مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

PHP دارای توسعه دهندگان بزرگ

امروزه دو عامل اصلی پشتیبانی و بروزرسانی نقشی پر رنگ در موفقیت و یا عدم موفقیت یک زبان برنامه نویسی دارند. در دنیای کامپیوتر و اینترنت، هر تکنولوژی باید بتواند ویژگی ها و قابلیت هایی را برای کاربرهای خود فراهم آورد تا بتواند نظر و اعتماد آنان را به خود جلب کند. انجمن بزرگی که زبان برنامه نویسی PHP را پشتیبانی می کند و توسعه می دهد بر این اساس همیشه در تلاش است که کدنویسی با این زبان برنامه نویسی را برای کاربرهای خود ساده تر و لذت بخش تر کند. پشتیبانی عالی و بروزرسانی های زبان PHP یکی از عوامل اصلی محبوبیت این زبان به شمار می آید.

 طراحی سایت در مشهد

PHP دامنه کاربرد وسیعی در حوزه وب دارد
 

 

در دنیای وب ، زبان برنامه‌ نویسی PHP نقشی کلیدی و اساسی را بازی می کند. بر اساس آمار رسمی سایت W3Techs تا سال 2018 حدود 83.1% از سایت های جهان بر پایه PHP راه اندازی شده اند. از طرفی دیگر سیستم های مدیریت محتوایی مانند وردپرس ، جوملا ، دروپال و... با استفاده از زبان PHP ساخته شده اند که در بین آن ها وردپرس به تنهایی 32% از سهم سایت های جهان را شامل می شود. همچنین جالب است که بدانید بر اساس آمار سایت رسمی PHP اعلام شده است که از زبان PHP در بیش از 240 میلیون وب سایت تاکنون استفاده شده است.

زبان PHP در توسعه و ایجاد سایت های بزرگی مانند فیسبوک ، ویکی پدیا ، یاهو و... نقش داشته است و صاحب برترین فریمورک های توسـعه وب از جمله لاراول ، سیمفونی ، کد ایگنایتر و... است. این عامل نشان دهنده این است که دامنه کاربرد PHP در حوزه وب بسیار زیاد و فراگیر است. بنابراین با آموزش زبان PHP می توانید ابزارهای مبتنی بر PHP را سریعتر یاد بگیرید و آن ها را با توجه به نیازهای کاربری خود توسعه دهید.

 

PHP مولتی پاردایم است (Multi Paradigm)
 

 

یکی دیگر از نقاط قوت زبان PHP مولتی پارادایم بودن است. اما قبل از آن که در مورد مزیت های این ویژگی از زبان PHP صحبت کنیم باید بدانید که پارادایم یعنی چه؟

 

info نکته :
 

پارادایم به روش های متفاوت در فرآیند برنامه‌نویسی به منظور پیدا کردن بهترین شیوه برای انجام عملیات و کار خاصی می گویند. هر زبان برنامه نویسی می تواند از یک یا چند پارادایم یا روش برنامه نویسی پشتیبانی کند.

 
 

 

تفاوت شی گرایی با رویه ای
 

برای مثال برنامه های نوشته شده با زبان PHP می توانند کاملا به صورت رویه ای (Procedural) باشند و یا کاملا منطبق بر روش شی گرایی (Object Oriented) پیاده سازی شوند. نکته قابل توجه در اینجا این است که این دو روش در تضاد کامل با یکدیگر می باشند. البته این امکان وجود دارد که بخشی از یک برنامه به صورت رویه ای نوشته شود و بخش دیگر آن به صورت شی گرا باشد. نحوه  نوشتن و انتخاب پارادایم یا روش برنامه نویسی کاملا بر عهده شما است.

در برنامه نویسی رویه ای عملیات های نوشته شده یک به یک از بالا به پایین و به ترتیب اجرا می شوند تا در نهایت برنامه به صورت کامل اجرا شود. همانطور که در بخش قبل از راهنمای جامع PHP اشاره شده بود، از نسخه 5 به بعد PHP ویژگی شی گرایی به این زبان اضافه شد. شی گرایی در برنامه نویسی می تواند مشکلات زیادی را برای شما حل کند و باعث ساده تر شدن فرآیند کدنویسی شود.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۰:۱۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

import و export کردن دیتابیس

import
و export کردن دیتابیس در phpmyadmin در مطلب قبلی آموزش import و export کردن دیتابیس بوسیله php را ارسال کردیم . در این مقاله رویه آسان دیگری فراگیری داده ایم . در این مطلب این کار را به وسیله phpmyadmin انجام می دهیم .

طراحی سایت در مشهد

طریق import و export کردن دیتابیس در پی اچ پی مای ادمین1 .شیوه
دسترسی به phpmyadmin :
الف
: روش دسترسی به phpmyadmin در صورتی که کنترل پنل سی پنل باشد :
در صورتی که از در دست گرفتن پنل هاست سی پنل استفاده می کنید آغاز وارد پنل خود شوید و از نصیب Databases روی گزینه phpMyAdmin کلیک فرمائید .

در سی پنل لاگین به phpmyadmin مداد هست و نیازی به وارد کردن رمز دیتابیس نمیباشد .

ب
: طریق دسترسی به phpmyadmin در صورتی که کنترل پنل دایرکت ادمین باشد :
پس از ورود به دایرکت ادمین از نصیب روی گزینه MySQL Management کلیک نمائید . آن گاه روی آیتم phpMyAdmin کلیک فرمایید . همچنین با وارد کردن آی پی سرور و بعد از آن phpmyadmin می توانید فارغ از نیاز به ورود به پنل دایرکت ادمین وارد شوید . مثال : aaa .aaa .aaa/phpmyadmin

توجه داشته باشید در دایرکت ادمین ورود نام کاربری و راز دیتابیس الزامی هست .

ج
: طرز دسترسی به phpmyadmin در صورتی که پنلی روی سرور نصب نباشد :
اگر هیچ پنلی روی سرور شما نصب نشده می‌باشد و فقط قابل انعطاف افزار phpmyadmin را نصب کرده اید می توانید با وارد کردن نشانی آن وارد گردید . معمولا آی پی . بعد phpmyadmin می‌باشد مثال : aaa .aaa .aaa/phpmyadmin

 

طریق
export کردن دیتابیس در phpmyadmin :
بعد از ورود به phpmyadmin مانند تصویر پایین از سمت چپ کاغذ ابتدا دیتابیس خویش را گزینش نمایید .

روش
export کردن دیتابیس در پی اچ پی مای ادمین
پس از کلیک روی دیتابیس موضوع نظر در بالای ورقه روی گزینه Export کلیک فرمایید .

Export
Method :
به دو رویکرد Quick و Custom می‌باشد . در راه و روش Quick از تمام جداول دیتابیس خروجی می گیرید و در رویکرد Custom می توانید از جداول موضوع نیاز خود خروجی بگیرید .

همینطور پیکربندی دیگری در این قسمت وجود دارااست .

Format را SQL گزینش کنید و روی آیتم Go کلیک نمایید . پوشه را دانلود نمائید .

 

طریق
import کردن دیتابیس در phpmyadmin :
آغاز می بایست دیتابیس را ساخت نمایید . ( سی پنل – دایرکت ادمین) و آنگاه به phpmyadmin وارد شوید .

آن‌گاه از ورود به phpmyadmin مثل تصویر تحت از سمت چپ ورقه ابتدا دیتابیس خویش را تعیین کنید .

روش
import کردن دیتابیس در پی اچ پی مای ادمین
آنگاه روی گزینه import کلیک کنید و در قسمت Browse your computer پوشه دیتابیس را انتخاب فرمایید .

Character set of the file را روی utf-8 قرار دهید و روی آیتم Go کلیک فرمایید .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۷:۳۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

۱۲ باور غلط درباره برنامه نویسی که باید آنها را فراموش کرد

برنامه نویسی، با گذر بازه زمانی در درحال حاضر پیشرفت و مبدل شدن به یک عدد از پر اهمیت ترین شاخه های تخصصی می باشد . امروزه کامپیوترها بخش دارای اهمیت و بزرگی از معاش ما را تشکیل داده‌اند به‌ طوری‌ که در انجام اکثری از مشکلات روزمره به داد ما رسیده‌اند؛ همچنین بخش اعظمی از مسائل پیچیده نظیر آمار دریافت کردن در بعد ها بزرگ و یا این که محاسبات پیچیده را برای ما به فرایندی سرعت بالا و ساده مبدل کرده‌اند .

طراحی سایت در مشهد

خیلی
از مردمان از تاریخچه کامپیوترها تدبیر ندارند اما این زمینه می‌تواند برای برنامه‌نویسان کامپیوتر حائز اهمیت باشد چرا که دربردارنده مطالب باارزش و مفیدی می باشد که ممکن می‌باشد آیندهٔ شغلی ایشان را در این موضوع تحت تأثیر قرار دهد! در ادامه، ۱۲ اعتقاد و باور خطا درباره برنامه نویسی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که اگر به برنامه‌نویسی عشق دارید و می خواهید آن را استارت کنید، حتماً می بایست در موردشان اطلاع داشته باشید
۱ .
هراس از آماتور تلقی شدن توسط دیگران یکی از تصورات خطا برنامه نویسان این می‌باشد که آن‌ها اندیشه می کنند درصورتی که شغل خویش را به شخص دیگری بگویند، آنها تصور می نمایند که او یک برنامه نویس تازه وارد و آماتور با علم تحت می‌باشد . ولی حقیقت این است که برنامه نویسی یکی از گسترده ترین شغل هاست و از شاخه های بسیاری تشکیل می شود و این که بتوان شخصی را به راحتی در گونه یگانه یا آماتور فرض کرد مضاعف عمل دشواری می‌باشد .

۲ .
شما می بایست یک ریاضیدان باشید اگر‌چه این گفته ۱۰۰درصد صحیح نیست اما نمی توانیم آن را کاملا هم نادرست فرض کنیم . ارتباط دربین برنامه نویسی و ریاضی ها در این راستی بازتاب دارد که در هر دوی آن‌ها نیاز به تاءمل منطقی هست تا بتوان به یک راه حلی قطعی دست یافت .

ریاضی
دان
آنچه گفته شد به این معناست که شما نیاز دارید از ریاضی ها به کارگیری نمائید البته داشتن دانش در حد جبر شالوده کافی هست . گسترش دهندگان وب بایستی گروه ای از مهارت هارا داشته باشند البته با این وجود، انگیزه برنامه نویسی کدنویسی است، خیر حل کردن مساله پیچیده ریاضی .

در حالتی که ناچارا در گوشه ای از کدنویسی ناچار به به کارگیری از معادلات پیچیده ریاضی شدید، نباید ناامید شوید، چون برنامه های کمکی متعددی در قالب کتابخانه ها در دسترس می باشد که شما می توانید بجای نوشتن آن نصیب از کد در چرک نویس از آن استفاده کنید .

نابلد بودن در ریاضیات به این مضمون‌ نیست در برنامه نویسی خوب نخواهید بود . همان طور که عالی بودن در ریاضیات به معنای یک برنامه نویس عالی بودن نمیباشد .

۳ . شما نیاز به مرحله هوشی MENSA-Caliber دارید .
(بالاترین مرحله هوشی در جهان) در حالتی که این راستی داشت هر برنامه نویسی بایستی یک عضو از این مجموعه باشد . درحالی که اینطور نیست . یادگیری کدنویسی می تواند مشابه یادگیری نواختن گیتار باشد . موضوع صرفا استعداد نیست، بلکه به کارایی شما برای اشراف یافتن روی آن هم بستگی دارد پس واجب نمی باشد در قضیه میزان هوش تان یا این که چیزهای دیگر نگران باشید .

مطالب
دیگر : یادگرفتن بدون نقص تولید بلاگ با لاراول 5 mensa

در برنامه نویسی به خلاقیت نیاز دارید و بایستی همیشه به دنبال رویکرد حلی برای قضیه ها بگردید . چیزی که هرکسی در سود هوشی خویش دارد . زبان برنامه نویسی همانطور که اسمش نشان می دهد، لهجه میباشند و این بدین معناست که در‌صورتی‌که شما توانستید لهجه خودتان یا این که یک گویش خارجه را بیاموزید، همان طور نیز می توانید کدنویسی را بیاموزید . گویش هایی مانند جاوا ، c ،c++ و پایپتون به وسیله انسان فضایی ها از یک سفینه دیگر درست نشده اند بلکه افراد عادی آن را ساخته اند .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۰۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تفاوت وب تارنما استاتیک و دینامیک

وب
وبسایت استاتیک و دینامیک اینترنت
وبسایت دینامیک در لحظه تولید میشود! اولی و با اهمیت ترین تفاوت اینترنت وب سایت استاتیک و دینامیک دراین می باشد که یک وب سایت که به رخ پویا پباده سازی شده می‌باشد صفحه ها به صورت مهیا روی سرور قرار ندارند و سازه به درخواست استفاده کننده ساخته شده و به کامپیوتر وی رسول می شوند اما در یک وب سایت ایستا صفحات آماده به وسیله استفاده کننده دریافت و دیده می شود . در واقع وقتی مخاطب به اینترنت سایت شما مراجعه می‌کند و در نظر داراست برگه ای را مشاهده کند، اطلاعات این برگه از مقر داده (DATABASE/ دیتا بیس) فراخوانی شده، ایجاد می‌شود و در اختیار مخاطب قرار میگرد .

طراحی سایت در مشهد

تفاوت
وب تارنما استاتیک و دینامیک
سیستم
رئیس محتوا در اینترنت وب سایت های دینامیک یکی دیگر از تفاوت هایی که قابلیت تولید آن اینترنت وبسایت های داینامیک (دینامیک) وجود دارد سیستم رئیس محتوا یا این که CMS می باشد، یک سی ام اس (CMS) یا سیستم مدیریت محتوا نرم افزار یا سیستمی می باشد که بر روی سرور بارگذاری میشود تا به امداد آن بسادگی و فارغ از زد خورد و آشنایی و اشراف به لهجه های برنامه نویسی ذیل وب بتوانیم مطالب ، تصاویر و آنچه که قضیه نیاز داریم بر روی اینترنت وبسایت خود قرار دهیم تا مخاطبان تارنما به آنها دسترسی داشته باشند البته در یک وب وبسایت استاتیک کلیه مطالب و تصاویر و عنوان با استفاده از زبانی همچون HTML پیش از این مهیا میشوند، قالب بندی میشوند و بر روی سرور قرار میگرند و برای ساخت تغیرات خیلی کوچک هم باید با استعمال از علم زبانی همچون اچ تی ام ال اقدام نمائید .

برای پباده سازی یک وب سایت دینامیک و طراحی و ایجاد یک سیستم مدریت محتوا از لهجه های مطلوب این عمل همچون PHP,ASP .net و … به کارگیری می گردد البته برای منش اندازی یک اینترنت وبسایت دینامیک تنها میتوان از لهجه HTML استعمال کرد .

بطور کلی مدریت و ایجاد محتوا در یک اینترنت وبسایت دینامیک و پویا با سیستم مدیر محتوا دوچندان راحتر و سریعتر از وب وب سایت های دینامیک فیس میگرد و سبب می‌گردد با کیفیت و سرعت بیشتر مطالب مسئله نظر خویش را در اختیار کاربران قرار دهید .

روز جاری سیستم های مدیر محتوای اکثری برای ساخت اینترنت وبسایت های دینامیک ساخت شده که در مقاله ها آتی به بررسی آنها خوا هیم پرداخت .

در صورتی‌که
نیاز به یک وب تارنما دینامیک ، با مدیریت سهل وآسان برای کسب و کار خود میباشید ، سفارش ویژه ای برای شما داریم ، کافیست با بخش مشورت کردن و بازرگانی ما در رابطه باشید!


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۸:۳۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

Controller ها قلب تپنده قابل انعطاف افزارهای MVC

طراحان قابل انعطاف افزار هنگام معماری سیستم های نرم افزاری الگوهای مختلفی را برای پیاده سازی ساختار قابل انعطاف افزار در پیش می گیرند . یکی از این الگوهای معماری نرم افزار MVC یا این که Model View Controller نام داراست .

جور MVC یا Model-View-Control در اواخر سال 1970 شکل گرفت که الگوی قابل انعطاف افزاریی بود که بر شالوده ارائه داده ها انقطاع از متدهایی که با داده ها در رابطه می باشند ساخته شد . به عنوان یک بسط دهنده سیستم MVC باید این اذن را برای بسط دهندگان front-end و back-end تولید کرد که هر دو طرف بتوانند با سیستم کار کنند سوای این‌که بخواهند در فایلها دخالت, اشتراک و یا این که تغییری ساخت کنند .

با این‌که این سیستم در مقدمه برای محاسبات فردی طراحی شده بود, ولی اکثری از بسط دهندگان وب با اقتباس از این سیستم به طور گسترده ای از آن استفاده می‌کنند . ادله آن هم تاکید این سیستم بر قطع بودن بخش ها می باشد که به چهره غیر مستقیم باعث میشود که کدهای ما قابل استعمال دوباره باشند . این نوع به توسعه و گسترش دهنگان این اجازه را می دهد که خیلی سرعت بالا توابع را آپدیت, ویرایش و بیش تر کنند .

Model
مفاهیم استعمال گردیده در قابل انعطاف افزار تحت عنوان Model ها ایجاد می شوند . در MVC هر کدام از Class های ما یک Model میباشند . Model در Logic برنامه هیچ نقشی ندارد .
ارتباط با پایگاه داده هم در Model رخ می گیرد و Model ها پل ارتباطی در میان قابل انعطاف افزار و مقر داده نیز هستند
نکته اساسی این هست که این بخش از اتفاقاتی که در بخش های Controller و View می افتد هیچ علم و اطلاعاتی ندارد . این بخش به دنبال پاسخ از دیگر بخش ها نمیباشد و تنها هدف آن ذخیره سازی دائمی داده ها یا این که آماده سازی آنان برای انتقال به بخش های دیگر است .

این بخش داده ها را درون خود نگه میدارد, هیچ سوالی نمی کند ولی به درخواست ها پاسخ می‌دهد . اغلب مشقت که در بخش Model وجود دارااست این می‌باشد که با دقت به این‌که در تمامی سیستم ها در نقطع ی عطف می باشد البته هیچ ارتباطی با بخش های دیگر ندارد .

View

در این بخش داده ها را از Model درخواست, و داده های نهایی را به تیتر خروجی نمایش می‌دهیم . به صورت سنتی در جور MVC, بخش View جهت تولید کدهای HTML برای سناریو داده ها به کارگیری میشود . این بخش توسط استفاده کننده فعال میگردد که با بخش Controller در ارتباط می‌باشد . برای نمونه یک دکمه که به وسیله بخش View ایجاد گردیده است, استفاده کننده روی آن کلیک می کند که سبب می شود بخش Controller عمل خاصی را انجام دهد .

تصورات غلطی از از بخش View از سوی توسعه دهندگان وب که از MVC برای گسترش نرم افزار هایشان استفاده میکنند وجود دارد . برای مثال اکثر اوقات تفکر میکنند که این بخش هیچ ارتباطی با بخش Model ندارد و داده ها خود را از بخش Controller دریافت می‌نماید . نکته کلیدی در پیاده سازی درست MVC این میباشد که هیج ارتباطی بین Model و View وجود ندارد البته این ارتباط در بخش Controller ساخت می‌گردد .

Controller
Controller ها قلب تپنده قابل انعطاف افزارهای MVC می‌باشند . تمام تصمیم گیری ها و Logic قابل انعطاف افزار در Controller قرار می گیرد و Controller پل ارتباطی Model و View میباشد .

طراحی سایت در مشهد
در واقع با بیانی معمولی می توانایی گفت Controller تصمیم می گیرد که چه داده ای از کدام Model دریافت شود و جهت نمایش به کدام View ارسال شود
حالا این سوال به وجود می آید که چرا چنین ساختاری می تواند خوب باشد .
چه کمکی به تیم طراحی و بسط قابل انعطاف افزار می کند؟
وسیع ترین
مزیت این مدل در یک کلمه خلاصه می‌گردد : نظم
چند
مثال از مزایای این خط مش در تحت اورده شده می‌باشد :
1- MVC توسعه نرم افزار را راحت و آسان می‌نماید .

2- MVC پروسه Unit testing را زیاد آسوده می کند .

3- MVC عمل گروهی همزمان را برای مجموعه طراح و برنامه نویس آسوده می کند .

4- MVC با قطع سازی Logic از View و قرار دادن آن در Controller خوانایی کدها را دوچندان بالا می پیروزی .

5- و حساس خیس از همگی این که MVC به شکل شگفت انگیزی حجم کد نویسی را کاهش می دهد .

MVC در هر لهجه برنامه نویسی قابل پیاده سازیست . حتی در جاوا اسکریپت . اما در هم اکنون حاضر از این منش بیشتر برای لهجه های سمت سرور مثل PHP و ASP .Net به کار گیری می شود و در کل MVC یک خط مش فراوان کارا برای مجموعه های تعالی خیس است . هرچه مجموعه بزرگتری داشته باشید مزایای این سر مشق برای شما عمده ملموس خواهد بود .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۳:۱۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

جاوا اسکریپت جیسون

تولید
رابطه فی مابین پایتون و جاوا اسکریپت با JSON جاوا اسکریپت و پایتون هر دو قسمتی از زبان‌های برنامه‌نویسی دوچندان دوستداشتنی به اکانت می آیند . در متن فوق راه راه‌اندازی یک سرور و نصب پایتون و بعد برقراری رابطه میان جاوا اسکریپت با پایتون توضیح داده گردیده میباشد .

طراحی سایت در مشهد

12
نکته اصلی برای تحلیل کتابخانه‌های نو جاوا اسکریپت جاوا اسکریپت گویش دوچندان محبوبی به اکانت می آید و فناوری‌های مختلفی برای تسهیل کدنویسی به این زبان ارائه شده‌اند، اما از کجا می‌توانیم بدانیم آیا یک فناوری، قیمت سرمایه‌گذاری داراست یا نه؟ در نوشته فوق به آنالیز کتابخانه‌های جدید و ابزارهای مختلفی که افراد برای توسعه و گسترش کد جاوا اسکریپت به کارگیری می‌کنند، پرداخته شده و دلیل به کار گیری آنان نیز مورد محاسبه قرار گرفته هست . در این متن یک سیستم امتیازبندی برای رتبه‌بندی فریمورک‌ها و کتابخانه‌های جاوا اسکریپت معرفی گردیده است که با آن می‌توانید شعور فرمائید آیا یک فناوری ارزش صرف وقت برای یادگیری و کسب مهارت را داراست یا خوبی .

یادگرفتن جاوا اسکریپت: پباده سازی نوار ترقی زیبا و واکنش‌گرا با ProgressBar .js
در این نوشته به معرفی کتابخانه کارآمد ProgressBar .js برای تولید نوارهای پیشرفت موقعیت در جاوا اسکریپت پرداخته گردیده می‌باشد . هنگامی که این کتابخانه را در پروژه خود گنجاندید، می‌توانید یک نوار ترقی را با به کار گیری از این کتابخانه به آسانی ساخت کنید . همینطور مواقعی در خصوص تولید برنامه خردسالان و ساخت نوار ترقی با شکل‌های مختص ارائه شده‌اند .

بهینه‌سازی
کد‌های جاوا اسکریپت در سال 2۰1۸ — راهنمای جامع (بخش اول) بهینه‌سازی
کد‌های جاوا اسکریپت در سال 2۰1۸ — راهنمای جامع (بخش دوم) در دو مقاله فوق به طور جامع و تفصیلی به رویکرد کدنویسی صحیح و بهینه‌سازی کدهای جاوا اسکریپت پرداخته شده هست . در این نوشته‌ها خط مش کاهش هزینه اجرای کدهای جاوا اسکریپت، بهینه‌سازی برای پلتفرم موبایل، و متناسب‌سازی کد برای سرعت‌های متفاوت کانال معرفی شده‌اند . کاهش حجم کد، افراز کد، اندازه‌گیری و بررسی روی کدها مواردی میباشند که در ادامه مقاله‌ها فوق ارائه شده‌اند .

جاوا اسکریپت زبانی می‌باشد که در ابتدا صرفاً در مرورگرهای اینترنت جاسازی گردیده بود؛ اما امروزه موتورهای جاوا اسکریپت متعدد در نرم‌افزارهای متعدد دیگری مثل وب‌سرورهای سمت سرور و پایگاه‌های داده و همینطور در برنامه‌های غیر وب مانند پردازشگرهای واژه و نرم‌افزارهای PDF نیز جاسازی شده‌اند . همچنین از آن در محیط‌های بازه زمانی اجرایی به کار گیری می گردد که امکان نوشتن اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ را فراهم ساخته‌اند . با این که جاوا و جاوا اسکریپت از نظر نامگذاری شبیه نیز هستند، البته از منظرهای متعدد با نیز تفاوت‌های دارای اهمیت دارند . جاوا اسکریپت به عنوان یک گویش برنامه‌نویسی مسئله استفاده در اینترنت منزلت فراوان بالایی از حیث شاخص‌های متعدد در دنیای برنامه‌نویسی دارااست .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۳:۱۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

افزونه‌ های محبوب وردپرس

اگر اندکی با مقوله خط مش اندازی اینترنت وبسایت شناخت داشته باشید و یا چه بسا در بازه ای تصمیم به خط مش اندازی اینترنت وبسایت گرفته باشید، تقریبا غیر ممکن است که نام وردپرس را نشنیده باشید . WordPress با اختلاف، جزء محبوب ترین نرم افزارهای مدیریت محتوا قرار دارد و هر روز نیز در هم اکنون بهبود و ارتقاء عملکرد خود می باشد . یک عدد از مسائلی که در محبوبیت این CMS تاثیر بدون واسطه داشته است، امکان افزودن قابلیت‌های دلخواه با نصب افزونه‌ها و یا همان ‌plugin ها می باشد . در این مقاله قصد داریم افزونه‌های محبوب وردپرس را که نصب و فعال سازی آن برای هر وب سایتی لازم است، به شما معرفی کنیم . لطفا با ما یاور باشید .

طراحی سایت در مشهد

افزونه‌
های محبوب وردپرس Yoast SEO Yoast
SEO مسلما داشتن بازدید بالا برای هر اینترنت سایتی یک هدف دارای اهمیت به اکانت می آید . یک عدد از مواقعی که تاثیر مستقیمی بر این امر دارد، تنظیمات درست در مشاجره SEO اینترنت وبسایت می‌باشد . افزونه Yoast SEO در وردپرس، رئیس این کار را به بهترین شکل ممکن برای وب وب سایت شما انجام می دهد . این افزونه با بیش از ۵ میلیون سکو بارگذاری، یک از دوست داستنی ترین افزونه‌‌های مورد استعمال در WordPress میباشد . Yoast SEO امکاناتی همانند طولانی تر کردن متا تگ‌ها، تولید Sitemap، اتصال وبسایت به Google Search Console، باصرفه سازی برای social media و غیره را ارائه می دهد .

Google
XML Sitemaps پلاگین نقشه وبسایت گوگل یا Google XML Sitemaps قضیه بعدی از افزونه‌های محبوب و مالامال کاربرد وردپرس می‌باشد . این پلاگین با بهینه سازی نقشه وب سایت شما ایندکس شدن آن را برای موتورهای جست و جو از پاراگراف گوگل، یاهو و بینگ خوب تر می کند . رویه کار به این شکل می باشد که با با صرفه سازی نقشه سایت، ربات های خزنده موتور های جست و جو را از به روز های شما با خبر می کند و بررسی وبسایت شما را برای موتور های جست و جو کارآمد خیس می کند . این افزونه بیش از ۲ میلیون نصب فعال دارااست و طبق گفته سازندگان آن تارنما شما را نماید نمی نماید .

WordPress
Importer افزونه بعدی که بخشی از پلاگین‌های پر کاربرد وردپرس است، پلاگین درون‌ریزی وردپرس یا وردپرس ایمپورتر اسم دارد . این پلاگین کلیه پست ها، برگه ها، کامنت ها، تگ ها، گونه بندی ها و مورد ها دیگر را از داخل یک پوشه xml فراخوانی و روی وب سایت نو شما بارگذاری می کند . برای تهیه و تنظیم پوشه xml می توانید به قسمت ابزار ها و پایین منوی برون بری مراجعه کنید و از آنجا از سایت خویش یک فولدر xml تهیه و تنظیم نمائید و آن گاه به وسیله پلاگین درون‌ریزی وردپرس مبادرت به بازگرداندن داده ها روی به عبارتی وب سایت و یا این که تارنما دیگری کنید . از دیگر مواقعی که می بضاعت از این پلاگین استفاده کرد، بیشتر کردن محتوا برای یک تم جدید است . این پلاگین بیش از ۴ میلیون نصب فعال دارااست و یکی از افزونه‌های دوست داستنی و لبریز کاربرد وردپرس می‌باشد .

افزونه‌
های دوستداشتنی وردپرس WooCommerce WooCommerce
ووکامرس پلاگین فروشگاه ساز کارکشته و معروف وردپرس است . با نصب این افزونه علاوه بر به کارگیری از تجهیزات ویژه وردپرس، یک مغازه اینترنتی توانا در دسترس شماست . این افزونه به یاد بدون پول بودن و آسانی در نصب و به کار گیری به یک عدد از افزونه های دوستداشتنی وردپرس تبدیل گردیده میباشد . در کشور‌ایران این افزونه کاملا پارسی شده است و به برهان وجود افزونه‌های اختصاصی نظیر درگاه‌های پرداخت ووکامرس، پلاگین اس ام اس ووکامرس، پلاگین حمل و نقل ووکامرس و افزونه‌ها و تجهیزات دیگر زیاد دوستداشتنی و پرطرفدار هست . در درحال حاضر حاضر بیش از ۶ میلیون مغازه اینترنتی در سراسر جهان از ووکامرس به کار گیری می نمایند .

Duplicator
Duplicator از دیگر افزونه‌های دوست داستنی وردپرس است . این افزونه کل وب سایت شما دربرگیرنده دیتابیس، فایل‌ها، پلاگین‌ها و تم‌ها را در یک فایل استخراج و ذخیره می کند . خطاهای احتمالی را به صورت خودکار برطرف می کند و به راحتی می توانید این اطلاعات را در وب سایت جدید بار گذاری و به کارگیری کنید . این پلاگین بیش از ۱ میلیون نصب فعال دارد .

 

Contact
Form 7 فرم تماس ۷ از دیگر پلاگین‌های لبریز کاربرد وردپرس هست . این پلاگین برای پباده سازی و قرار دادن فرم های تماس گوناگون و سفارشی در اینترنت وب سایت شما پباده سازی شده می‌باشد . قابلیت و امکان به کارگیری از آنتی اسپم مانند CAPTCHA را دارد و همینطور با تکنولوژی ایجکس کار می نماید . این پلاگین بیش از ۵ میلیون نصب فعال داراست .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۹:۲۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

کاهش بازه زمانی اولی بایت,بهینه کردن سرعت بار گذاری وبسایت

۵-کاهش
هنگامی اولین بایت(TTFB) علاوه بر مدت حتمی برای بارگزاری کامل برگه ی شما نگاهی به میزان برهه زمانی لازم برای آغاز بارگیری نمائید .او‌لین بایت اندازه وقتی می باشد که مرورگر بایستی درانتظار بایت اولیه داده از سرور باشد اکثری از صاحبان تارنما ها این مورد را از سمت سرور می دانند .

طراحی سایت در مشهد 

ابزار
webpagetest,افزایش سرعت وبسایت وقتی که یک استفاده کننده تارنما شما را بازدید می نماید http درخواست را به سمت سرور صاحب خانه ارسال می کند .۳
تراز وجود دارااست که باید در میان آن درخواست نخستین و بایت نخستین اتفاق بیفتد: ۱-مراجعه
به DNS ۲-پردازش
سرور ۳-واکنش
شما بایستی این پروسه را کنترل کنید و با استفاده از ابزار مرورگر chrome ملاحظه کنید چقدر طول می کشدبرای دسترسی به ابزار برنامه نویسی در کروم به تب network بخش waterfall بروید .

شما می توانید از ابزارهای فردی رایگان نظیر WebPageTest نیز به کار گیری نمایید .اگر بازه وقتی زیادی طول بکشد باید در تنظیمات های سرور بررسی فرمائید تا مشکل حل شود .

 

کاهش
بازه زمانی اولی بایت,بهینه کردن سرعت بار گذاری وبسایت ۶-زمان
جواب سرور را کاهش دهید یکی از وسیع ترین عامل ها در مقدار بارگزاری ورقه و سرعت وب سایت شما بازه جستجوی DNS میباشد .DNS یا این که سیستم اسم دامنه یک سرور با یک مقر داده از نشانی هاست زمانی یک کاربر ادرس URL را درون مرورگر می نویسد IP شما تبدیل به یک اسم می شود که نشان دهنده ی وضعیت آنلاین می باشد .
برای مثال زمانی شما در ادرس مرورگر خود ادرس example .com را می زنید شرکت ارائه دهنده خدمت اینترنت شما جستج .ی DNS را انجام می دهد .و IP دارای ارتباط با آن URL را پیدا می نماید معمولا DNS شما به ISP شما مربوط می‌باشد پس بهتره آن را تغییر‌و تحول بدهید .

 

کاهش
مقطع پاسخ سرور dns

۷-
تعیین فضای میزبانی مناسب عمده
صاحبان تارنما های مورد های ارزان را برای میزبانی انتخاب می نمایند در ابتدای فعالیت کافی است البته سپس از اخذ ترافیک های فراوان آن را ارتقا می دهند در
هنگام تعیین میزبانی مطلوب شما ۳ گزینش پیش رو دارید: ۱-میزبانی
مشترک ۲-میزبانی
VPS ۳-سرور
اختصاصی
میزبانی مشترک اکثر وقت ها افراد به کار گیری می نمایند که با مبلغ پاره ای در ماه یا سال قابل ارائه می باشد در میزبانی مشترک منابع میزبانی مثل CPU , رم و فضای دیسک سرور با صاحبان دیگر وبسایت ها مشترک هست .

میزبانی VPS که شما هنوز محیط را با بقیه مشترک هستید اما قسمتی مخصوص از سرور خاص شماست .

در فضای میزبانی منحصربه‌فرد شما فضای بیشتری را دارید و تنها یگانه شماست و تنظیمات های فنی بیشتری را می توانید برای خود انجام دهید . این گزینه شایسته ترین آیتم و گرانترین هست اما در ابتدای کار نیازی نمی باشد .

 

 

 

هاست
های اشتراکی,هاست VPS,بهبود سرعت لود سایت

هاست
VPS,هاست اختصاصی,سعت وبسایت

۸-فعال
سازی فشرده سازی پوشه های کوچکتر صفحه های همیشه زودتر بارگزاری می شوند پوشه های فشرده یک عدد از بی آلایش ترین راه های کاهش بازه سرعت سایت است و تکنولوژِی GZIP یک فعالیت استاندارد فشرده سازی می باشد .
GZIP یک فرمت پوشه یا نرم افزار است که حرفه کدهای شبیه را در پوشه های متنی شما قرار می دهد و موقتا جایگزین می کند تا فولدر ها را کوچکتر کند .

فشرده سازی با CSS و HTML به خوبی فعالیت می کند زیرا این پوشه ها به طور معمول دارای کد تکراری و فضای خالی هستند .

مطلقا توصیه می شود در صورتی‌که این قابلیت را فعال نکرده اید در چهره داشتن هاست لینوکس از روی هاست آن را فعال کنید یا اگر وردپرس دارید با استفاده از پلاگین های w3 total cache و یا این که wp ROCKET آن را فعال فرمائید .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۰:۲۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

راهنمای جامع نحوه نصب و فعال سازی SSL در Exchange 2016

با یاری SSL ارتبط میان Client و سرور ایمن می شود بدین ترتیب در هنگام استفاده از Mail Server و قابل انعطاف افزارهای Client براحتی می توانید با امنیت کامل و بدون خطاهای امنیتی مبادرت به مدیریت ایمیل ها کنید .

طراحی سایت در مشهد

در این مقاله به طریق نصب SSL در Exchnage 2016 از آغاز تا پایان می پردازیم .
البته قبل از آن به معرفی دو گونه از گونه های مجوزهای SSL پرداخته ایم:

Self-Signed
certificate این گونه جواز بوسیله سرور Local ساخته می شود براین اساس تنها در به عبارتی سرور قابل استفاده برداری میباشد و لذا امکان به کارگیری از آن در برنامه های Client وجود ندارد .


Trusted
Third-Party Certificates این دسته مجوز که در قالب Third party public Certificate Authorities (CAs) ارایه می شود ایمن ترین و دوست داستنی ترین دسته مجوزهای SSL است که در هنگام استفاده از Exchange می تواند در دو جور آن یعنی Wildcard یا این که UCC/SAN مورد بهره برداری قرار گیرد .

UCC/SAN: این مدل مجوز CA که در واقع همان Multi Domain SSL است، می تواند در مجوز خویش نام چند دامنه اعم از Sub-Domain یا این که Domain را داشته باشد .

Wildcard: در این مجوز تنها Sub-Domainها پشتیبانی می شوند . به تیتر مثال چنانچه دامنه شما domain .com باشد wildcard نیز domain .com و هم ذیل مجموعه های آن چون * .domain .com را پشتیبانی می نماید .

از آنجاییکه در مثال Exchange از مخلوط چندین دامنه مختلف و Sub-Domain تشکیل شده است، بنابراین در ادامه اقدام به نصب SSL از نوع UCC/SAN یا Multi Domain می کنیم .


مراحل
نصب SSL در Exchange 2016
بخش
اول: اقدامات پیش از نصب
1- یک فولدر با اسم CSR در مسیری از سرور خویش تولید و آنگاه آن را با دسترسی Full Control برای Everyone اصطلاحا Share نمایید .

برای اینکار کافیست پس از ایجاد فایل بر روی آن راست کلیک کرده و بر روی آیتم Propertise کلیک فرمائید . آنگاه از سربرگ Sharing آیتم Advance sharing و آن گاه Share this folder را فعال فرمائید . در همین بخش با کلیک بر روی دکمه Permissions دسترسی Full Control برای Everyone ایجاد فرمایید .
2- مجددا بر روی فایل تولید شده (CSR) راست کلیک کرده و آنگاه با انتخاب آیتم Propertise به سربرگ Security مراجعه و ضمن گزینش دکمه Edit گروه Exchange Trusted Subsystem را اضافه و به آن دسترسی Full Control دهید .

 

بخش
دوم: تولید کد CSR در Exchange 2016 حالا که فایل CSR با دسترسی های ضروری تولید شد، حتمی می‌باشد کد CSR را از طرز برنامه Exchange ساخت کنیم تا قابلیت و امکان سفارش SSL مهیا شود . پس فرایند تحت را دنبال فرمائید . . .


1- به Exchange Admin Center وارد شوید و بعد از آن از منو سمت چپ (Features) آیتم Servers را گزینش و به سربرگ Certificates مراجعه نمائید .

2- در این بخش سه جواز به طور پیشفرض مشاهده می نمائید . علی الخصوص WMSVC (IIS Web Management Service) که نباید حذف شود . به این ترتیب بدوت تغییر و تحول مورد ها پیشفرض بر روی دکمه + کلیک تا یک Certificate جدید ایجاد نمایید .

3- ما میخواهیم اقدام به تولید یک جواز عمومی که Self-signed نباشد کنیم، بنابراین مورد Create a request for a certificate from a certification authority را انتخاب و به تراز آن‌گاه بروید .

4- یک نام به دلخواه خویش برای certificate تعیین کرده و به تراز بعد بروید .
مثلا: My Certificate
5- در این بخش دسته SSL یعنی wildcard و UCC/SAN تعیین می شود . از آنجاییکه سازه به فرض این مطلب قصد به کارگیری از MultiDomain SSL یا UCC/SAN داریم، به این ترتیب سوای تعیین آیتم Wildcard Certificate صرفا بر روی دکمه Browse کلیک فرمائید .

6- Mailbox Server را انتخاب نمائید . این سرور درخواست Certificate را ذخیره می کند .

7- درحال حاضر در لیست موجود می توانید دامنه ها یا این که Sub-Domainهایی که قصد دارید در SSL گنجانده شوند را تعیین و به سطح آن گاه بروید .

شما می توانید دامنه های سوای استعمال را حذف و آن گاه به مرحله آن‌گاه بروید .
8- در این بخش داده ها هویتی SSL شامل نام و نشانی سازمان یا شخص را وارد نمائید .

9- آن‌گاه آدرس فولدر Share گردیده CSR (که در اولِ مقاله به آن اشاره شد) را از دکمه Browse معرفی و در نهایت عمل را به اتمام رسانید .

کد CSR ساخت شد . هم اکنون باید این کد را در هنگام سفارش به HiSupport بدهید تا توصیه و فعال سازی آن امکان پذیر شود .

 

بخش
سوم: سفارش SSL به صفحه گواهینامه SSL در HiSupport مراجعه و اقدام به توصیه SSL با حیث کردن CSR در فیلد ذی‌ربط نمایید . آن گاه چشم به راه بمانید تا گواهینامه SSL فعال و داده ها آن به آدرس اینترنتی شما ارسال شود .

 

بخش
چهارم: نصب و فعال سازی SSL در Exchange 2016
1- پس از دریافت SSL، آن را در پوشه تولید شده در بخش نخستین (CSR) قرار دهید .

2- به Exchange Admin Center وارد گردید و سپس از منو سمت چپ (Features) آیتم Servers را تعیین و به سربرگ Certificates مراجعه فرمایید .

3- از لیست مجوزهای مو جود My Certificate را مشاهده می فرمائید که در موقعیت Pending Request قرار داراست .

4- My Certificate را تعیین و آنگاه از بین گزینه های سمت راست لیست، Complete را گزینش کنید .

5- در سطح آن گاه مسیر پوشه SSL را که در پوشه CSR قرار داده گردیده می باشد به هم پا اسم و پسوند فایل، معرفی و آیتم پایانی را اعمال نمائید .

مثال: servercsrcertificate .cer
SSL با پیروزی نصب و فعال شد . اما هنوز یک مرحله باقی مانده تا امکان به کارگیری از SSL در Exchange مهیا شود .

6- مجددا به Exchange Admin Center وارد شوید و آنگاه از منو سمت چپ (Features) گزینه Servers را انتخاب و به سربرگ Certificates مراجعه نمائید .

7- از لیست بر روی جواز یا SSL نصب گردیده که اینک با وضعیت Valid سناریو داده می شود 2 درجه کلیک فرمایید و در پنجره تازه از بخش Services گزینه های IMAP، POP، SMTP و IIS را فعال نمایید .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۴۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

پباده سازی وب سایت

فرض فرمائید شما قصد دارید پروژه خویش را به یک شرکت پباده سازی وب سایت واگذار فرمائید . چه چیزی باعث می شود یک شرکت خوب تر از دیگری باشد؟ چه کسی شایسته ترین می باشد؟ در شرای شما نیاز به یک توسعه و گسترش دهنده اینترنت وب سایت دارید، به چه شکل متوجه می شوید آن کمپانی طراحی سایت تخصص کافی را دارند؟ شما به تیتر یک صاحب و مالک کسب و کار، ممکن میباشد بازه ضروری برای یادگیری این جور موارد را نداشته باشید . این مطلب برای اشخاصی نظیر شما نوشته شده است، چرا که برای این پباده سازی گردیده میباشد که به خواننده گان یک مرور پر سرعت از آنچه که در هنگام انتخاب یک شرکت طراحی اینترنت مسئله نیازشان است، ارائه دهد .

 طراحی سایت در مشهد

چیزهایی
که می بایست در هنگام انتخاب کمپانی پباده سازی وبسایت مورد اعتنا قرار گیرد:
تجربه
شرکت های پباده سازی وب سایت کار
های گذشته و نمونه کارها اعضای
تیم مکان
دفتر سئو/
قابلیت و امکان های بازاریابی ارزیابی
مشتریان آن ها قیمت
گذاری پروژه های پباده سازی وب سایت یک عدد از عامل ها مهمی که بایستی در نظر داشته باشید این میباشد که مطمئن گردید شرکت پباده سازی سایتی که با ان عمل می کنید یک تیم می باشند و شما به یک فرد صرفا طرف قرارداد نیستید . همانظور که برای ایجاد یک ماشین نیاز به متخصصان مختلفی است، در طراحی اینترنت سایت نیز شما به متخصصین متبحر ای نیاز دارید تا بتوانید به بهترین فیض دست پیدا فرمائید .

شرکت طراحی وبسایت مورد نظر شما باید مثال کار های مناسبی داشته باشند و از این طرز شما می توانید به خوبی کیفیت فعالیت آن ها را تشخیص دهید . همینطور طرز ارزش گذاری آن ها و برخورد با مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است که مقدار اعتبار آن ها را معین خواهد کرد . مطلقا کمپانی هایی که با مشتریان معروف تر عمل کرده اند و برند های مختلفی را پشتیبانی می نمایند قابل اعتماد خیس به نظر می رسند .

کیفیت
کدنویسی در کمپانی پباده سازی سایت بررسی کیفیت کد نویسی، دیگر برهان مهمی میباشد که شما می بایست به آن توجه داشته باشید . طراحاون اینترنت تارنما حرفه ای کدنویسی وبسایت ها را مطابق با اصول و استاندارد های روز جهان انجام می دهند . به همین یاد شما هنگام بسط و ساخت تغییرات در طراحی سایت تان دچار ایراد و سردرگمی نخواهید شد .

خیلی از طراحان اینترنت وب سایت کار طراحی اینترنت وبسایت شما را به شخص دیگری می سپارند و خودشان فقط فعالیت برنامه نویسی وب تارنما شما را انجام می دهند . برخی دیگر هم هر دو این کار ها را خودشان انجام می دهند . ولی شما باید کمپانی پباده سازی سایتی را پیدا نمایید که بتواند هم پباده سازی و نیز کدنویسی وب تارنما شما را به خوبی انجام دهند . زیرا اهمیت طراحی تارنما کتر از کد نویسی آن نمی باشد .

 

 

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۳:۲۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)