مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

ساختار کلی عناصر HTML

درود و خسته نباشید سرویس ملازمان روکسو، در این قسمت می خوا‌هیم با منش پیشنهادی کدنویسی و ساختار کلی عناصر HTML سخن کنیم . بعضا از موارد پایین جزء مقررات کدنویسی در گویش HTML میباشند البته بعضی دیگر تنها توصیه می شوند و دست شما باز می باشد که از آن ها پیروی نکنید .

طراحی سایت در مشهد

ساختار
عنصرها HTML هر عنصر HTML یک تگ مقدمه و یک تگ نقطه نهایی دارااست و محتوا در فی مابین این تگ ها قرار می گیرد .
شیوه
توصیف عنصرها HTML به فیس ذیل می باشد:

محتوا در این نصیب قرار می گیرد
به این ترتیب هر عنصر HTML برابر می‌باشد با تگ آغازین + محتوا + تگ آخری .
مثال:
My first paragraph .

 

نکته: عنصرها HTML ای که دارای محتوا نباشند «عناصر خالی» یا این که empty element اسم دارا هستند و دارنده تگ آخرین هم نیستند . یک عدد از نمونه های بارز این تگ ها، تگ
می‌باشد که مساوی اینتر زدن و به خط آن‌گاه رفتن در هنگام نوشتن می‌باشد .

«به خط تازه رفتن» اصطلاح خاص خودش را دارد؛ line break .
به نمونه ذیل دقت کنید:
html>


This is a
paragraph with a line break .

 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
html>


This is a
paragraph with a line break .

 

 

برای مشاهده ی خروجی این کد در مرورگتان روی این پیوند کلیک نمائید .

در
HTML5 نیازی به بستن موادتشکیل دهنده خالی ندارید البته درصورتی که دوست دارید کدهایتان را در نهایت استاندارد بنویسید و همچنین کد هایتان توسط تجزیه کنندگان XML قابل خواندن باشد می توانید آن ها را به این شکل ببیندید:

/>
توجه فرمائید که در این حالت، تگ ها دو عدد (تگ آغازین و پایانی) نمی شوند بلکه به عبارتی تگ اولیه تغییر و تحول شکل پیدا می نماید .

عناصر
تو در تو (nested) عنصرها HTML می توانند به فیس تو در تو یا nested قرار بگیرند؛ این یعنی یک عنصر باطن عنصر دیگری باشد .
به
طور مثال در کد ذیل چهار عنصر HTML وجود دارد:
html>


My
First Heading
My first paragraph .

 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
html>


My
First Heading
My first paragraph .

 

 

در صورتی‌که به کد بالا نگاه نمایید متوجه می گردید عنصر تمام گواهی HTML را توصیف می کند و دارنده تگ های آغازین و نهایی می‌باشد . محتوای درون این تگ، یک تگ دیگر به نام می باشد . این عنصر بدنه ی سند را تعریف می کند و مشخصا دارنده تگ های آغازین و آخرین هست .
حالا محتوای خویش عنصر دربرگیرنده دو تگ
و
است، یعنی این قسمت:


My
First Heading
My first paragraph .

 


1
2
3
4
5
6


My
First Heading
My first paragraph .

 


هم اکنون تگ
یک عنوان را تعیین می نماید و دارای تگ های
و
می باشد . تگ
هم

توصیف کننده ی یک پاراگراف هست که مشتمل بر تگ های
و

می شود . این توضیح ساختار تو در توی بالا بود . اکنون

می فهمیم مضمون‌ تو در تو بودن چه چیزی است .

تگ
های پایانی زبان HTML مانند دیگر گویش ها آنچنان مقررات محکم و سختی ندارد . منظور من از این کلام چیست؟ خواسته اینجانب این می باشد که در بخش اعظمی از لهجه های برنامه نویسی با جا پرت کردن کوچک ترین علامت و نوشتار، در بیشتر تایم ها برنامه از کار می افتد اما در گویش HTML قضیه به شکل دیگری می باشد .

در
گویش HTML درصورتی که برخی از قسمت ها را جا بیندازید صفحه تان هنوز هم سناریو داده می شود! به طور مثال:
html>


This is a paragraph .
This is a paragraph .

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
html>


This is a paragraph .
This is a paragraph .

 

در نمونه

بالا تگ های نهایی عنصر
را قرار نداده ایم ولی

هنوز هم صفحه ی ما سناریو داده می شود . برای اجرای این کد در مرورگرتان روی این لینک و پیوند کلیک نمائید .

در
واقع تگ آغازین در مثال بالا دلخواه فرض گردیده می باشد ولی قطع هشدار می دهیم که هیچ گاه به این شکل کدنویسی نکنید چرا که:
این اشتباه ها بعضا تایم ها صفحه ی شما را به طور کامل به نیز میریزد و اینطور نمیباشد که همیشه برایتان بدون هزینه باشد .
چه بسا در‌صورتی‌که کاغذ به صحت سناریو داده شود، موتور های جست و جو آن را به عنوان غلط و HTML غیر دارای اعتبار می بینند . بنابراین در نتایج جست و جو جریمه می شوید .
هنگام بازنویسی کدهایتان به ایراد برمی خورید چرا که کلیه چیز به هم ریخته خواهد شد و سر و ته هیچ چیز مشخص نخواهد بود .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۵:۵۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

فراگیری Import و Export در phpmyadmin ۱۰

فراگیری
Import و Export در phpmyadmin ۱۰
بهمن ۱۳۹۷ارسال نظرتوسط مهدی خسروی به طبع برای شما نیز پیش آمده است که قصد داشته‌اید از دیتابیس خود یک پوشه خروجی بگیرید و برای شخصی بفرستید . و یا این‌که از فولدر دیتابیس یک پروژه را دریافت کرده‌اید و نمیدانستید که چطور بایستی از آن به کارگیری نمائید . در این فراگیری بصورت کامل یاد می‌گیریم که چطور از دیتابیس خود Export بگیریم و چطور یک دیتابیس را Import کنیم .

 پرس پلت

دانلود این فیلم آموزشی با حجم ۱۳ مگ
اکثری از دوستانی که دوره‌ی ساخت دکان اینترنتی حرفه‌ای با PHP و MySQL را تهیه‌ کرده‌اند، درخواست فایل دیتابیس این عصر را داشتند . و آنگاه ارسال بوسیله همکاران بنده، برخی از دوستان عزیز نمیدانستند که دقیقا چطور بایستی از این فایل ها به کار گیری نمایند . به همین برهان تصمیم گرفتیم این آموش را فراهم کنیم .

 

خروجی
به دست آوردن از مقر داده (دیتابیس) گذشته از هرچیز در صورتیکه نمیدانید که دیتابیس یا مقر داده چیست، توصیه میکنم مقاله‌ی «پایگاه داده یا این که Database چیست؟ همه چیز درباره ی دیتابیس» را مطالعه فرمایید .

در این نصیب می‌خواهیم درباره ی این مورد حرف کنیم که چطور میتوانیم از مقر داده‌ای که داریم خروجی بگیریم . اینکار زمانی کاربرد داراست که شما پروژه‌ای را نوشتید و می‌خواهید آن پروژه را روی سیستم دیگری هم اجرا فرمایید . و یا اینکه می خواهید آن پروژه را به یک هاست حقیقی وواقعی منتقل کنید .

برای انجام اینکار، علاوه بر انتقال فایل ها، می بایست مقر داده خویش را نیز منتقل نمایید و برای انتقال پایگاه داده باید از آن خروجی یا این که Export بگیرید . برای انجام اینکار می بایست از phpmyadmin که یک ابزار برای کنترل دیتابیس است استفاده فرمایید .

برای به چنگ آوردن خروجی از یک دیتابیس، آغاز آن دیتابیس را گزینش میکنیم و آن‌گاه روی دکمه‌ی export کلیک میکنیم .
به عکس تحت اعتنا کنید:


آن‌گاه وارد صفحه‌ی دیگری میشویم که دو گزینه‌ی Quick و Custom را مشاهده می‌کنیم . روی Quick کلیک می‌کنیم و نهایتا Go را گزینش می کنیم . در نهایت به ما مجموعه‌ای از کدها داده می گردد . یک Text Editor مانند Sublime یا این که حتی Notepad ویندوز گشوده می‌کنیم و کدها را در آن کپی/پیست می‌کنیم و نهایتا آن فولدر را با فرمت sql . یا این که txt . ذخیره می‌کنیم .

مقاله‌ی
مرتبط: چطور یک فرم کاوش با PHP بسازیم؟ (راهنمای کامل ویدئویی) در ادامه می گوییم که از این فایل به چه رخ میتوانیم به کارگیری کنیم .

 

ورود
داده ها یا این که Import به مقر داده (دیتابیس) خب در مرحله‌‌ی قبل خروجی یا این که Export تصاحب کردن را خاطره گرفتیم . شما ممکن میباشد فایلی با فرمت sql . داشته باشید که بخواهید آن‌را وارد phpmyadmin خود کنید .

آن پوشه sql . یا این که txt .
را با یک ادیتور مثل نوت پد یا Sublime یا… باز فرمایید و به دنبال خط کد ذیل باشید:
--
Database: `database_name` ۱
--
Database: `database_name` جلوی عبارت Database، نام مقر داده‌ای که بایستی بسازید را مشاهده می کنید . برای تولید این پایگاه داده به phpmyadmin رفته و از منوی سمت راست روی new کلیک نمائید و یک مقر داده با نامی دقیقا مشابه نام بالا بسازید .

آن‌گاه از این که این پایگاه داده خویش را ساختید، نام آن‌را در نصیب سمت چپ مشاهده می کنید . حال صرفا کافی هست که داده ها آن پایگاه داده را وارد فرمائید .

برای داده ها بخش اعظم سفارش می کنم مقاله‌ی «تفاوت IDE و Text Editor – مزایا و معایب هر یک چیست؟» و همچنین «کامل‌ترین آموزش Sublime Text 3» را مشاهده‌ی فرمائید .

در‌صورتی‌که فرمت فایل دیتابیسی که به دست‌تان رسیده sql .
است،‌ کافی است که از منو سمت راست دیتابیس خود را تعیین نمایید و از منوی بالا روی Import کلیک کنید:


برچسب: پرس پلت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۴:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ابزار Wix با ویرایشگر راحت کاربرد

ابزار Wix با ویرایشگر راحت کاربرد و گزینه‌های مختلفی که ارائه می‌دهد، امکان ایجاد یک وب‌ سایت خوشگل در مدت وقتی کوتاه را برای یوزرها به ارمغان می آورد . یک عدد از نقص‌های این ابزار در این هست که بر پایه Adobe Flash قرار داشته که در بسیاری از کامپیوترهای فردی به خیر اجرا می‌شود اما توسط بعضی از دستگاه‌های تلفن همراه مانند آیپدها پشتیبانی نمیشود . درصورتی که با این مساله مشکلی ندارید در این چهره Wix قالب‌های زیبای فراوانی دارااست که به راحتی میتوانید طبق ذوق وسلیقه خویش آن ها را تغییر‌و تحول دهید تا متناسب با نیازهای کسب و عمل شما شوند . قالب‌های Wix گالری‌های فوق‌العاده‌ای برای عکس دارا هستند و می‌توانید با تصاویر به مشتریان خویش نشان دهید که کسب و فعالیت شما در واقع چه خدماتی ارائه میدهد . یک ابزار تلفن همراه هم اخیراً به wix بیش تر گردیده که امکان تولید نسخه موبایلی وب‌ تارنما را فراهم می کند تا مشتریانی که عمده با موبایل خویش به اینترنت راز میزنند را نیز پوشش دهد .

طراحی سایت در مشهد

مانند بقیه ابزارها، ابزار wix با تمام ویژگی‌های تولید وب‌ وبسایت و آدرس wix .com به رخ بدون‌پول قابل به کار گیری است اما عضویت مبلغی آن دربرگیرنده گزینه‌هایی برای حذف تبلیغات و داشتن نام دامنه منحصر به فرد خود بوده و ماهانه دربین ۵ تا ۱۶ دلار حق عضویت دریافت مینماید .


اکثر بخوانید: ۱۳
ویژگی که منجر پیروزی وب وبسایت می شوند ۴ .
Intuit Websites ایجاد
اینترنت سایت
ساخت یک کسب و کار نیاز به خلاقیت‌های متعددی دارااست اما احتمالا شما تمرکز کافی برای آن را نداشته باشید . خوشبختانه حتی اکثری از مالامال مشغله‌ترین ما قادر است با استفاده از ابزار قابل اعتماد Intuit یک وب‌سایت کارآمد با ظاهری خوشگل بسازد . با یه خرده کاوش در فی مابین قالب‌های ارائه گردیده به وسیله Intuit می‌توانید قالب همخوانی بر نیازها و هدف کسب و فعالیت خود را بیابید . قالب‌های این ابزار دوچندان مفصل‌تر و سازماندهی شده‌تر از هر ابزار دیگری هست و هزاران قالب مختلف برای گزینش در پیش روی شما قرار می‌گیرد که می توانید با وارد کردن مقداری متن و تصویر به آن، ظاهر وب‌سایت خویش را بسازید .

پکیج نخستین این ابزار به زمان ۳۰ روز بدون‌پول هست و پس از آن باید ماهانه ۵ دلار پرداخت نمائید . پکیج‌های Business و Professional آن به ترتیب ۲۴ و ۵۰ دلار بها دارا هستند و شامل ویژگی‌هایی مثل اسم دامنه دلخواه، ابزارهای فروش آنلاین و با صرفه سازی موتور جستجو (SEO) می باشند .

۵ .
Google Sites ایجاد وب سایتاین ابزار خیلی راحت حضور شما در موتور جستجوی گوگل را فراهم میکند . با این ابزار میتوانید وب‌ سایت‌هایی خصوصی و گروه محور را داخل کسب و فعالیت خود ایجاد نمایید که حساب Google App شما را به یک ابزار قوی سازماندهی شغلی تبدیل می نماید . Google Site ابزارهای کارآمد همیاری مثل اعلامیه‌ها، ورقه ها و لیست وظایف را در یک فضای آنلاین قرار می دهد که همیاران می‌توانند از هر جایی به آن دسترسی داشته باشند . این بهترین روش برای رئیس هرج و مرج شروع هر کسب و کاری میباشد . استعمال از Google Sites کاملا بدون‌پول خواهد بود . به خاطره داشته باشید که از این ابزار برای ساخت یک وب‌ تارنما سنتی به کار گیری نکنید مگر این که دانش کدنویسی داشته یا یک برنامه نویس استخدام نمایید . برای کاربرانی با دانش برنامه نویسی متوسط، Google Site میتواند بهترین آیتم برای تولید یک اینترانت شرکتی باشد . استعمال از آن را امتحان فرمائید . مقاله ها تخصصی کتابخانه آنلاین لیداوب در زمینه طراحی وبسایت و سئو را دنبال فرمایید .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۱:۱۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

چگونه وب سایتمان را قابل استفاده تر کنیم؟ بخش چهارم

در بخش قبل مطلب گفتیم همانطور که استعمال از وب گسترده خیس می گردد ، تعداد قابل توجهی از یوزرها قدرتمند به دسترسی آنلاین میباشند .

ساخت دسترسی فراتر به یک بحران گران قدر برای طراحان وب مدرن تبدیل گردیده است، ولی ارزش تلاشش داراست .

طراحی سایت در مشهد

با اقدامات مطلوب برای افزایش دسترسی، اقبال بیشتری برای دکان آنلاین شما و دیدن آنچه که ارائه می دهید، بهبود می یابد .

برای تطابق نیاز به قابلیت دسترسی و آسانی استفاده، دوران بهتری از الان برای تولید تغییرات مطلوب در اینترنت وبسایت شما وجود ندارد .

چه در پروسه اولیه اینترنت تارنما میباشند یا قصد توسعه آن رادارید، این پیشنهاد ها به شما یاری می نماید .

در
این مقاله یک سری موضوع دیگر را ذکر کرده و توضیح میدهیم:


اجتناب
از جداول در حالی که جداول می توانند ابزار نیکی برای سازماندهی و پردازش داده ها باشند، برای ساخت یک وب سایت اینترنتی قابل دسترسی موثر نیستند .

با دقت به ساختار و ویژگی ها غیر خطی آنها، خواننده گان ورقه سناریو و بقیه انواع دستگاه های دیجیتال قابل دسترسی نمی توانند داده های داده شده در جداول را بخوانند یا ادراک نمایند . هنگام پباده سازی تارنما خویش عملکرد نمائید از آن‌ها به دور گردید .

 

موادتشکیل دهنده
لیبل دار با علامت گذاری بر روی تمام موادسازنده ، برای کاربران هنگام پند و رابطه با دکمه ها و محتوا وب وب سایت خود، راهنمایی بیشتری را آماده می نمائید .

 

میانبرهای
صفحه کلید را به کارگیری کنید طولانی تر کردن میانبرهای کاغذ کلید به سایت شما می تواند به افراد دارای معلولیت که از موس کامپیوتر برای به کارگیری از وب استفاده نمی نمایند یاری نماید . برای افرادی که در گیر اختلالات حرکتی هستند، وبسایت هایی با میانبرهای کاغذ کلید فرایند حرکت در اینترنت وبسایت را فراوان معمولی خیس و سریعتر می کنند . میانبرهای ورقه کلید همینطور می توانند یک تجربه سهل خیس برای کاربران به طور کل تولید نمایند .

 


استعمال ازطرح بندی به طور مداوم استفاده از طرح معمولی و روشن، شایسته ترین منش تولید دسترسی است . در شرای چه پباده سازی اینترنت تارنما های پیچیده می تواند قضیه عشق برخی از کاربران باشد، طرح های فانتزی می تواند سایر افراد را ناراحت کند . گزینش یک پباده سازی مینیمالیستی بر پایه فرمت سازگار می تواند مرورگر را برای همگی بینندگان راحت تر کند .

 

غیرفعال
کردن تنظیمات خودکار بعضا از افراد ممکن می‌باشد گذشته از رفتن به صفحه بعدی محتوا، مقطع بیشتری را صرف نمایند . دیگرافراد ممکن است صفحه شما را ببینند و از روی محتوا سریعتر تکان کنند .

کاربر را قوی سازید تا این ویژگی های اتومات مثل پخش کلیپ و کلیپ های صوتی را را به جای تنظیم خودکار ،خاموش یا فعال کنند .

 

محاسبه
و تایید تجزیه و تحلیلی از کارایی تغییرات اینترنت تارنما خود با اجرای امتحان جامع در سراسر دستگاه های گوناگون و شبکه داشته باشید . همان گونه که دامنه وب همچنان تغییر می کند، فارغ از شک و تردید پیشرفت هایی در ارائه خدمات به کاربران قابلیت و امکان پذیر خواهد بود .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۶:۰۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

حجم تصاویر در طراحی و پیاده سازی اینترنت تارنما ها

در نوشته قبلی(اندازه و حجم تصاویر در طراحی و پیاده سازی اینترنت تارنما ها) کارکردن با تصاویر مورد نیاز استاتیک و اثبات وب تارنما را آموختیم .در این متن می خوا‌هیم کارکردن با تصاویر داینامیک در طراحی و بسط وب سایت ها که قرار میباشد به وسیله استفاده کننده وارد شوند را نظارت نماییم .

طراحی سایت در مشهد

سوال
: چه مشکلاتی در تصاویر وارد شده به وسیله استفاده کننده وجود دارد؟
کاربر نهایی اینترنت وبسایت لزوما شخص کارشناس کامپیوتری نمی‌باشد که از جزئیات تصویری که بر روی اینترنت وبسایت قرار می دهد باخبر باشد .پس برنامه نویس وب وب سایت می‌باشد که باید این مواد را تحلیل کند و در صورت لزوم به استفاده کننده ارشادوراهنمایی و پیام مناسب سناریو دهد .نکات کلیدی در تصاویر شامل حجم تصویر، بعدها تصویر و همچنین کیفیت تصویر می باشد که رعایت نکردن هرکدام برای وب سایت شما مشکلاتی ایجاد خواهد کرد .

- حجم تصاویر : در شرای حجم تصور بالا باشد برهه زمانی متعددی برای بار گذاری آن از سرور نیاز خواهد بود که بازه کلی برای دیده شدن ورقه را بالا می برد .

- ابعاد تصویر : در صورتی‌که ابعاد تصویر با محلی که قرار می باشد در آن نمایش داده شود تناسب نداشته باشد، تصویر به فیس کشیده و بی کیفیت چشم خواهد شد .انگار شما ارتفاع 200 پیکسل را بخواهید در 500 پیکسل نمایش دهید .

- کیفیت : عدم رعایت کیفیت تصاویر نیز تاثیر زیاد بدی بر پباده سازی و کاغذ شما خواهد گذاشت .

 

سوال
: با این سه مشکل چه‌طور می بضاعت و توان برخورد کرد؟
- در رابطه با حجم تصاویر بایستی حداکثر حجمی که کاربر می تواند آپلود کند را نمایش دهید .سپس آن‌گاه از آپلود فایل هم بایستی شما حجم پوشه ارسالی را تحلیل فرمایید و در چهره بالا بودن از حجم استاندارد، پیغام خطای مطلوب به کاربر سناریو دهید .

- ابعاد تصویر هم به به عبارتی راه اولیه می توان در اختیار گرفتن کرد .اما این رویه به هیچ عنوان در فضای اینترنت وب سایت ها معمول نیست .چون استفاده کننده نمی تواند تصاویر را به ابعاد مسئله نیاز ما تبدیل کند زیرا بضاعت و توان این عمل را ندارد .پس در ارتباط با بعد ها تصاویر، در بیشتر مواقع اجازه می دهیم کاربر تصویر خود را آپلود کند .

- در برخورد با کیفیت تصویر هم فعالیت زیادی از دست برنامه نویس و طراح اینترنت سایت برنمی آید و فقط بایستی با سفارش های خود استفاده کننده وب سایت را توجیه به به کار گیری از تصاویر کیفیت بالا کند .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۳:۳۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تولید پسورد دیتابیس سی پنل

در پنجره گشوده گردیده ابتدا بر روی Generate Password کلیک کنید پسورد ساخته گردیده را با تیتر پسورد دیتابیس در جایی امن کپی کنید بعد تیک آیتم I have copied this password in a safe place . را زده و بعد از آن بر روی دکمه Use Password کلیک نمائید .

تولید
پسورد دیتابیس سی پنل
پس از بسته شدن پنجره بالا در آخر بر روی Create User کلیک فرمایید .

طراحی سایت در مشهد

تولید
یوزر دیتابیس سی پنل
و با پیام ساخت پیروزی آمیز یوزر مواجه خواهید شد .

تایید
تولید یوزر دیتابیس سی پنل
نام یوزر که در پیام بالا به شما اعلام می شود را نسخه برداری کرده و در جای امن در کنار پسورد با عنوان اسم یوزر دیتابیس نگاه داری نمائید . در نمونه ما اسم یوزر tjomi_as4gtfa3 است .

مجددا بر روی Go Back کلیک کرده و به صفحه پیشین بر می گردیم .

در سطح پایانی تولید دیتابیس بایستی یوزری که ساخته ایم را به دیتابیس ساخته شده متصل کنیم . این مرحله زیاد مهمی می باشد و بخش اعظمی از مشکلات در نصب جوملا در سی پنل به عدم انجام این تراز بر می گردد .

برای اتصال یوزر به دیتا بیس در بخش Add User To Database در آیتم user یوزری که ساخته ایم و در بخش Database دیتابیسی که ساخته ایم را تعیین می کنید و بر روی آیتم add کلیک کنید .

اضافه
کردن یوزر به دیتابیس
در برگه گشوده شده بر روی گزینه ALL PRIVILEGES کلیک نموده تیک تمام موارد زده شود و بعد بر روی آیتم Make Changes کلیک فرمایید .

بیش تر
کردن یوزر به دیتابیس
آنگاه با پیام پایین روبرو می شوید که نشان از موفقیت آمیز بودن اتصال یوزر به دیتابیس داراست .

 

بیش تر
کردن دسترسی به یوزر دیتابیس

این تراز به نقطه پایان رسید در صورتی‌که سطح را به توجه انجام داده باشید در درحال حاضر حاضر شما باید سه گزینه را پیش خود داشته باشید: ۱- نام دیتابیس . ۲- یوزرنیم دیتابیس .
۳ راز عبور دیتابیس


۵- حال لازم است وارد فرآیند نصب جوملا شویم . برای این کار صرفا کافیست نشانی دامنه (Domain) تارنما خویش را در مرورگر وارد نمایید تا وارد فرآیند نصب جوملا گردید .

در این تراز در شرای از از بسته نصبی جوملای فارسی به کار گیری کرده باشید فرایند به فیس فارسی هست . ولی در‌صورتی‌که روند و صفحه انگلیسی بود از طریق مورد انتخاب زبان این آیتم را به Persian (فارسی) تغییر و تحول دهید تا گویش نصب پارسی شود .

ورقه
نصب جوملا در سی پنل
اسم سایت: در این بخش نام سایتتان هر چه که هستن را می نویسید مثلا: "گروه فناوری و اطلاعات جومی" .

پست الکرونیکی رئیس ارشد: ایمیلی که در این بخش وارد می نمایید آدرس اینترنتی حیاتی وب سایت شما خواهد بود و گزارشات و تمامی عمل ها درصورتی که قرار باشد به رئیس اطلاع داده شود به این نشانی اینترنتی اعلام می شود .

نام کاربری مدیریت ارشد: اسم کاربری برای مدیریت حیاتی سایت کسی که دارنده تمام دسترسی ها در جوملا خواهد بود . این شناسه کاربری زیاد مهم است و سعی فرمایید برای این مورد از حروف پیچیده به کارگیری فرمایید و به هیچ عنوان از واژه های بی آلایش مثل "admin" یا "test" یا "demo" استعمال نکنید . همت فرمائید عبارات بی معنا با ادغام اعداد به کار گیری نمایید .

سر عبور مدیر ارشد: رمز مربوط به مدیریت ارشد که به تمام بخش های جوملا دسترسی خواهد داشت . همت نمایید راز پیچیده گزینش فرمائید که شامل حروف تبارک و کوچک همینطور اعداد و کاراکترها باشد، همچنین می توانید از فاصله نیز استفاده نمائید . پسورد شما عالی می باشد که دست‌کم ۸ کاراکتر پیچیده باشد .

تکرار سر عبور مدیر ارشد: همان رمزی که در بالا نوشتید را در این بخش هم تکرار فرمایید .

توضیحات متا: این آیتم تحمیلی نمی‌باشد ولی می توانید شرحی از توضیحات و عمل های سایتتان بسیار کوتاه بنویسید . پس از کامل شدن این مورد ها بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۰:۲۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

وب وبسایت ها و اپلیکیشن های ذیل اینترنت

کلیه ی شرکت ها تلاش می کنند یک تجربه ی عالی برای مشتریان تولید نمایند . اما تعداد پاره ای از آنان میتوانند تغییرات اضطراری را برای عملی شدن این وعده به انجام برسانند . در حقیقت اکثر وقت ها آنان حتی نمیدانند که چقدر تجربیات آنها می تواند برای مشتریان بد جلوه کند . به همین برهان ، ما یک کتاب نو به اسم "انقلاب تجربه کاربری ، یک نقشه عملی برای قرار به چنگ آوردن کاربران در قلب کمپانی شما گرد هم آورده ایم . کتاب را نیز اکنون اخذ کنید .

طراحی سایت در مشهد

وب وبسایت ها و اپلیکیشن های ذیل اینترنت به تدریج پیچیده تر شده اند به ادله این که فناوری و منش های صنعتی در درحال حاضر پیشرفت هستند . چیزی که پیش از این بعنوان یک عدد از راه های رسانه ای راکد استفاده می شد امروزه به یک تجربه غنی و تعاملی تبدیل گردیده است .

ولی صرف نظر از چگونگی تغییر و تحول در فرآیند به عمل رساندن آن ، برد یک اینترنت تارنما هنوز متعلق به یک چیز میباشد : اینکه یوزرها آن را چه‌گونه میبینند ." آیا این اینترنت وبسایت برای من ارزش قائل شده می باشد ؟ آیا استفاده از آن آسوده می باشد ؟ آیا از آن لذت می برم ؟ این ها سوالاتی می‌باشند که در ذهن بازدیدکنندگان برای این که بتوانند با محصول ها ما رابطه برقرار نمایند میگذرد ، و آن ها اساس تصمیمات خود را به صورتی صورت عرضه میکنند که به یک مشتری پابرجا و همیشگی تبدیل شوند .

تجربه
کاربری چه می باشد ؟ تجربه کاربری ( اختصارا UX ( احساسات یک فرد ، وقتی که با یک سیستم تعامل برقرار می نماید را ابلاغ میکند .
سیستم موردنظر می تواند یک اینترنت وبسایت ، یک اپلیکیشن یا این که نمایشگر یک نرم افزار باشد که به طور کلی در بافت نوین امروزی به صورت تاثیر متقابل در میان انسان و کامپیوتر شناسایی می شود ) HCL (
تجربه
کاربری چه می باشد ؟ اشخاصی که در UX فعالیت می کنند (بنام طراحان UX) چگونگی احساسات یوزرها را در مسئله یک سیستم مطالعه و محاسبه می کنند ، به دنبال چیزهایی همچون استفاده سهل ، شعور بها سیستم ، مفید بودن ، عملکرد در انجام امورمهم و غیره میباشند .

 

مطالعه
بیشتر در SmashingMag: لینک چرا تجربه کاربری نمیتوانست پباده سازی شود؟ برنامه ریزی پروژه های UX را به طور موثر انجام دهید
25
فیلم تجربه کاربری که ارزش برهه زمانی گذاشتن را دارند
تجربه
کاربری خوبتر با روایت گویی 10 اصول موثر پباده سازی وب به طور کلی طراحی تجربه کاربری برای دریافت کردن جواب "بله" به تمام آن سوال ها در عملکرد می‌باشد . انگیزه این ارشاد ها ، آشناکردن شما با نظم حرفه ای پباده سازی UX در مورد سیستم های مبتنی بر وب مثل اینترنت سایت ها و نرم افزار ها می‌باشد . طراحان UX همینطور به سیستم های فرعی و فرایندهای باطن سیستم هم اعتنا می نمایند . به تیتر مثال، آن‌ها ممکن است مراحل پرداخت آنلاین یک وب وبسایت تجارت الکترونیکی را زمینه محاسبه قرار دهند تا ببینند آیا یوزرها روند خرید تولید ها از وب وبسایت را خوب و براحتی متوجه میگردند .آن‌ها می توانند با مطالعه اجزای ذیل سیستم، همچون محاسبه چگونگی عملکرد و لذت بخش بودن آن ، در تکمیل تجربه کاربران در فیلدهای ورودی یک فرم وب، عمیق تر جستجو نمایند . در مقایسه با بخش اعظمی از فن های دیگر، به خصوص سیستم های مبتنی بر وب ، UX نسبتا تازه می‌باشد . اصطلاح "تجربه کاربر" توسط پزشک معالج دونالد نورمن ، یک محقق علوم شناختی ابداع شوید ، همچنین وی او‌لین کسی بود که اهمیت طراحی کاربر محور را ابلاغ کرد . (به این معنا که تصمیمات پباده سازی میبایست بر اساس نیاز و خواسته های مشتریان باشد) .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۶:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ریمیکس نمودن مطالب وب سایت

۳٫ریمیکس نمودن مطالب وب سایت .

این مورد خیلی جذاب هست . ریمیکس نمودن مطالب طراحی تارنما تان به معنای مجددا ساخت کردن آن ها به منش نو است و یا این که به عبارت دیگر، ابلاغ نمودن ایده های بخش اعظم به رویکرد متعدد میباشد .

طراحی سایت در مشهد

برای مثال، احتمال دارااست یک گرد‌همایی و یا یک وبینار را ضبط کرده اید و به منزله یک پست وبلاگ، گفته های مو جود در این وبینار را به کاربران خویش توصیه فرمایید . یه به عبارت دیگر احتمال داراست تا گفتگویی را انجام داده و به چهره فولدر صوتی در پباده سازی وب سایت خود در دسترس یوزرها بگذارید . قادر می باشید ویدئوهایی را از گفته های مشتریهای در یک تحقیق و محاسبه هم ایجاد فرمائید و به منزله معرفی کالاها و خدمات خود در پباده سازی وبسایت نمایان فرمائید . یا احتمال دارد عکس هایی از شرکت خویش را در رویدادهای گوناگون تنظیم کنید و در قالب یک اسلاید شو نشان دهید .
همگی این موردهای گفته گردیده ابزارهایی می‌باشند تا مطالب سایت موجود خود را جالب ایجاد فرمایید و اشخاص بیشتری را به این وسیله به طراحی تارنما خود جذب فرمایید . سیستم های آنلاینی نیز نظیر پلاگین های وردپرس، BASECAMP و یا DIVVYHQ می توانند روی مطالب سایت شما ارزیابی داشته و راهکارهایی را ارائه دهند . GOOGLE DOCS نیز قدرتمند هست به وسیله برنامه ریزی برای انتشار مطلب، به جذب کاربران بیشتر طراحی تارنما تان یاری نماید . اما به حافظه بسپرید، مطلوب ترین ابزار برای ارتقای مطالب وب سایت نادیده گرفته می شود: بازسازی و مرمت مطالب جان دار . با وب کندو به روز باشید .
نقش
رنگ ها در ورقه فرود رنگ ها در کاغذ فرود خوبتر هست به نوع ای باشند که ادب مخاطب را بالا ببرند . رنگ های ملیح و آرام می توانند بر روی روان کاربران به دسته ای تاثیر بگذارند که آن ها برای ماندن در تارنما شما و قرائت در موضوع آن برهه زمانی بیشتری را اختصاص دهند . برای طراحی تارنما خوب و به ویژه بخش کاغذ فرود اضطراری می‌باشد تا نکاتی از پاراگراف تصویب نام آسوده برای خبر طومار تارنما و یا این که خویش واژه ها و جملاتی که به عمل برده می شوند واضح باشند و از استفاده لغت ها درشت و دیر فهم جلوگیری شود . خوبتر میباشد در این ورقه جملاتی استفاده شود که مخاطبین بتوانند با اولی بار خواندن آن ها تما جان کلام را متوجه شوند .

با توجه به بسیار بودن تعداد مورد ها دارای اهمیت در این مسئله و همچنین در مورد این‌که یک سایت خوب چه ویژگی هایی دارااست خوب تر میباشد تا عمده در مورد آن ها تحقیق کنید و این مقاله شروعی برای یافتن نکات عمده در دل گوگل باشد . گرین اینترنت به عنوان یک گروه مختصص برای طراحی وب سایت خوب پیشنهاد مینماید که در حالتی که دوست دارید کلیه موردها بالا فارغ از یادآوری شما به برنامه نویس و طراح سایتتان انجام شوند و به عبارتی فعالیت پباده سازی وبسایت شما حرفه ای باشد می توانید با ما تماس بگیرید .

در نقطه پایان باید اظهار‌ برای طراحی وبسایت عالی نکات بی شماری وجود دارا‌هستند که فقط روش آموزش آن ها خاطره گیری این نکات و خواندنشان در مقاله‌ها گوناگون مانند این مطلب و تجربه های متعدد از کار به آن هاست .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۱:۴۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اهمیت داشتن گالری تصاویر در وب سایت

اهمیت
آلبوم تصاویر در اینترنت سایت10 / 10 از 1 کاربر آلبوم تصاویر از پاراگراف خصوصیت هایی می‌باشد که وجود آن در اینترنت وب سایت می تواند منجر جذب بازدیدکننده شود البته برای ساخت آلبوم تصاویر در یک سایت، نیاز به front end میباشد که تصاویر را لبریز زرق و برق و چشم نواز نشان دهد و بخش اعظم لحاظ تماشاچی را جلب کند .در این مطلب از پباده سازی سایت می خوا هیم تا شما را با اهمیت وجود آلبوم تصاویر در وب تارنما آشنا کنیم .

طراحی سایت در مشهد

اهمیت
گالری تصاویر در وب سایت
آلبوم تصاویر می تواند تصاویر محصولات،نمونه امور و یا این که حتی محفظه کمپانی را دربرگیرنده شود .وجود این مورد ها می تواند آلبوم تصاویر شما را به یک عنصر خاص و دارای اهمیت تبدیل کند همینطور بایستی دقت کرد که در گالری تصویر از عکس های باکیفیت استعمال فرمایید .

افرادی که می خواهند در وب وب سایت خود از آلبوم تصاویر به کار گیری کنند باید قبل از هر اقدامی به سوالات پایین پاسخ دهند .


آیا گالری تصاویر شما در راستای هدف ها اینترنت وبسایت شما پباده سازی شده است؟

آیا تصاویر و عکس ها در آلبوم عکس اینترنت وبسایت شما دارای کیفیت فن ای می باشد؟

آیا برای عکس های خاصی که دارنده پتانسل ویژه ای هستند، دکمهء " خرید هم اکنون" پباده سازی نموده اید؟

آیا تصاویر و عکس های جان دار در گالری وب سایت شما به وضوح عبارات محتوای اینترنت وب سایت شما هستند؟
√ با یک طراحی عالی برای گالری، تا حد متعددی چیره به جلب علاقهء کاربران خواهید شد .

جواب دادن به این سوال ها نشان می دهد که وب سایت شما نیاز به گالری تصاویر دارد یا خیر .

با دقت به مطالب ذکر شده و اهمیت گالری تصاویر در وب تارنما ، قیمت نظری و تئوریکالی اینترنت سایت خود را ارتقاء دهید و می بایست بدانید که انجام این عمل به آرامی و زیبایی می تواند در افزایش ترافیک وبسایت اثر گذار باشد .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۱:۱۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

استراتژی دیجیتالی B2B

در یکی از پست های اخیر، از اهمیت طراحی و توسعه و گسترش یک استراتژی دیجیتالی B2B سخن گفتیم . یکی از بخش های مهم این استراتژی کردار یک سایت تحسین بر انگیز می باشد که از یک سو نیازهای بازدیدکنندگان را به تصویر کشیده و بر آورده می‌سازد و از سوی دیگر المان هایی از قبیل همسو بودن با تجارت، ساخت سرنخ های فروش و پررنگ و متمایز بودن در آن رعایت گردیده می‌باشد .

طراحی سایت در مشهد

دغدغه حساس شرکت ها می بایست افزایش مقدار کارآیی و اثربخشی سایتشان برای مخاطبین و بازدیدکنندگان باشد، ولی در پیشین چنین مقوله ای چندان موضوع اعتنا واقع نمی شد . با این وجود به نظر می‌رسد این راه دستخوش تغییر‌و تحول شده؛ داده های حاصل از پژوهش ها RWS/US در سال ۲۰۱۳ حاکی از آن می‌باشد که بخش بخش اعظم ای از بودجه بازاریابی به تارنما ها و مالامال رنگ خیس شدن حضور کمپانی ها در مرحله وب اختصاص داده شده و در جای دیگری سرمایه گذاری نشده میباشد . با همگی این تفاسیر بخش اعظمی از فاکتورهای حتمی و حساس یک تارنما B2B مؤثر و موفق اکثر وقت ها از قلم می‌ افتد . در این پست قصد داریم برخی از ویژگی های با اهمیت و با اهمیت وبسایت های B2B را بر شمارده و برای هر یک مثالی بیاوریم .

۷
خصوصیت اصلی و اضطراری یک تارنما B2B در وهله نخست به توصیف موارد اضطراری و اجتناب ناپذیر سایت خویش بپردازید . چه بسا در صورتیکه ابعاد پروژه تان کوچک بوده و قرار است از منزل آن را مدیر کنید، خوب تر می‌باشد مراد ها و توقعات خویش را بر روی کاغذ آورده و موادسازنده کلیدی و زمینه نیازتان را مختصر و موجز شرح دهید تا از این طریق اذهان خویش را متمرکز کرده، سر و سامان دهید . به فن تحریر در آوردن ایده ها اقبال برد را ارتقا می‌دهد . پیشنهاد می کنم مورد ها تحت را مدنظر قرار داده و رعایت نمایید .
با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید:
۱ . حواستان به اولین چهره یی باشد که بر ذهن مخاطب نقش می‌بندد .
وب سایت شما برای بازدیدکنندگانی که اول بار به شما مراجعه کرده اند تا از نزدیک با کسب و کارتان آشنا شوند، یک تصویر خیالی می‌سازد . این تصویر می‌بایست نمایانگر نام و نشان شما باشد و آنچه ارائه می‌دهید . Jacob Nielsen بر این اعتقاد و باور میباشد که شما فقط ۱۰ ثانیه فرصت دارید که صورت واقعی خود را به جهانیان نشان دهید که در واقع این بازه زمانی مقطع در سال ۲۰۱۴ به ۵ ثانیه (یا چه بسا کمتر از آن) کاهش یافته می‌باشد . این نکته را مدنظر داشته باشید که بازدیدکنندگانی که برای اول بار به سایت شما مراجعه کرده اند از همان بدو ورود در جستجوی نماد هایی از اعتبار و اعتماد در وبسایت شما میباشند . آن‌ها می‌بایست به این دلگرمی برسند که در پس این وب سایت یک تجارت حقیقی و ثابت قدم، قد دانش کرده و دارای همگی مشخصات یک کمپانی دارای اعتبار می‌باشد و آن ها بتوانند با طیب حافظه به اعطا کرد و ستد با آن بپردازند .

۲ . سایت خویش را بر پایه صداقت و راستی پایدار فرمایید .
ریتم تارنما خود را به گونه ای تهیه فرمایید که از نقطه حیث بازدیدکنندگان اثر گذار و کارساز باشد و از ارائه منابع اطلاعاتی همچون درباره ما، رسالت ما، فلسفه ما و سوال های همگانی غافل نشوید، چرا که تمامی این موردها به شکل گیری یک شهرت و اعتبار نسبی در ذهن مشتریان کمک می‌نماید و این همان چیزی است که بخش اعظم مردمان به دنبال آنند . در سایت کمپانی های تولیدکننده سیستم های برق حتمی (UPS) می بضاعت و توان به نمونه های مضاعف عالی و جالبی برخورد که با به کارگیری و کردار محتوای با کیفیت از یک سو در راستای حمایت از مشتری قدمی مؤثر برداشته اند و از سوی دیگر اطلاعات موءثر و کارآمدی در اختیار مصرف کنندگان قرار داده اند .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۰:۰۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)