مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

به چه شکل URL بسازیم ؟


URLمخفف Uniform Resource Locator می باشد که برای معلوم کردن نشانی ها در کانال جهانی اینترنت گزینه به کار گیری قرار می‌گیرد. در واقع تمام صفحاتی که در وب وجود دارا هستند و اکران داده می‌شوند ، دارنده یک نشانی و آدرس می‌باشند که به آنURL گفته میشود.

طراحی سایت در مشهد

هر برگه ای که در وبسایت شما نشان داده می شود یک نشانی URL داراست. URL ها بلوک های ساختمان وبسایت شما می باشند پس اهمیت آنان را حداقل نگیرید. به ویژه نشانی های صفحه های مهم تارنما مانند منو ها ، فرم ها و ... از اهمیت بیشتری برخوردارند.
کلاً در پروسه طراحی وب سایت ، URL ها هر چه قدر قابل فهم و شعور خیس و معمولی خیس باشند ، از دید بصری قشنگ خیس اند و برای مخاطبان و موتور های کاوش گر امتیاز بیش تر و بهتری خواهند داشت. با URL های نامناسب سایت شما از دربین نمی رود البته بی تردید گزینش شایسته ترین URL ها به سئو تارنما شما امداد بسزایی خواهد کرد.

به چه شکل URL بسازیم ؟

به تازگی وبسایت سازآنلاین یوتاب قابلیت جدیدی بر روی پنل رئیس یوزرها قرار داده می‌باشد که در حالتی‌که از اعضای خانواده یوتاب اینترنت باشید صد رد صد آن را مشاهده نموده اید. یک قسمت پیکربندی لینک و پیوند ها در پنل رئیس ساخت گردیده و همینطور جعبه یا این که باکس لینک و پیوند مجازی در پیکربندی همگی صفحاتی که میخواهید برای تارنما تولید نمایید بیشتر شده‌است. برای به کارگیری از بخش پیکربندی پیوند ها مطلقا از یادگرفتن "ساختار نشانی URL" برای پیکربندی این بخش به کار گیری نمایید.

جعبه پیوند مجازی به شما این قابلیت و امکان را می‌دهد که نشانی یا این که URL دلخواهخودتان را برای هر جنس ، مقاله ، خبر ، نوشته‌علمی ، منو و ... بنویسید. اما همینطور در شرایطی‌که تیتر خاصی مد حیث ندارید میتوانید از وضعیت پیش فرض استعمال نمایید که مبنی بر تیتر مقاله و یا این که فرآورده و اینکه در چه منویی جای دارد به شما لینک و پیوند پیش فرض و پیشنهادی میدهد.

در‌صورتی‌که می‌خواهید از این قابلیت و امکان نو به شایسته ترین صورت به کارگیری ببرید و تاثیر مثبتی بر سئو وب سایت خویش بگذارید ،
نکات تایپ کردن url خوب
برای تایپ کردن شایسته ترین URL به موارد ذیل اعتنا فرمائید :

1. حروف ربط یا این که بیشتر را حذف نمائید
برای تایپ کردن پیوند مجازی ، لزومی ندارد که مطلقا از تیتر مطلبتان به کار گیری فرمایید. یک نشانی مطلوب ، آدرسی هست که در آن کلمه ها بی اهمیت به قضیه درج نشده باشد و بهتر می‌باشد عبارت باشد خیر یک گزاره بی نقص. همینطور در لینک و پیوند مجازی از حروف ربطی مثل "و" ، "پس" ، "که" ، "در" و در انگلیسی مانند "and" ، "or" ، "that" به کارگیری نکنید.
مثلا به جای تایپ کردن : 7 شیوه که برای بهبود سالمی شما موثر می باشد ، بنویسید :
"7 راهکار برای بهبود تن درستی" یا این که " 7ways to Improve Wellness "

2. از کلمه ها کلیدی مهم به کارگیری فرمایید
در نشانی URL از یک یا این که دو کلمه و واژه کلیدی مهم به کار گیری فرمائید. اما درصورتی که این نکته را به فعالیت ببرید که کلمه ها کلیدی تان با محتوا منطبق داشته باشد. یوزرها وب عبارات کلیدی را در موتور های کاوش گر سرچ می نمایند پس درصورتی که در نشانی شما از عبارات کلیدی مهم متنتان مصرف شده باشد ، قادر است تاثیر مثبتی بر سئو وب سایت داشته باشد.

3. سازش نشانی url با تیتر مقاله
بهتر هست نشانی با تیتر مقاله مطابقت و همخوانی و سازش داشته باشد. در این‌حالت هم برای مخاطبان قابل فهم خیس خواهد بود و هم اینکه از دید بصری زیباتر میباشد و نشانی URL مطلوب تری به حساب آورده می شود.

4. نشانی url قابل درک و تلاوت باشد
در کل هر چه قدر نشانی URL خوانایی بیشتری داشته باشد برای مخاطبانتان بهتر می‌باشد و رابطه بهتری با آن برقرار می‌کنند. حتی در‌صورتی‌که بخواهند می‌توانند به راحتی نشانی را به خیال بسپارند و در مواقع لزوم تایپ نمایند. همینطور بهتر می‌باشد از درج نشانی های پیچیده و تو در تو بپرهیزید. یعنی در صورتی میخواهید مبتنی بر تیتر منوها و زیرشاخه ها URL بنویسید ، طولانی تر از سه زیرشاخه یا این که منو را در نشانی درج نکنید.

5. نشانی url کوتاه مطلوب خیس می باشد
کلاً ترجیح با نشانی URL های کوتاه خیس میباشد. تلاش فرمایید URL تا حد قابلیت و امکان طولانی نباشد. URLهای کوتاه خیس می‌توانند در فیس لزوم به راحتی به وسیله خودتان یا این که مخاطبین و مشتریانتان تایپ شوند. همینطور مزیت دیگر URL های کوتاه این هست که در شبکه های مردمی مثل توییتر که محدودیت کاراکتر در لینک و پیوند دهی موجود هست و در‌حالتی که نشانی طولانی باشد آن را ناقص اکران می‌دهد ، نشانی های کوتاه خیس مطلوب می‌باشند.

6. از علائم استعمال نکنید
در نشانی URL تا هنگامی که حقیقتا لازم نباشد از نماد هایی نظیر ، ! ؟ / % # و ... به کارگیری نکنید یا این که در رخ لزوم کمتر به فعالیت ببرید. آرم ها تلاوت نشانی را مشقت بار می نمایند و ممکن هست خطای URL چهره دهد.

نکته : به‌این نکته اعتنا داشته باشید که در صفحه های اینترنت سایتتان نمی توانید از URL تکراری به کار گیری فرمائید و هر ورقه ای می بایست نشانی اختصاصی خویش را داشته باشد.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۱:۳۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

دامنه چه می باشد؟


دامنه چه می باشد؟
همان طور که می‌دانید جهت داشتن وبسایت شما بایستی در صدر اسم دامنه خویش را معلوم نموده و آن‌گاه هاست متبوع را تهیه و تنظیم فرمایید. در این مکان درباره با دامنه توضیحات جامع ارائه شده‌است.
دامین یا این که دامنه (Domain) در واقع نامی می‌باشد که وبسایت از روش آن قابل دستیابی خواهد بود. در مجموع دامنه از دو بخش اسم و پسوند تشکیل‌شده می‌باشد.

طراحی سایت در مشهد
اسم دامنه بخشی میباشد که گویای اسم مارک یا این که عمل شما بوده و آن را به دلخواه خویش گزینش می‌نمایید. گزینش اسم پرمعنا برای وبسایت یک کدام از مهم‌ترین فرآیند داشتن وبسایت هست.
تثبیت دامنه خوب ظرایفی دارااست که بی‌توجهی به آنها می تواند به نام‌و‌نشان آنلاین شما ضربه بزند. اسم دامنه (Domain Name) همانند لوگو و مارک یک کمپانی هست که درصورتی که صحیح گزینش شود مردم آن را برای معرفی کالا مختص خواهند آشنایی و در جذب مشتری آنلاین و بازاریابی چیره بسیار مؤثر خواهد بود.
تعیین اسم دامنه مطلوب، بی آلایش، کاربرپسند، مختصر، ماندگار بسیار مهم بوده و همینطور در درجه بندی (Ranking) حاصل جستجوی گوگل/ سئو (SEO) نیز تاثیر گذار هست.
تعیین دامنه و سئو
جهت گزینش شایسته ترین اسم برای وب سایت خویش میتوانید به نوشته‌علمی نکات مهم در تعیین اسم تارنما رجوع‌نمایید.
تعیین اسم دامنه
پسوندهای مجاز و دارای اعتبار در واقع پسوندهایی میباشند که بوسیله کمیته منحصر به فرد تایید و ثبت پسوندها یعنی ICANN تایید گردیده باشند. این پسوندها از نگاه فنی Top Level Domain یا این که به اختصار TLD اطلاق میگردند. مثال ای از پسوند های متداول com، org، ir، net و... هستند.
کمپانی تاژان مطابق نیاز شما، قابلیت تثبیت کلیه پسوندهای دامنه شناخته گردیده و نیز همه پسوند های تازه دامنه را صرفا با یک کلیک بی آلایش، مهیا می کند.
هنگام تثبیت دامنه اعتنا فرمایید که تثبیت برخی پسوندهای دامنه ضوابط مختص داشته و باید جهت کامل شدن تثبیت مدارک دارای ارتباط را نیز ارسال کنید. جهت تماشا ضوابط تثبیت دامنه و مدارک موردنیاز به قوانین تثبیت دامنه رجوع کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۸:۴۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

پروسه اضافه کردن کدهای سفارشی به وردپرس


در شرایطی که قصد دارید قابلیت‌های سایت وردپرس خود را ارتقاء بدهید، غالبا راه حل این است تکه کدهای سفارشی را به کدهای پایه تمپلیت خود طولانی تر فرمائید. احتمالا تکه کدهای موردنظر خود را می توانید در انجمن‌ها و مقاله‌ها زیادی پیدا فرمایید. در شرایطی‌که مبتدی هستید، ممکن می‌باشد فرآیند نوشتن یا جستن کدهای موردنیا ...

طراحی سایت در مشهد

پروسه اضافه کردن کدهای سفارشی به وردپرس
ابتدا فعالیت با یک نسخه پشتیبان
پیش از اینکه کدهای پایه خود را تغییر دهید، در آغاز از سایت خود یک نسخه حامی تهیه و تنظیم فرمائید. با این کار در‌صورتی‌که کدها به نادرست تغییر داده شوند، رجوع به نسخه قبل سهل است. اکثری از سرویس دهندگان میزبانی تارنما‌ها، یک گزینه در cPanel ارائه می‌دهند که با تعیین آن یک نسخه حمایت کننده کامل از وب سایت تنظیم میشود. علاوه بر این، افزونه‌های پشتیبان گیری زیادی برای این کار موجود است.

در صورتیکه می‌خواهید هیچ خطری شما را تهدید نکند، می‌توانید کدهای تارنما خود را به صورت محلی در یک مکان دیگر کپی نمائید. با این نحوه، پیش از اضافه کردن تکه کدهای سفارشی خود به کدهای اصلی تارنما، می‌توانید آن ها را روی این نسخه محلی امتحان نمائید.

مدل کد سفارشی خود را باز نگری فرمائید
تکه کدهای سفارشی که برای وب سایت‌های وردپرسی در وب وجود دارد، عموما در دو جور قرار می‌گیرند. آن‌ها یا کدهای css میباشند یا کدهای PHP. کدهای CSS برای ظاهر و دکوراسیون موادتشکیل دهنده ورقه است، در حالی که کدهای PHP برای عملکردها و قابلیت‌های وبسایت می باشد. حتی در صورتیکه درباره این زبان‌ها، اطلاعات زیادی نداشته باشید، باز هم می‌توانید از روی نحو، آن‌ها را از هم تشخیص دهید.

شناسایی نحو CSS بسیار سهل و آسان است و نحو آن‌ها معمولا شبیه به تحت می‌باشد:

.classname {
color: #111111;
background: #efefef;
display: block;
}
این تکه کدها همیشه یک یا یکسری زوج ویژگی و مقدار هستند که هر یک در یک خط نوشته می‌شوند و خطوط دارای ربط در میان کروشه {} قرار می‌گیرند.

نحو PHP، پاره ای پیچیده‌تر هست. شل‌ترین خط مش برای تشخیص این لهجه، باز‌بینی نشانه‌های خاصی می باشد که توسعه و گسترش دهندگان وردپرسی معمولا از آنها زیاد استعمال میکنند. این آیه‌ها را نسبتاً می‌توان در هر تکه کد PHP سفارشی شده پیدا کرد، مثلا :

the function() keyword
add_action()
add_filter()
در صورتی‌که در راهنمای کدها گفته شد که تکه کدهای سفارشی را به فایل functions.php بیشتر فرمائید، مطمئن باشید که این کدها از گونه PHP می باشند.

کدهای CSS سفارشی خود را از طریق Customizer بیشتر فرمائید
نسخه‌های جدیدتر وردپرس به شما این قابلیت و امکان را میدهد که کدهای CSS خود را از طریق Theme Customizer به کدهای CSS سایت طولانی تر نمائید. برای دسترسی به Customizer، در پیشخوان مدیریت روی منو Appearance > Customize کلیک نمائید.

اضافه کردن کد css در Customizer

Customizer، ورقه اصلی تارنما شمارا باز می‌نماید و یک منوی عمودی در سمت و سوی صفحه اضافه میکند. در این منو می‌توانید آیتم‌های سفارشی سازی را تعیین کنید. این گزینه‌ها در تمپلیت‌های متعدد متفاوت می باشد اما از وردپرس نسخه 4.7، تمام تمپلیت‌ها برای اضافه کردن کد CSS سفارشی، مشتمل بر مورد Additional CSS میشوند.

همانگونه که در عکس پایین مشاهده می‌کنید، یک نمونه تکه کد از این‌شیوه به وب‌ وب سایت بیش تر شده است. یک خبر خوب هم این میباشد که WP Customizer می تواند خطاهای داخل کدهای CSS را بررسی کند. در صورتی‌که این ابزار بتواند خطایی در کدهای شما پیدا کند، آن را در قالب یک پیام خطا به شما نشان میدهد.

واسط کاربری Customizer

کدهای CSS یا PHP سفارشی شده خود را به Child Theme طولانی تر فرمایید
در حالتی‌که فقط می‌خواهید خطوط بسیار کمی از کدهای CSS را به وب سایت طولانی تر فرمائید، استفاده از Customizer بسیار ریلکس‌تر میباشد. البته اگر قصد دارید هم کدهای PHP و هم کدهای CSS به تارنما خود بیش تر کنید، Child Theme بهترین راه‌حل است. Child Theme در رابطه با تمپلیت والدش فعالیت دارد و رابطه آن ها شبیه به رابط فرزند و والد هست. تمپلیت فرزند کلیه ویژگی‌های ظاهری و عملکردی تارنما را به ارث می‌برد، با این تفاوت که شما می توانید آنها را دستکاری فرمایید.

شما می‌توانید برای تمپلیت اصلی وردپرس خود، یک تمپلیت فرزند ایجاد کنید، می‌توانید آن را از مخزن رسمی تمپلیت وردپرس دانلود فرمائید یا از وبسایت‌های تجاری مانند ThemeForest خریداری فرمائید. حتی می توانید آن را به صورت دستی ساخت کنید و در سرور بارگذاری فرمائید. اما رویه آسانتر، سریع‌تر و مطمئن‌تر این است که تمپلیت فرزند را با استفاده از افزونه‌هایی که این کار را انجام میدهند، ایجاد فرمایید.

اگرچه چندین افزونه برای اینکار وجود دارد، معمولی‌ترین آن‌ها، Child Themify میباشد و صرفا با یک کلیک فعالیت را با گاز انجام می‌دهد. برای نصب و فعالسازی آن، می بایست از مسیر Plugins > Add New در منوی پیشخوان مدیریت وردپرس استعمال فرمائید.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۸:۵۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

پروسه اضافه کردن کدهای سفارشی به وردپرس


در شرایطی که قصد دارید قابلیت‌های سایت وردپرس خود را ارتقاء بدهید، غالبا راه حل این است تکه کدهای سفارشی را به کدهای پایه تمپلیت خود طولانی تر فرمائید. احتمالا تکه کدهای موردنظر خود را می توانید در انجمن‌ها و مقاله‌ها زیادی پیدا فرمایید. در شرایطی‌که مبتدی هستید، ممکن می‌باشد فرآیند نوشتن یا جستن کدهای موردنیا ...

طراحی سایت در مشهد

پروسه اضافه کردن کدهای سفارشی به وردپرس
ابتدا فعالیت با یک نسخه پشتیبان
پیش از اینکه کدهای پایه خود را تغییر دهید، در آغاز از سایت خود یک نسخه حامی تهیه و تنظیم فرمائید. با این کار در‌صورتی‌که کدها به نادرست تغییر داده شوند، رجوع به نسخه قبل سهل است. اکثری از سرویس دهندگان میزبانی تارنما‌ها، یک گزینه در cPanel ارائه می‌دهند که با تعیین آن یک نسخه حمایت کننده کامل از وب سایت تنظیم میشود. علاوه بر این، افزونه‌های پشتیبان گیری زیادی برای این کار موجود است.

در صورتیکه می‌خواهید هیچ خطری شما را تهدید نکند، می‌توانید کدهای تارنما خود را به صورت محلی در یک مکان دیگر کپی نمائید. با این نحوه، پیش از اضافه کردن تکه کدهای سفارشی خود به کدهای اصلی تارنما، می‌توانید آن ها را روی این نسخه محلی امتحان نمائید.

مدل کد سفارشی خود را باز نگری فرمائید
تکه کدهای سفارشی که برای وب سایت‌های وردپرسی در وب وجود دارد، عموما در دو جور قرار می‌گیرند. آن‌ها یا کدهای css میباشند یا کدهای PHP. کدهای CSS برای ظاهر و دکوراسیون موادتشکیل دهنده ورقه است، در حالی که کدهای PHP برای عملکردها و قابلیت‌های وبسایت می باشد. حتی در صورتیکه درباره این زبان‌ها، اطلاعات زیادی نداشته باشید، باز هم می‌توانید از روی نحو، آن‌ها را از هم تشخیص دهید.

شناسایی نحو CSS بسیار سهل و آسان است و نحو آن‌ها معمولا شبیه به تحت می‌باشد:

.classname {
color: #111111;
background: #efefef;
display: block;
}
این تکه کدها همیشه یک یا یکسری زوج ویژگی و مقدار هستند که هر یک در یک خط نوشته می‌شوند و خطوط دارای ربط در میان کروشه {} قرار می‌گیرند.

نحو PHP، پاره ای پیچیده‌تر هست. شل‌ترین خط مش برای تشخیص این لهجه، باز‌بینی نشانه‌های خاصی می باشد که توسعه و گسترش دهندگان وردپرسی معمولا از آنها زیاد استعمال میکنند. این آیه‌ها را نسبتاً می‌توان در هر تکه کد PHP سفارشی شده پیدا کرد، مثلا :

the function() keyword
add_action()
add_filter()
در صورتی‌که در راهنمای کدها گفته شد که تکه کدهای سفارشی را به فایل functions.php بیشتر فرمائید، مطمئن باشید که این کدها از گونه PHP می باشند.

کدهای CSS سفارشی خود را از طریق Customizer بیشتر فرمائید
نسخه‌های جدیدتر وردپرس به شما این قابلیت و امکان را میدهد که کدهای CSS خود را از طریق Theme Customizer به کدهای CSS سایت طولانی تر نمائید. برای دسترسی به Customizer، در پیشخوان مدیریت روی منو Appearance > Customize کلیک نمائید.

اضافه کردن کد css در Customizer

Customizer، ورقه اصلی تارنما شمارا باز می‌نماید و یک منوی عمودی در سمت و سوی صفحه اضافه میکند. در این منو می‌توانید آیتم‌های سفارشی سازی را تعیین کنید. این گزینه‌ها در تمپلیت‌های متعدد متفاوت می باشد اما از وردپرس نسخه 4.7، تمام تمپلیت‌ها برای اضافه کردن کد CSS سفارشی، مشتمل بر مورد Additional CSS میشوند.

همانگونه که در عکس پایین مشاهده می‌کنید، یک نمونه تکه کد از این‌شیوه به وب‌ وب سایت بیش تر شده است. یک خبر خوب هم این میباشد که WP Customizer می تواند خطاهای داخل کدهای CSS را بررسی کند. در صورتی‌که این ابزار بتواند خطایی در کدهای شما پیدا کند، آن را در قالب یک پیام خطا به شما نشان میدهد.

واسط کاربری Customizer

کدهای CSS یا PHP سفارشی شده خود را به Child Theme طولانی تر فرمایید
در حالتی‌که فقط می‌خواهید خطوط بسیار کمی از کدهای CSS را به وب سایت طولانی تر فرمائید، استفاده از Customizer بسیار ریلکس‌تر میباشد. البته اگر قصد دارید هم کدهای PHP و هم کدهای CSS به تارنما خود بیش تر کنید، Child Theme بهترین راه‌حل است. Child Theme در رابطه با تمپلیت والدش فعالیت دارد و رابطه آن ها شبیه به رابط فرزند و والد هست. تمپلیت فرزند کلیه ویژگی‌های ظاهری و عملکردی تارنما را به ارث می‌برد، با این تفاوت که شما می توانید آنها را دستکاری فرمایید.

شما می‌توانید برای تمپلیت اصلی وردپرس خود، یک تمپلیت فرزند ایجاد کنید، می‌توانید آن را از مخزن رسمی تمپلیت وردپرس دانلود فرمائید یا از وبسایت‌های تجاری مانند ThemeForest خریداری فرمائید. حتی می توانید آن را به صورت دستی ساخت کنید و در سرور بارگذاری فرمائید. اما رویه آسانتر، سریع‌تر و مطمئن‌تر این است که تمپلیت فرزند را با استفاده از افزونه‌هایی که این کار را انجام میدهند، ایجاد فرمایید.

اگرچه چندین افزونه برای اینکار وجود دارد، معمولی‌ترین آن‌ها، Child Themify میباشد و صرفا با یک کلیک فعالیت را با گاز انجام می‌دهد. برای نصب و فعالسازی آن، می بایست از مسیر Plugins > Add New در منوی پیشخوان مدیریت وردپرس استعمال فرمائید.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۷:۵۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اشتباهات رایج و نکات مهم در طراحی سایت

اشتباهات رایج و نکات مهم در طراحی سایت

بعد از خرید هاست و دامنه مورد نظر برای راه اندازی سایت تان و نصب سیستم مدیریت محتوا مورد نیاز، گام بعدی که پیش روی شماست طراحی قالب برای سایت تان است. وقتی کاربری وارد سایت شما میشود طراحی سایت شما اولین چیزی است که توجه او را جلب میکند. یک طراحی سایت زیبا میتواند به کاربر احساس آرامش و راحتی بدهد و او را مدتها در سایت شما نگه دارد اما یک طراحی سایت بی نظم در همان نگاه اول باعث انصراف کاربر از پیمایش سایت شما و خروج او از سایت میشود.

طراحی سایت در مشهد

در این مقاله نکات مهم در طراحی سایت مورد بررسی قرار میگیرد که توجه به آن برای تمامی کاربران حرفه ای و مبتدی لازم است و می تواند جلوی بسیاری از اشتباهات را بگیرد.

به عنوان یک طراح سایت باید کاری کنید که بازدید کننده در نگاه اول به کاربر همیشگی سایت شما تبدیل شود. در زیر تعدادی از نکات مهم در طراحی سایت را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

نکات مهم در طراحی سایت
۱- رنگ بندی :
در انتخاب رنگ به هنگام طراحی سایت باید توجه کنید. سایتی که در حال طراحی قالب آن هستید چه موضوعی دارد؟ سایت هایی که علمی و تحقیقاتی هستند و بیشتر محتوی و مقالات در آنها مهم است باید رنگ بندی ساده داشته باشند. مانند متن سیاه با پس زمینه سفید. زیرا کاربر مدت زیادی در این سایت ها برای خواندن مقالات وقت صرف میکند که رنگ بندی ساده از خستگی چشم کاربر جلوگیری میکند.

اما در طراحی سایت های فروشگاهی و خدماتی بهتر است از رنگ های شاد و تند استفاده شود. خصوصا برای دکمه ها و نوشته های خاص تا توجه مشتری برای کلیک کردن یا ثبت نام بیشتر جلب شود. استفاده از رنگ های تند فقط باید در بخش هایی از سایت باشد که قصد دارید توجه کاربر جلب شود و اگر در همه جای سایت از رنگ های تند و با کنتراست بالا استفاده کنید باعث خستگی کاربر و نارضایتی او از طراحی سایت شما خواهد بود.

۲- سایز و نوع فونت :
یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت استفاده از فونت خوانا با اندازه مناسب است. وقتی کاربری وارد صفحات سایت شما میشود باید بتواند به راحتی مطالب شما را بخواند و نیازی به زوم کردن نداشته باشد و همچنین برای طراحی سایت خود فونتی انتخاب کنید که با تمامی مرورگرها سازگاری کامل داشته باشد و به صورت درست نمایش داده شود.

اگر مطالب سایت شما بیش از اندازه ریز یا درشت باشد نتیجه آن نارضایتی کاربر و ترک سایت شما خواهد شد.

۳- منو ها و مسیریابی :
از دیگر نکات مهم در طراحی سایت باید به منوها و مسیریابی آسان در سایت اشاره کرد. متاسفانه در بسیاری از طراحی سایت های ایرانی وقتی کاربر میخواهد به بخش مورد نظر برود دچار سردرگمی میشود. برای مثال یک سایت شرکتی که صفحه مخصوص استخدام دارد اما در منو های سایت بخشی به نام استخدام وجود ندارد و کاربر بعد از مراجعه به سایت باید تمامی صفحات سایت را به دنبال بخش مورد نظر بگردد و یا بی نتیجه سایت را ترک کند!

شما باید کوتاه ترین مسیر را برای دسترسی کاربر به مطالبتان هنگام طراحی سایت در نظر بگیرید. اگر حجم مطالب زیاد است میتوانید از ۲ یا چند منو مختلف استفاده کنید و بخش بندی مطالب سایت را گسترش دهید تا کاربران در کوتاه ترین زمان ممکن به خواسته خود برسند.

همچنین میتوانید در ستون های کناری سایت از بخش بندی های مختلف استفاده کنید و قسمتهای پر کاربرد سایت خود را در آن قرار دهید. یک راه دیگر برای بهبود مسیریابی سایت قرار دادن نقشه سایت هنگام طراحی سایت است. با استفاده از نقشه سایت بازدیدکنندگان با مراجعه به بخش نقشه سایت میتوانند خیلی راحت صفحه مورد نظر خود را پیدا کنند و وارد آن بشوند.

۴- تصاویر :
هیچ کاربری از دیدن یک سایت خشک و بی روح لذت نخواهد برد. برای بخش های مختلف سایت از تصاویر مرتبط و با کیفیت استفاده کنید. این در طراحی سایت بسیار مهم است چون استفاده از تصاویر هم قوانین خاص خودش را داراست.

تصاویر برای استفاده به هنگام طراحی سایت باید خوب و با حجم کم انتخاب شوند تا باعث کاهش سرعت سایت شما نشود. توجه کنید که سرعت سایت یک فاکتور مهم در سئو و بهینه سازی سایت شما است که باید از ابتدای کار طراحی سایت همه جوانب را در نظر بگیرید.

سایز تصاویر هم باید متناسب با مطلب شما انتخاب شود. برای یک مقاله یک تصویر با اندازه متوسط (۶۰۰X400) کافی است و برای منو ها و لوگوی سایت از تصاویر با سایز کوچک هنگام طراحی سایت استفاده کنید. استفاده از تصاویر بیش از حد بزرگ در مطالب باعث سنگین شدن صفحات سایت و در نتیجه کاهش سرعت بارگذاری سایت میشود.

سعی کنید اگر مقالات طولانی مینویسید حتما از یک یا چند تصویر مرتبط در طراحی سایت خود استفاده کنید چون تصاویر هم باعث تنوع و رفع خستگی خواننده میشود و هم درک مطلب را برای او راحت تر میکند. یک تصویر مناسب و مرتبط گاهی بیش از چندین خط توضیح و متن به کاربر در درک مطلب کمک میکند. به کار بردن تصویر مناسب با موضوع از دیگر نکات مهم در طراحی سایت است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۷:۲۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

باگ امنیتی در پلاگین داپلیکیتور


باگ امنیتی در پلاگین داپلیکیتور Duplicator وردپرس و ضرورت مبادرت فوری

طراحی سایت در مشهد
طی ماه پیشین ایراد امنیتی در پلاگین بک‌آپ‌گیری و انتقال پر اسم و رسم Duplicator وردپرس کشف و شناسایی شده‌است. این آیتم سبب به وجود داخل شدن اختلالات گسترده درتمامی وبسایت­‌ها وردپرسی از گزاره در وبسایت­‌های یوزرها اهل ایران شده‌است. طی اطلاعیه منتشر گردیده بوسیله کمپانی Synacktiv درین خصوص مشخص و معلوم شد که ایراد امنیتی اینک با patch ارائه گردیده قابل رفع می­‌باشد و یوزرها بی تردید بایستی مبادرت به بروزرسانی این پلاگین نمایند.

در اینجا مقداری در زمینه‌ی ایراد در پلاگین Duplicator وردپرس توضیح خوا‌هیم اعطا کرد:

حفره امنیتی ذکر شده
کدی که دارنده ایراد امنیتی هست در بنا شده در خویش دایرکتوری افزونه قرار ندارد. اختلال هنگامی نمایان می‌­شود که استفاده کننده مبادرت به انتقال محتویات وردپرس و با بازگردانی آن می‌­نماید.

بک‌آپ‌گیری از تارنما ۲ فولدر خروجی دارااست که هر دو برای بازگردانی تارنما مایحتاج میباشند: یکی‌از فولدر بایگانی .zip و دیگری اسکریپتی با اسم installer.php که برای بازگردانی محتویات از آن استعمال می­‌شود.

این فولدر­‌ها می­‌توانند به سرور جدیدی منتقل شوند و در دایرکتوری مربوطه قرار گیرند. آنگاه ادمین می‌­تواند از روش مرورگر خویش فولدر installer.php را مشاهده نماید و مراحل بازگردانی و انتقال تارنما را ابتدا نماید.

پلاگین duplicator - خطاها پلاگین duplicatore و حفره امنیتی

 

بعداز اینکه بازگردانی صورت پذیرد، پیغامی بر پایه ی فراهم بودن تارنما و قابلیت و امکان ورود به آن نشان داده می‌­شود.

 

پلاگین duplicator - ابزار duplicatote

 

درین برگه یک لیست از قدم­‌های آخرین موجود هست که به استفاده کننده یادآوری می­‌نماید که بایستی پوشه­‌های طولانی تر و باقیمانده را به عارضه ها امنیتی حذف نماید. در واقع این پیغام به شکل مستمر در داشبورد وردپرس اکران داده می­‌شود تازمانیکه استفاده کننده مبادرت به حذف پوشه­‌ها کرده و یا این که Duplicator را uninstall نماید.

 

پلاگین duplicator - حذف کردن پوشه های مازاد در ابزار duplicator

 

به یادماندنی بودن این پیغام استدلال بسیار مهم و موجهی داراست، باقی ماندن فولدر­ها و اسکریپت­‌ها در دایرکتوری­‌هایی که که از روش اینترنت قابل دسترس می‌باشند فعالیت بسیار خطرناکی میباشد. در پیشین نیز این فرمان سبب ساز به وجود داخل شدن اختلالات امنیتی در وردپرس بوده می‌باشد.

 

خلل از آنجا به جانور می­‌آید که فولدر installer.php مقادیر محل ورود که از استفاده کننده می‌­گیرد را مستقیما وارد فولدر wp-config.php می­نماید و این فرمان سبب به وجود داخل شدن حفره امنیتی برای تزریق کد می­‌شود.

 

اینک patch ارائه گردیده از سوی کمپانی Synacktiv دو عمل گوناگون انجام داده هست:
۱) رفع خلل امنیتی پوشه installer.php و پرهیز از تزریق کد به وسیله این فولدر

۲)‌ اضافه کردن قابلیت و امکان ایمن سازی از روش تعریف و تمجید کردن سر برای پوشه­‌های installer

این فعالیت سبب می­‌شود که در زمان به کار گیری از پوشه installer استفاده کننده امنیت بیشتری داشته باشد و فرد سو‌مین به صورت کل بدین پوشه­‌ها دسترسی نداشته باشد.

 

 

پلاگین duplicator - رفع نقص‌ پوشه installer.php

هشدار

با اینکه patch ارائه گردیده اقدامات امنیتی لازم جهت ایمن سازی افزونه Duplicator را تا حد متعددی انجام می­‎دهد، می بایست دقت داشت که حذف کردن پوشه­‎های installation بعداز انتها عمل از اهمیت بسیار بالایی شامل است و تاکید شدیدی بر آن می­‎شود.

فعلا با وجود اینکه داده ها محل ورود استفاده کننده در حین به کار گیری از افزونه پیشین از داخل شدن به پوشه wp-config امن می­‎شود، هم چنان ممکن هست مقادیری که از قبلی در‌این پوشه­‎ها مانده‎اند سبب ساز بروز ایراد شوند. برای مثال ممکن می باشد ربات­‎ها با دادن داده ها دیتابیس غلط منجر از دسترس بیرون شدن وبسایت و بروز ارور تحت در تارنما شوند‌:‌

رفع خطای در پلاگین duplicator


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۹:۴۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

انعطاف افزارهای ایجاد محتوای گرافیکی سایت


با اعتنا به پیشرفت قابل انعطاف افزارهای ایجاد محتوای گرافیکی و متنی هر روز بر جذابیت‌های بصری ساخت وب سایت افزوده میگردد. درین نوشته‌ی‌علمی قصد داریم ۲۱ ترند مهم یا این که فرایند طراحی وب در سال ۲۰۱۹ را معرفی کنیم.

طراحی سایت در مشهد

پباده سازی بصری و اثر متقابل آن
۱. ساخت یک تصویر با صدای واحد
ترند طراحی سایت - یک تصویر با صدای واحد

تصویرگیری تحت عنوان یک عنصر گوناگون گزینه به کار گیری قرار میگیرد چون مارا به خاطر طبیعت انحصاری هنر می‌اندازد. در بعدازظهر اخیر که تصویرگری در صنعت فناوری شکوفا شده‌است، ما مثال‌هایی از Slack, Airband, Mailchimp, Dropbox و We Transfer را داریم که بوسیله طراحان و هنرمندان متفاوت تحت عنوان روشی برای خوشایند کردن انتظار در برگه اینترنت برای استفاده کننده و برقراری رابطه وی ارزشمند‌ها و عاطفه ها مارک به کارگیری میشود.

ترند ساخت وب سایت - تولید تصویر

۲. طرح‌بندی بر پایه ی تایپوگرافی
ترند ساخت وب سایت - طرح بندی بر طبق تایپوگرافی

تایپوگرافی مدام در پباده سازی نقش اساسی داشته می باشد، البته در حال حاضر در سطح بالایی از آزادی، بیان و تست منزلت قابل قبولی برای خویش پیدا نموده است. تایپوگرافی بعداز سال ها پشت رمز گذاشتن مشقت به جهت کمبود فونت و ایرادات مرتبط با خوانایی در روزهای ابتدایی طراحی وب سایت، در حال حاضر به شکوفایی رسیده و رده ویژه‌ای پیدا نموده است. فعلا فونت‌های متعددی موجود است ولی گزینش فونت یا این که مخلوط آن چندان اهمیتی ندارد، بلکه به کارگیری از عبارات تحت عنوان عنصر اصل زیباییی شناسی و معنی شناسی اهمیت دارااست. کلمه ها در حال حاضر از دید فیزیکی در پباده سازی حضور دارا هستند، درواقع یک عنصر ساختاری می‌باشند که سایر ترکیبات در نزدیکی آن جریان دارااست.

یکی کاربردها و تاثیرات تایپوگرافی پررنگ سازی حروف تحت عنوان موادتشکیل دهنده گرافیکی می باشد که‌این عمل با به کارگیری از تغییر و تحول صورت‌ها، جلوه‌ها و کارتن‌ها و همینطور مخلوط سبک‌های Bold، italic،Serif و غیره می باشد.

پیشنهاد اینترنت راز: نکات مهم طراحی وب سایت؛ ۲۷ نکته کاربردی برای بهبود تجربه کاربری

۳. فونت‌های متغیر
ترند طراحی سایت - فونت‌های متغیر

فونت‌های متغیر اکنون پشتیبانی کافی از مرورگر را ندارند البته بایستی در لیست مهارت‌های ما برای یادگیری باشند. فونت‌های متغیر درواقع انقلابی در مشخصه‌های فونت می باشند. یک پوشه فونت قادر است مشتمل بر یکسری فونت متغیر باشد. برای دسترسی به‌این تغییرات می‌قدرت از CSS بهره مند شد. در‌این نمونه ما یک فونت متغیر را میبینیم که میتواند پارامترهای مرتبط با وزن و محرمانه را تغییر تحول دهد و به ما این قابلیت و امکان را می دهد که خیر صرفا کارتون بسازیم بلکه چند فونت نیز ساخت کنیم.

ما میتوانیم کلاً از CSS برای متحرک کردن فونت با به کارگیری از فشرده سازی یا این که بسط آن به کار گیری کنیم. ولی بقیه مختصات آن مانند موروفولوژی آن، به وسیله طراح فونت تصمیم گیری می‌گردد.

مثلا Decovar یک فونت متغیر تزیینی می‌باشد که برای پارامتر کردن خاصیت متفاوت پباده سازی شده‌است.

۴. جمله‌های تزئین گردیده، وسیع و افزودنی
جمله‌ها دیگر در ردیف‌های بی آلایش یا این که فرم‌های هندسی پیچیده قرار نمی‌گیرند. گزاره‌های در حال حاضر آکنده‌از ایموجی‌ها، تصاویر، تغییر تحول سبک، نشانه‌ها و توزیع‌های خیره کننده و غریب می باشند.

همینطور اندازه گزاره‌ها نیز به شیوه چشمگیری ارتقاء یافته می‌باشد و مخلوط فونت‌ها و سبک‌های دکوری دیگر قضیه عجیبی وجود ندارد. جمله‌های وسیع این روز ها یکی روندهای اصلی طراحی سایت می باشد.

۵. برنامه کودک: موادسازنده ثانویه و تکان ارگانیک
متحرک سازی عنصرها ثانویه یا این که برنامه خردسالان یک طریق عالی برای نی سازی بصری وبسایت سوای به کار گیری بیشتراز حد منابعی هست که سبب ساز ارتقاء دوران لود وب سایت میشوند. این برنامه خردسالان‌ها اکثر وقت ها منجر ساخت تجربیات سیال در استفاده کننده میشود. با استعمال از ابزارهایی مانند Lottie و Bodymovin می‌اقتدار کارتن‌های سیال، ارگانیک و پیچیده تری به وجود آورد. اما که CSS و Javascript نیز تجهیزات اکثری را برای رابط‌های کارتن ارائه میدهند، آن ها در اختیار گرفتن متعددی بر روی پارامترها، منحنی‌های کاهش پیدا کرده، موقعیت‌های ترکیبی، فیلترها، صورت‌گیری های گوناگون و غیره دارا‌هستند البته مستلزم به مهارت بالا می باشند.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۶:۴۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

وردپرس به چه شکل عمل میکند؟


مزایای وردپرس؛ ۱۶ خصوصیت برتر آن برای ساخت سایت
وردپرس یکی دوستداشتنی‌ترین سیستم‌های رئیس محتواست که به لهجه PHP مندرج می‌باشد و بدلیل مدیر سهل و باصرفه‌بودن آن از دید ساختار سئو تارنما یکی شایسته ترین مورد‌ها برای طراحی وب به حساب میآید. درین نوشته ی علمی شمارا با روش عمل، تاریخچه و مزایای وردپرس آشنا خوا هیم کرد.

طراحی سایت در مشهد
وردپرس چه می‌باشد؟
مزایای وردپرس - وردپرس چه میباشد

در یک تمجید بی آلایش وردپرس قابل انعطاف‌افزاری هست که می توانید برای ساخت اینترنت‌وبسایت، بلاگ و یا این که حتی تولید یک برنامه از آن استعمال فرمائید. وردپرس از سال ۲۰۰۳ منتشر شده‌است و تحت عنوان یک سیستم رئیس محتوا بسیار انعطاف‌پذیر شناخته شده‌است. امروزه بیشتراز ۲۷ درصد از کل اینترنت از گزاره بعضا از دوستداشتنی‌ترین اینترنت‌تارنما‌هایی که احتمالا اسم آنها را شنیده‌اید را دربرگیرنده می شود.

وردپرس شما‌را قدرتمند می‌سازد اینترنت‌وب سایت خویش را با به کار گیری از مرور اینترنت کاملا مدیر فرمایید فارغ از اینکه نیاز به یادگیری طریق رمزنگاری و برنامه‌نویسی داشته باشید. در واقعیت در شرایطی‌که شما تا به حالا از یک ویرایشگر متن مثل مایکروسافت ورد به کارگیری کرده باشید صحیح مانند به عبارتی میتوانید از ویرایشگر وردپرس نیز در منزل استعمال نمایید.

سفارش اینترنت راز: شایسته ترین پلاگین های وردپرس در سال ۲۰۱۹

وردپرس به چه شکل عمل میکند؟
مزایای وردپرس - کارکرد وردپرس

برای به کارگیری از قابل انعطاف‌افزار وردپرس نخست می بایست قابل انعطاف‌افزار آن را دانلود و بر روی اینترنت سرور خویش نصب نمایید. بعداز اتصال آن به مقر داده آن‌گاه استارت به تکثیر محتوای خویش در اینترنت می کنید. ممکن میباشد پیچیده به حیث رسد ولی کل این فرآیند حدود 5 دقیقه ارتفاع میکشد. بعد از نصب این اپلیکیشن شما قدرتمند خواهید بود از یک ویرایشگر معمولی و بر اساس اینترنت برای نشر مطالب و ایجاد اینترنت‌تارنما خویش به کار گیری نمائید. حتی یک ورژن صاحب خانه در وردپرس موجود هست که اذن می دهد یک اینترنت‌تارنما تازه وردپرس صرفا در چندین ثانیه تولید شود.

تاریخچه وردپرس
این قابل انعطاف‌افزار به وسیله یک برنامه‌نویس فرانسوی به اسم میشل والدریگی در سال ۲۰۰۱ تحت عنوان یک پلتفرم بلاگ‌نویسی با به کارگیری از php فعال‌ساز‌ی شد. ۲ سال آن گاه دو نفر با اسم‌های مایک لیتل و مت مالنوگ به بسط آن پرداختند و این پلتفرم را به آخر رساندند.

وردپرس ۰.۷ در سال ۲۰۰۳ ساخته شد. در سال‌های بعد از آن ورژن‌های آپ دیت گردیده آن که دربرگیرنده سیستم‌های تم، ذخیره‌سازی مداوم و ویدجت‌های بهتر بود به روزرسانی شد. در سال ۲۰۱۶، وردپرس ۴.۵ پیوندهای داخل خطی، میانبرهای قالب‌بندی نو و پیش‌اکران پاسخگو را به عملکردهای آن بیش تر کرد.

وردپرس از زمانیکه برای او‌لین توشه منتشر شد تا کنون تعدادی توشه افزایش یافت که هربار حاصل بهتری بدست آمد.

چه اشخاصی از وردپرس استعمال میکنند؟
مزایای وردپرس - مخاطبین وردپرس

امروزه وردپرس به وسیله ۳۱.۹ درصد از تمام اینترنت‌وبسایت‌ها گزینه به کار گیری قرار می گیرد. این قابل انعطاف‌افزار یک سیستم رئیس محتوا با ۵۹.۴ درصد از سهم بازار را در مشت دارااست.

هر توسعه و گسترش‌دهنده محتوا یا این که بازاریابی که درین حوزه عمل می نماید میداند که درمورد ساخت سایت و سیستم ادله‌های وب لاگ آیتم‌های مختلفی موجود است. اکثری مورد‌های مجانی و پرداختی موجود است که به لحاظ می رسد تعیین آن ها طاقت فرسا باشد.

طی ۱۵ سال پیشین وب لاگ‌نویسی و طراحی سایت پرورش مثبتی داشته میباشد و مشتمل بر این آمار میگردد:

– ۴۰۰ میلیون نفر از ۲۴ میلیارد برگه زیر اینترنت در هر ماه دیدن می نمایند.

– ۷۰ میلیون پست نو و ۴۷ میلیون لحاظ در هر ماه تولید میگردد.

– بلاگ‌های وردپرس به بیشتراز ۱۲۰ گویش، از پاراگراف اسپانیایی و هلندی مندرج هست.

– یوزرها وردپرس مشتمل بر CNN, TED, UPS, و رادیو CBS می شوند.

با سپری شد زمانه اعتنا بلاگرها به وردپرس طولانی تر شده‌است. بالاتر از بلاگ‌نویسی وردپرس برای تولید کانال‌های اجتماعی و تم‌های کسب‌وکارهای آنلاین عالی میباشد.

با وجود چنین ابزار، افزونه‌ها و خصوصیت‌های انعطاف‌پذیر، وردپرس صد رد صد شایسته ترین پلتفرم برای طراحی سایت در کسب‌وکار می باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۴:۲۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

پلاگین WP Smush Pro برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس


فرمت تصویری webp یک کدام از مهمترین خدماتی می باشد که کمپانی گوگل برای بهبود شرایط تصاویر در دنیای اینترنت به اشخاص ارائه نموده است. این فرمت میتواند تصاویری با حجم کمتری را به اکران بگذارد. کاهش حجم تصاویر در فرمت تصویری webp می‌تواند تا حدود ۷۰ درصد باشد که عددی شایان توجه می باشد و میتواند صرفه جویی چشمگیری در فضای در چنگ اشخاص تولید کند.

طراحی سایت در مشهد

فهرست محتوای این نوشته ی علمی
فرمت تصویری webp چه می‌باشد ؟
محدودیت های پیش روی فرمت تصویری webp
آیا فرمت تصویری webp می‌تواند جایگزین فرمت تصویری JPEG شود؟
تبدیل فرمت webp به فرمت های معمول
فرمت تصویری webp چه می باشد ؟
فرمت تصویری webp یکی مهمترین خدماتی میباشد که کمپانی گوگل برای بهبود حالت تصاویر در دنیای اینترنت به اشخاص ارائه نموده است. فرمت webp میتواند تصاویری با حجم های کمتری را برای اشخاص به اکران بگذارد.

پلاگین WP Smush Pro برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس

به صورت کلی در صورتی بخواهیم بدین سوال جواب دهیم که فرمت تصویری webp چه می باشد می بایست اشاره کنیم که‌این فرمت دارنده دو موقعیت فشرده سازی تصاویر برای عکس هایی با پسوند jpg و png میباشد که در وضعیت نخستین فشرده سازی میتواند بر روی کیفیت عکس تاثیر نا مطلوبی بگذارد در حالی که در شرایط دوم فشرده سازی سوای تاثیر بر کیفیت تصاویر روی میدهد.

فرمت تصویری webp چه می باشد

کاهش حجم تصاویر در فرمت تصویری webp قادر است تا حدود ۷۰ درصد باشد که عددی شایان توجه می‌باشد و میتواند صرفه جویی چشمگیری در فضای در چنگ اشخاص تولید کند. وقتی که یک تصویر با فرمت jpg به webp تبدیل می‌شود واحد سنجش کاهش حجم نزدیک به ۴۰ درصد برآورده شده‌است.

این عدد زمانی که تصویر شما از مدل png باشد به ۲۶ درصد کاهش مییابد. علاوه بر کاهش حجم مصرفی به کار گیری از تصاویر با حجم کمتر می‌تواند تجربه استعمال از سایت را برای مخاطبان شما شادی بخش خیس کند. به‌این معنی که‌این زمینه میتواند نقش لبریز رنگی در بهبود سرعت لود تارنما داشته باشد که موضوعی حیاتی برای یک وبسایت لبریز مخاطب به حساب می آید.

علاوه بر این به کار گیری از فرمت webp در برنامه های اندرویدی و بقیه سیستم استدلال های موبایلی نیز موضوعی میباشد که کم کم منزلت قابل قبولی یافته میباشد. کاهش حجم برنامه ها به واسطه کاهش حجم تصاویر گزینه استعمال در آن‌ها و از طرف دیگر استعمال از تصاویری باکیفیت رنگی مطلوب خیس قادر است از مهمترین مزیت های به کارگیری از فرمت تصویری webp در برنامه نویسی های نوین به شمار بیاید.

محدودیت های پیش روی فرمت تصویری webp
محدودیت های پیش روی فرمت تصویری webp
در هنگامی که فرمت webp بوسیله گوگل پباده سازی و معرفی شد محدودیت های فراوانی در قبال آن وجود داشت. این محدودیت ها را می قدرت از دو جنبه آیتم باز نگری قرار او‌لین قضیه مقاومتی بود که هواداران فرمت های قبل و معمول در قبال این فرمت نو نشان می دادند و مسئله دیگری که نمی اقتدار از کنار آن به سادگی سپری شد مورد خطاها قابل انعطاف افزاری می باشد که پیش روی استعمال از فرمت تصویری webp وجود داشت.

این ایرادات هنوز هم کاملا رفع نشده می باشد و بخش اعظمی از اپلیکیشن ها قابلیت اکران این فرمت را نداشتند و حتی بخش اعظمی از مرورگر ها نیز توانا به اکران آن‌ها نبودند. گوگل همت های فراوانی را برای رفع این سختی ها انجام داده می‌باشد. ولی محدودیت های نقل شده فقط به‌این اپلیکیشن ها خلاصه نمی‌شود و حتی دوربین های دیجیتال و یا این که سیستم های اسکنر و مواقعی از این قبیل نیز می بایست بتوانند از فرمت webp پشتیبانی کنند.

امروزه برخی چاره هایی برای رفع این اختلال تاسیس شده است و در بعضی از برنامه ها با نصب پلاگین هایی می شود به سادگی از فرمت webp نیز بهره مند شد ولی با این اکنون همچنان محدودیت های جان دار در اکران این فرمت تصویری موجب گردیده تا سدی در قبال توسعه و گسترش آن ساخت گردد که عمل را برای کمپانی گوگل مشقت بار خیس کرده است.

اما با سپری شد زمانه متعددی از معرفی این فرمت تصویری به ندرت مرورگر های متفاوت نیز در آپ دیت رسانی های نو خویش خبر از قابلیت و امکان پشتیبانی از این فرمت را داده اند که می‌تواند خبری خوش برای دوستداران فرمت تصویری webp باشد.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۳:۳۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مالک وب سایت


صفحه ارایی کالا یکی‌از قسمت های مهم در ساخت سایت هست که در‌این مقاله همت داریم به بیان جزئیات آن بهصورت اصولی بپردازیم.

کاغذ نرخ‌گذاری شما در واقع بیشتراز لیستی از ارقام و اعداد می‌باشد. نسبتاًً هر مشتری بالقوه برای مقایسه تولید ها شما از آن تماشا مینماید تا بتواند تصمیم بگیرد که چه چیزی را بخرد. آنان میخواهند بدانند که آیا وبسایت شما آنچه را که بضاعت ارائه آن چه را که می بایست دارااست؟و یا این که بهتر می باشد بگوییم نیاز آنان‌را بر آورده می‌نماید؟

طراحی سایت در مشهد

شما بعنوان یک مالک وب سایت و کسب و عمل آنلاین، فعلا تمام اطلاعاتی را که مشتریان به آن نیاز دارا‌هستند را دارید. شما تولید ها و ارزش های خویش را میشناسید. و احتمالاً میدانید برای مشتریانی که از شما خرید می‌نمایند نیز چه اهمیتی دارا هستند.

در حال حاضر بایستی آن داده ها را برای مشاهده کنندگان خویش ترتیب دهید. در‌این نوشته‌ی علمی ، ما به شما نشان میدهیم چه‌طور میتوانید برگه نرخ‌گذاری را پباده سازی فرمائید که در هر مرحله از مراحل خرید ، از مشتریان شما به صحت پشتیبانی نماید.

 

چه‌گونه مشتریان قبلی از خرید تولید ها و آن گاه ارزش ها را مقایسه مینمایند
چگونگی نرخ‌گذاری کاغذ و قالب هایی که میتوانید در سایت خویش به کارگیری فرمایید
طریق باصرفه سازی دیزاین نرخ‌گذاری خویش برای کسب فروش اضافه
و سوالاتی از قبیل اینکه مشتریان چه‌گونه می‌توانند محصولی را خریداری نمایند؟ مردم چه‌گونه کالای مطلوب را گزینش میکنند؟ اضافه مشتریان به مرور دوران استارت می نمایند و جذب یک فرآورده می‌شوند. آن ها تا‌زمانی‌که تصویر نیکی از آیتم های ارائه دهنده یک محصول نداشته باشند به تولیدات متعدد شرکت ها گوناگون نگاه مینمایند. بعد از انجام این عمل ، آنان جزئیات بیشتری را باز نگری می نمایند. این جزئیات به آن ها یاری میکند تا تصمیم بگیرند که از چه فروشگاهی خرید نمایند و از چه محصولاتی به کار گیری نمایند.

 

آیا دوست دارید از شرکتها در رابطه ارزش آنان سؤال نمایید؟ چه اطلاعاتی از آن ها انتظار دارید در مشت شما قرار دهند؟ بخش اعظمی از مشتریان تصور می‌نمایند زمانی از بها یک متاع سؤال مینمایند ، با یک ترازو فروش اجباری مواجه می گردند. یا این که اینکه کمپانی مدام گرانترین آیتم خویش را به آنان اجبار می‌کند

با قرار دادن بها محصول ها خویش در اینترنت سایتتان ، تمام داده ها ما یحتاج خویش را برای تصمیم گیری مطمئن به مشتریان می دهید.

خریداران در طی فرایند خرید به چه اطلاعاتی نیاز دارا هستند؟
مشتریان می‌خواهند خصوصیات همه تولید ها را مرور نمایند. در واقع میخواهند بدانند که آیا شما آنچه را که می‌خواهند ارائه میکنید یاخیر و کدام مورد ها برای آن‌ها مؤثرتر هست؟

شما می‌توانید با ارائه اسم بدیهی و شرح مختصری از هر کالا به آن ها در گزینش بهتر امداد نمائید.

چون آنان در هنگام گزینش می‌خواهند جزئیات کالا را با یکدیگر مقایسه نمایند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که چرا یک جنس با کالای دیگر مختلف میباشد و مطابق با مراد های آن‌ها وجود ندارد ، به این ترتیب با درج جزئیات و خصوصیات بدون نقص هر کالا می‌توانید به تعیین بهتر مشتریان خویش یاری فرمائید.

خریداران میخواهند سفارش شمارا با پیشنهادات موسسه ها دیگر مقایسه نمایند. آن‌ها در‌پی توضیحات روشنی راجع به آنچه برای آن هزینه پرداخت می کنند می باشند. پس همت فرمائید هرچه واضح خیس به بیان جزئیات بپردازید.

طرز دیزاین نرخ‌گذاری برای هر مشتری
مشتریان ممکن میباشد بارها و بارها به برگه نرخ‌گذاری شما ، با هدف ها متعدد مراجعه نمایند. در‌این بخش ، ما توضیح خوا‌هیم اعطا کرد که چه گونه کاغذ نرخ‌گذاری خویش را برای مشتریانتان دیدنی خیس فرمایید و چه طور صفحه ارایی مال خویش را به صدق انجام دهید.

 

الگوهای ورقه نرخ‌گذاری متعددی موجود هست که میتوانید برای صفحه آرایی خویش به کار گیری فرمایید. کدام یک برای تجارت شما بهتر هست؟ خوب این سوال بستگی به فرآورده و کالایی که شما ارائه میدهید دارااست.

 

جدول نرخ‌گذاری
جدول نرخ‌گذاری ، مقایسه تولیدات متعدد را سهل و آسان می نماید. مشتریان به راحتی میتوانند ببینند چه خصوصیت هایی در هر متاع موجود هست. هنگامی جدول نرخ‌گذاری را طی مینمایند ، برای هر آیتم جوانب مثبت و منفی خویش را ساخت مینمایند. اینک آن ها نسبتاًً فراهم خرید می‌باشند.

 

ردیف ها پر‌نور ترین رویه برای تهیه و تنظیم این داده ها میباشند. هر خصوصیت را در ستون خویش قرار دهید ، به این ترتیب مشتریان می‌توانند تولیدها را به راحتی با هم مقایسه نمایند.

 

به خاطر داشته باشید: در صورتیکه مشتریان از وب سایت شما در کاغذ کوچک مانند گوشی یا این که تبلت مشاهده نمایند ، ستونهای شما به جای کنار هم در پایین هم قرار میگیرند. برای اطمینان از اینکه جدول نرخ‌گذاری شما از حیث تلفن همراه مطلوب به حیث میرسد ، تمام داده ها مرتبط با یک جنس را در یک ردیف نگه دارید.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۷:۰۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)