضافه زمانشان را با اَپ هایی که در موبایلشان دارا‌هستند سپری میکنند خیر با وبسایت‌های مبنی بر مرورگر.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۳:۴۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)