مرجع مقالات رسمي طراحي سايت مرجع مقالات رسمي طراحي سايت .

مرجع مقالات رسمي طراحي سايت

افزونه‌ هاي محبوب وردپرس

اگر اندكي با مقوله خط مش اندازي اينترنت وبسايت شناخت داشته باشيد و يا چه بسا در بازه اي تصميم به خط مش اندازي اينترنت وبسايت گرفته باشيد، تقريبا غير ممكن است كه نام وردپرس را نشنيده باشيد . WordPress با اختلاف، جزء محبوب ترين نرم افزارهاي مديريت محتوا قرار دارد و هر روز نيز در هم اكنون بهبود و ارتقاء عملكرد خود مي باشد . يك عدد از مسائلي كه در محبوبيت اين CMS تاثير بدون واسطه داشته است، امكان افزودن قابليت‌هاي دلخواه با نصب افزونه‌ها و يا همان ‌plugin ها مي باشد . در اين مقاله قصد داريم افزونه‌هاي محبوب وردپرس را كه نصب و فعال سازي آن براي هر وب سايتي لازم است، به شما معرفي كنيم . لطفا با ما ياور باشيد .

طراحي سايت در مشهد

افزونه‌
هاي محبوب وردپرس Yoast SEO Yoast
SEO مسلما داشتن بازديد بالا براي هر اينترنت سايتي يك هدف داراي اهميت به اكانت مي آيد . يك عدد از مواقعي كه تاثير مستقيمي بر اين امر دارد، تنظيمات درست در مشاجره SEO اينترنت وبسايت مي‌باشد . افزونه Yoast SEO در وردپرس، رئيس اين كار را به بهترين شكل ممكن براي وب وب سايت شما انجام مي دهد . اين افزونه با بيش از ۵ ميليون سكو بارگذاري، يك از دوست داستني ترين افزونه‌‌هاي مورد استعمال در WordPress ميباشد . Yoast SEO امكاناتي همانند طولاني تر كردن متا تگ‌ها، توليد Sitemap، اتصال وبسايت به Google Search Console، باصرفه سازي براي social media و غيره را ارائه مي دهد .

Google
XML Sitemaps پلاگين نقشه وبسايت گوگل يا Google XML Sitemaps قضيه بعدي از افزونه‌هاي محبوب و مالامال كاربرد وردپرس مي‌باشد . اين پلاگين با بهينه سازي نقشه وب سايت شما ايندكس شدن آن را براي موتورهاي جست و جو از پاراگراف گوگل، ياهو و بينگ خوب تر مي كند . رويه كار به اين شكل مي باشد كه با با صرفه سازي نقشه سايت، ربات هاي خزنده موتور هاي جست و جو را از به روز هاي شما با خبر مي كند و بررسي وبسايت شما را براي موتور هاي جست و جو كارآمد خيس مي كند . اين افزونه بيش از ۲ ميليون نصب فعال دارااست و طبق گفته سازندگان آن تارنما شما را نمايد نمي نمايد .

WordPress
Importer افزونه بعدي كه بخشي از پلاگين‌هاي پر كاربرد وردپرس است، پلاگين درون‌ريزي وردپرس يا وردپرس ايمپورتر اسم دارد . اين پلاگين كليه پست ها، برگه ها، كامنت ها، تگ ها، گونه بندي ها و مورد ها ديگر را از داخل يك پوشه xml فراخواني و روي وب سايت نو شما بارگذاري مي كند . براي تهيه و تنظيم پوشه xml مي توانيد به قسمت ابزار ها و پايين منوي برون بري مراجعه كنيد و از آنجا از سايت خويش يك فولدر xml تهيه و تنظيم نمائيد و آن گاه به وسيله پلاگين درون‌ريزي وردپرس مبادرت به بازگرداندن داده ها روي به عبارتي وب سايت و يا اين كه تارنما ديگري كنيد . از ديگر مواقعي كه مي بضاعت از اين پلاگين استفاده كرد، بيشتر كردن محتوا براي يك تم جديد است . اين پلاگين بيش از ۴ ميليون نصب فعال دارااست و يكي از افزونه‌هاي دوست داستني و لبريز كاربرد وردپرس مي‌باشد .

افزونه‌
هاي دوستداشتني وردپرس WooCommerce WooCommerce
ووكامرس پلاگين فروشگاه ساز كاركشته و معروف وردپرس است . با نصب اين افزونه علاوه بر به كارگيري از تجهيزات ويژه وردپرس، يك مغازه اينترنتي توانا در دسترس شماست . اين افزونه به ياد بدون پول بودن و آساني در نصب و به كار گيري به يك عدد از افزونه هاي دوستداشتني وردپرس تبديل گرديده ميباشد . در كشور‌ايران اين افزونه كاملا پارسي شده است و به برهان وجود افزونه‌هاي اختصاصي نظير درگاه‌هاي پرداخت ووكامرس، پلاگين اس ام اس ووكامرس، پلاگين حمل و نقل ووكامرس و افزونه‌ها و تجهيزات ديگر زياد دوستداشتني و پرطرفدار هست . در درحال حاضر حاضر بيش از ۶ ميليون مغازه اينترنتي در سراسر جهان از ووكامرس به كار گيري مي نمايند .

Duplicator
Duplicator از ديگر افزونه‌هاي دوست داستني وردپرس است . اين افزونه كل وب سايت شما دربرگيرنده ديتابيس، فايل‌ها، پلاگين‌ها و تم‌ها را در يك فايل استخراج و ذخيره مي كند . خطاهاي احتمالي را به صورت خودكار برطرف مي كند و به راحتي مي توانيد اين اطلاعات را در وب سايت جديد بار گذاري و به كارگيري كنيد . اين پلاگين بيش از ۱ ميليون نصب فعال دارد .

 

Contact
Form 7 فرم تماس ۷ از ديگر پلاگين‌هاي لبريز كاربرد وردپرس هست . اين پلاگين براي پباده سازي و قرار دادن فرم هاي تماس گوناگون و سفارشي در اينترنت وب سايت شما پباده سازي شده مي‌باشد . قابليت و امكان به كارگيري از آنتي اسپم مانند CAPTCHA را دارد و همينطور با تكنولوژي ايجكس كار مي نمايد . اين پلاگين بيش از ۵ ميليون نصب فعال داراست .

 


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۹:۲۲ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

كاهش بازه زماني اولي بايت,بهينه كردن سرعت بار گذاري وبسايت

۵-كاهش
هنگامي اولين بايت(TTFB) علاوه بر مدت حتمي براي بارگزاري كامل برگه ي شما نگاهي به ميزان برهه زماني لازم براي آغاز بارگيري نمائيد .او‌لين بايت اندازه وقتي مي باشد كه مرورگر بايستي درانتظار بايت اوليه داده از سرور باشد اكثري از صاحبان تارنما ها اين مورد را از سمت سرور مي دانند .

طراحي سايت در مشهد 

ابزار
webpagetest,افزايش سرعت وبسايت وقتي كه يك استفاده كننده تارنما شما را بازديد مي نمايد http درخواست را به سمت سرور صاحب خانه ارسال مي كند .۳
تراز وجود دارااست كه بايد در ميان آن درخواست نخستين و بايت نخستين اتفاق بيفتد: ۱-مراجعه
به DNS ۲-پردازش
سرور ۳-واكنش
شما بايستي اين پروسه را كنترل كنيد و با استفاده از ابزار مرورگر chrome ملاحظه كنيد چقدر طول مي كشدبراي دسترسي به ابزار برنامه نويسي در كروم به تب network بخش waterfall برويد .

شما مي توانيد از ابزارهاي فردي رايگان نظير WebPageTest نيز به كار گيري نماييد .اگر بازه وقتي زيادي طول بكشد بايد در تنظيمات هاي سرور بررسي فرمائيد تا مشكل حل شود .

 

كاهش
بازه زماني اولي بايت,بهينه كردن سرعت بار گذاري وبسايت ۶-زمان
جواب سرور را كاهش دهيد يكي از وسيع ترين عامل ها در مقدار بارگزاري ورقه و سرعت وب سايت شما بازه جستجوي DNS ميباشد .DNS يا اين كه سيستم اسم دامنه يك سرور با يك مقر داده از نشاني هاست زماني يك كاربر ادرس URL را درون مرورگر مي نويسد IP شما تبديل به يك اسم مي شود كه نشان دهنده ي وضعيت آنلاين مي باشد .
براي مثال زماني شما در ادرس مرورگر خود ادرس example .com را مي زنيد شركت ارائه دهنده خدمت اينترنت شما جستج .ي DNS را انجام مي دهد .و IP داراي ارتباط با آن URL را پيدا مي نمايد معمولا DNS شما به ISP شما مربوط مي‌باشد پس بهتره آن را تغيير‌و تحول بدهيد .

 

كاهش
مقطع پاسخ سرور dns

۷-
تعيين فضاي ميزباني مناسب عمده
صاحبان تارنما هاي مورد هاي ارزان را براي ميزباني انتخاب مي نمايند در ابتداي فعاليت كافي است البته سپس از اخذ ترافيك هاي فراوان آن را ارتقا مي دهند در
هنگام تعيين ميزباني مطلوب شما ۳ گزينش پيش رو داريد: ۱-ميزباني
مشترك ۲-ميزباني
VPS ۳-سرور
اختصاصي
ميزباني مشترك اكثر وقت ها افراد به كار گيري مي نمايند كه با مبلغ پاره اي در ماه يا سال قابل ارائه مي باشد در ميزباني مشترك منابع ميزباني مثل CPU , رم و فضاي ديسك سرور با صاحبان ديگر وبسايت ها مشترك هست .

ميزباني VPS كه شما هنوز محيط را با بقيه مشترك هستيد اما قسمتي مخصوص از سرور خاص شماست .

در فضاي ميزباني منحصربه‌فرد شما فضاي بيشتري را داريد و تنها يگانه شماست و تنظيمات هاي فني بيشتري را مي توانيد براي خود انجام دهيد . اين گزينه شايسته ترين آيتم و گرانترين هست اما در ابتداي كار نيازي نمي باشد .

 

 

 

هاست
هاي اشتراكي,هاست VPS,بهبود سرعت لود سايت

هاست
VPS,هاست اختصاصي,سعت وبسايت

۸-فعال
سازي فشرده سازي پوشه هاي كوچكتر صفحه هاي هميشه زودتر بارگزاري مي شوند پوشه هاي فشرده يك عدد از بي آلايش ترين راه هاي كاهش بازه سرعت سايت است و تكنولوژِي GZIP يك فعاليت استاندارد فشرده سازي مي باشد .
GZIP يك فرمت پوشه يا نرم افزار است كه حرفه كدهاي شبيه را در پوشه هاي متني شما قرار مي دهد و موقتا جايگزين مي كند تا فولدر ها را كوچكتر كند .

فشرده سازي با CSS و HTML به خوبي فعاليت مي كند زيرا اين پوشه ها به طور معمول داراي كد تكراري و فضاي خالي هستند .

مطلقا توصيه مي شود در صورتي‌كه اين قابليت را فعال نكرده ايد در چهره داشتن هاست لينوكس از روي هاست آن را فعال كنيد يا اگر وردپرس داريد با استفاده از پلاگين هاي w3 total cache و يا اين كه wp ROCKET آن را فعال فرمائيد .

 


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۰:۲۴ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

راهنماي جامع نحوه نصب و فعال سازي SSL در Exchange 2016

با ياري SSL ارتبط ميان Client و سرور ايمن مي شود بدين ترتيب در هنگام استفاده از Mail Server و قابل انعطاف افزارهاي Client براحتي مي توانيد با امنيت كامل و بدون خطاهاي امنيتي مبادرت به مديريت ايميل ها كنيد .

طراحي سايت در مشهد

در اين مقاله به طريق نصب SSL در Exchnage 2016 از آغاز تا پايان مي پردازيم .
البته قبل از آن به معرفي دو گونه از گونه هاي مجوزهاي SSL پرداخته ايم:

Self-Signed
certificate اين گونه جواز بوسيله سرور Local ساخته مي شود براين اساس تنها در به عبارتي سرور قابل استفاده برداري ميباشد و لذا امكان به كارگيري از آن در برنامه هاي Client وجود ندارد .


Trusted
Third-Party Certificates اين دسته مجوز كه در قالب Third party public Certificate Authorities (CAs) ارايه مي شود ايمن ترين و دوست داستني ترين دسته مجوزهاي SSL است كه در هنگام استفاده از Exchange مي تواند در دو جور آن يعني Wildcard يا اين كه UCC/SAN مورد بهره برداري قرار گيرد .

UCC/SAN: اين مدل مجوز CA كه در واقع همان Multi Domain SSL است، مي تواند در مجوز خويش نام چند دامنه اعم از Sub-Domain يا اين كه Domain را داشته باشد .

Wildcard: در اين مجوز تنها Sub-Domainها پشتيباني مي شوند . به تيتر مثال چنانچه دامنه شما domain .com باشد wildcard نيز domain .com و هم ذيل مجموعه هاي آن چون * .domain .com را پشتيباني مي نمايد .

از آنجاييكه در مثال Exchange از مخلوط چندين دامنه مختلف و Sub-Domain تشكيل شده است، بنابراين در ادامه اقدام به نصب SSL از نوع UCC/SAN يا Multi Domain مي كنيم .


مراحل
نصب SSL در Exchange 2016
بخش
اول: اقدامات پيش از نصب
1- يك فولدر با اسم CSR در مسيري از سرور خويش توليد و آنگاه آن را با دسترسي Full Control براي Everyone اصطلاحا Share نماييد .

براي اينكار كافيست پس از ايجاد فايل بر روي آن راست كليك كرده و بر روي آيتم Propertise كليك فرمائيد . آنگاه از سربرگ Sharing آيتم Advance sharing و آن گاه Share this folder را فعال فرمائيد . در همين بخش با كليك بر روي دكمه Permissions دسترسي Full Control براي Everyone ايجاد فرماييد .
2- مجددا بر روي فايل توليد شده (CSR) راست كليك كرده و آنگاه با انتخاب آيتم Propertise به سربرگ Security مراجعه و ضمن گزينش دكمه Edit گروه Exchange Trusted Subsystem را اضافه و به آن دسترسي Full Control دهيد .

 

بخش
دوم: توليد كد CSR در Exchange 2016 حالا كه فايل CSR با دسترسي هاي ضروري توليد شد، حتمي مي‌باشد كد CSR را از طرز برنامه Exchange ساخت كنيم تا قابليت و امكان سفارش SSL مهيا شود . پس فرايند تحت را دنبال فرمائيد . . .


1- به Exchange Admin Center وارد شويد و بعد از آن از منو سمت چپ (Features) آيتم Servers را گزينش و به سربرگ Certificates مراجعه نمائيد .

2- در اين بخش سه جواز به طور پيشفرض مشاهده مي نمائيد . علي الخصوص WMSVC (IIS Web Management Service) كه نبايد حذف شود . به اين ترتيب بدوت تغيير و تحول مورد ها پيشفرض بر روي دكمه + كليك تا يك Certificate جديد ايجاد نماييد .

3- ما ميخواهيم اقدام به توليد يك جواز عمومي كه Self-signed نباشد كنيم، بنابراين مورد Create a request for a certificate from a certification authority را انتخاب و به تراز آن‌گاه برويد .

4- يك نام به دلخواه خويش براي certificate تعيين كرده و به تراز بعد برويد .
مثلا: My Certificate
5- در اين بخش دسته SSL يعني wildcard و UCC/SAN تعيين مي شود . از آنجاييكه سازه به فرض اين مطلب قصد به كارگيري از MultiDomain SSL يا UCC/SAN داريم، به اين ترتيب سواي تعيين آيتم Wildcard Certificate صرفا بر روي دكمه Browse كليك فرمائيد .

6- Mailbox Server را انتخاب نمائيد . اين سرور درخواست Certificate را ذخيره مي كند .

7- درحال حاضر در ليست موجود مي توانيد دامنه ها يا اين كه Sub-Domainهايي كه قصد داريد در SSL گنجانده شوند را تعيين و به سطح آن گاه برويد .

شما مي توانيد دامنه هاي سواي استعمال را حذف و آن گاه به مرحله آن‌گاه برويد .
8- در اين بخش داده ها هويتي SSL شامل نام و نشاني سازمان يا شخص را وارد نمائيد .

9- آن‌گاه آدرس فولدر Share گرديده CSR (كه در اولِ مقاله به آن اشاره شد) را از دكمه Browse معرفي و در نهايت عمل را به اتمام رسانيد .

كد CSR ساخت شد . هم اكنون بايد اين كد را در هنگام سفارش به HiSupport بدهيد تا توصيه و فعال سازي آن امكان پذير شود .

 

بخش
سوم: سفارش SSL به صفحه گواهينامه SSL در HiSupport مراجعه و اقدام به توصيه SSL با حيث كردن CSR در فيلد ذي‌ربط نماييد . آن گاه چشم به راه بمانيد تا گواهينامه SSL فعال و داده ها آن به آدرس اينترنتي شما ارسال شود .

 

بخش
چهارم: نصب و فعال سازي SSL در Exchange 2016
1- پس از دريافت SSL، آن را در پوشه توليد شده در بخش نخستين (CSR) قرار دهيد .

2- به Exchange Admin Center وارد گرديد و سپس از منو سمت چپ (Features) آيتم Servers را تعيين و به سربرگ Certificates مراجعه فرماييد .

3- از ليست مجوزهاي مو جود My Certificate را مشاهده مي فرمائيد كه در موقعيت Pending Request قرار داراست .

4- My Certificate را تعيين و آنگاه از بين گزينه هاي سمت راست ليست، Complete را گزينش كنيد .

5- در سطح آن گاه مسير پوشه SSL را كه در پوشه CSR قرار داده گرديده مي باشد به هم پا اسم و پسوند فايل، معرفي و آيتم پاياني را اعمال نمائيد .

مثال: servercsrcertificate .cer
SSL با پيروزي نصب و فعال شد . اما هنوز يك مرحله باقي مانده تا امكان به كارگيري از SSL در Exchange مهيا شود .

6- مجددا به Exchange Admin Center وارد شويد و آنگاه از منو سمت چپ (Features) گزينه Servers را انتخاب و به سربرگ Certificates مراجعه نمائيد .

7- از ليست بر روي جواز يا SSL نصب گرديده كه اينك با وضعيت Valid سناريو داده مي شود 2 درجه كليك فرماييد و در پنجره تازه از بخش Services گزينه هاي IMAP، POP، SMTP و IIS را فعال نماييد .


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۴۴ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

پباده سازي وب سايت

فرض فرمائيد شما قصد داريد پروژه خويش را به يك شركت پباده سازي وب سايت واگذار فرمائيد . چه چيزي باعث مي شود يك شركت خوب تر از ديگري باشد؟ چه كسي شايسته ترين مي باشد؟ در شراي شما نياز به يك توسعه و گسترش دهنده اينترنت وب سايت داريد، به چه شكل متوجه مي شويد آن كمپاني طراحي سايت تخصص كافي را دارند؟ شما به تيتر يك صاحب و مالك كسب و كار، ممكن ميباشد بازه ضروري براي يادگيري اين جور موارد را نداشته باشيد . اين مطلب براي اشخاصي نظير شما نوشته شده است، چرا كه براي اين پباده سازي گرديده ميباشد كه به خواننده گان يك مرور پر سرعت از آنچه كه در هنگام انتخاب يك شركت طراحي اينترنت مسئله نيازشان است، ارائه دهد .

 طراحي سايت در مشهد

چيزهايي
كه مي بايست در هنگام انتخاب كمپاني پباده سازي وبسايت مورد اعتنا قرار گيرد:
تجربه
شركت هاي پباده سازي وب سايت كار
هاي گذشته و نمونه كارها اعضاي
تيم مكان
دفتر سئو/
قابليت و امكان هاي بازاريابي ارزيابي
مشتريان آن ها قيمت
گذاري پروژه هاي پباده سازي وب سايت يك عدد از عامل ها مهمي كه بايستي در نظر داشته باشيد اين ميباشد كه مطمئن گرديد شركت پباده سازي سايتي كه با ان عمل مي كنيد يك تيم مي باشند و شما به يك فرد صرفا طرف قرارداد نيستيد . همانظور كه براي ايجاد يك ماشين نياز به متخصصان مختلفي است، در طراحي اينترنت سايت نيز شما به متخصصين متبحر اي نياز داريد تا بتوانيد به بهترين فيض دست پيدا فرمائيد .

شركت طراحي وبسايت مورد نظر شما بايد مثال كار هاي مناسبي داشته باشند و از اين طرز شما مي توانيد به خوبي كيفيت فعاليت آن ها را تشخيص دهيد . همينطور طرز ارزش گذاري آن ها و برخورد با مشتريان از اهميت بالايي برخوردار است كه مقدار اعتبار آن ها را معين خواهد كرد . مطلقا كمپاني هايي كه با مشتريان معروف تر عمل كرده اند و برند هاي مختلفي را پشتيباني مي نمايند قابل اعتماد خيس به نظر مي رسند .

كيفيت
كدنويسي در كمپاني پباده سازي سايت بررسي كيفيت كد نويسي، ديگر برهان مهمي ميباشد كه شما مي بايست به آن توجه داشته باشيد . طراحاون اينترنت تارنما حرفه اي كدنويسي وبسايت ها را مطابق با اصول و استاندارد هاي روز جهان انجام مي دهند . به همين ياد شما هنگام بسط و ساخت تغييرات در طراحي سايت تان دچار ايراد و سردرگمي نخواهيد شد .

خيلي از طراحان اينترنت وب سايت كار طراحي اينترنت وبسايت شما را به شخص ديگري مي سپارند و خودشان فقط فعاليت برنامه نويسي وب تارنما شما را انجام مي دهند . برخي ديگر هم هر دو اين كار ها را خودشان انجام مي دهند . ولي شما بايد كمپاني پباده سازي سايتي را پيدا نماييد كه بتواند هم پباده سازي و نيز كدنويسي وب تارنما شما را به خوبي انجام دهند . زيرا اهميت طراحي تارنما كتر از كد نويسي آن نمي باشد .

 

 

 


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۳:۲۶ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

ولي اين دو جنبه پباده سازي تارنما چه هستند؟

شما در زندگي نياز‌هاي مختلفي داريد، برخي از اين نياز‌ها مانند خوراك، پوشاك و تسكين دهنده بنيادي مي‌باشند و فارغ از حتي يك عدد از آن‌ها توانمند به زندگي كردن نخواهيد بود . برخي ديگر مانند يك شغل با درآمد خوب و روابط اجتماعي تندرست فقط مي‌توانند كيفيت زندگي شما را بهبود بخشند ولي در نبود آن‌ها نيز مي‌توان زندگي كرد .

طراحي سايت در مشهد

هم اكنون نمونه بالا را وارد دنياي وب كنيد . هنگامي كه شما قصد فعال‌سازي يك وب وب سايت را داريد هم مشابه همين مسئله درست گو است . يعني براي ساختن يك اينترنت وب سايت هم نيازهايي بنيادي داريد كه بدون آن ها داشتن وبسايت ممكن نميباشد و نيز نيازهايي كه مي توانند به افزايش كيفيت وبسايت شما و تاثيرگذاري عمده آن كمك نمايند .

ما قبلاً يك مقاله پيرامون نيازهاي بنيادي براي پباده سازي وبسايت منتشر كرده‌ايم . حال ميخواهيم نگاهي به نكات و اصول مهمي بيندازيم كه در كيفيت وبسايت شما نقش بسياري دارا هستند . با رعايت اين اصول، وب‌سايت شما در في مابين هزاران تارنما ديگر گم نخواهد شد و مطمئناً مي توانيد حضوري موفق‌تر در دنياي وب داشته باشيد .

2
نياز داراي اهميت كه وب‌سايت شما بايد جواب بدهد قبلي از آنكه بخواهيم در ويژگي‌هاي يك وب‌سايت عالي ظريف شويم، آغاز بايد به دو مساله حساس در پباده سازي وب‌سايت نگاه كنيم . تمام نكات و اصول اصلي پباده سازي وب سايت را مي‌توان زير مجموعه‌اي از اين دو دانست .

توجه و رعايت اين مورد ها سبب مي شود كه شما يك تارنما خوب داشته باشيد كه قادر است بازدهي فوق‌العاده براي شما داشته باشد . . . و توجه نكردن به آنان هم اندازه هست با يك سايت ضعيف و فراموش‌شدني .
ولي اين دو جنبه پباده سازي تارنما چه هستند؟
تجربۀ
كاربري (User Experience) اولين انگيزه وب تارنما شما، ارائه تجربه كاربري عالي (به اصطلاح UX) است . فكر ميكنم حدس زدن معناي اين واژه چندان فعاليت رنج نباشد . اين عبارت به شم و تجربه استفاده كننده از تارنما شما اشاره دارااست .
شما مي بايست وب سايت خود را از دريچه نگاه استفاده كننده ملاحظه كنيد و كاري كنيد كه تجربه او لذت بخش باشد . براي مثال مطمئن گرديد كه كاربر سهل وآسان مي تواند از سايت شما استعمال كند، دسترسي به بخش هاي اصلي سايت به آساني ممكن است، همگي نوشته ها آشكار و قابل فهم و شعور هستند، تارنما شما از حيث بصري زيباست و . . .
بسياري از نكاتي كه در اين مطلب آورده شده است، گزيده از يك تجربه كاربري خوب محسوب مي شوند .
سئو
(SEO) ضروري نمي باشد گيج شويد! مفهوم اين واژه و كلمه چندان تعجب آور و غريب نيست . سئو يعني شما سايت خود را به نحوي بسازيد كه بتواند جايگاه هاي بالايي را در گوگل (و ساير موتورهاي جستجوگر) به دست آورد . اين كلمه مخفف Search Engine Optimization يا به عبارتي باصرفه سازي تارنما براي موتورهاي كاوش است .
روزمره ميليون‌ها جستجو در وب انجام مي شود كه بخش قابل توجهي آن‌ها از طرز گوگل مي‌باشد . اين جستجوها زياد متفاوت مي‌باشند و قطعاً قسمتي از آنها، در منطقه كاري شماست . براي مثال درصورتي كه شما يك فروشگاه اينترنتي تلفن همراه داشته باشيد، قطعاً كسي كه عبارت "خريد موبايل" را جستجو مي‌كند، برايتان يك كاربر ايده‌آل محسوب ميشود .
در واقع، حضور در گوگل ميتواند يك شيوه عالي براي ارتقا بازديد و فروش سايت شما باشد . ولي براي اين مراد در مرتبه نخستين ضروري هست وب سايت شما تمام استانداردها و اصولي كه براي موتورهاي جستجوگر اصلي است را رعايت كند . اكثري از نكاتي كه در ادامه مي‌آيند، مي‌توانند در سئو يا جايگاه گوگل شما تاثيرگذار باشند .
همان گونه كه ديديم، براي يك پباده سازي تارنما عالي شما هم مي بايست يوزرها را در نظر بگيريد و نيز موتورهاي كاوشگر را . البته به هيچ وجه تفكر نكنيد كه اين دو مسئله از نيز انقطاع مي باشند . در واقع هر چقدر تجربه كاربري وب سايت شما خوبتر باشد، طبيعتاً در نتايج جستجوهاي گوگل هم رتبه بهتري خواهيد داشت .در واقع تمام نكاتي كه در ادامه مي‌آيند، به طور بدون واسطه بر روي هر دوي اين مسائل تاثيرگذار مي باشند .

6
ويژگي و نكته كه در طراحي وب سايت حياتي هستند اكنون كه دو انگيزه داراي اهميت در پباده سازي وبسايت چه هستند، بگذاريد در ويژگي‌‌ها و امكانات يك وبسايت خوب دقيق‌تر شويم و ببينيم كه هنگام طراحي وبسايت شما بايد به چه نكاتي اعتنا داشته باشيد . رعايت اين نكات و اصول در پباده سازي وبسايت سبب ميگردد سايت شما تاثير بسيار بهتري بر روي مخاطبان بگذارد و مرتبه هاي بهتري را نيز در گوگل بدست آورد .

سرعت
بالاي وب‌سايت (Page Speed) خودتان را جاي كاربراني كه از وب سايت شما به كارگيري ميكنند بگذاريد . ايشان به عبارتي كليك‌كننده‌هايي هستند كه معني صبر كردن را به خير نمي‌دانند و فقط يك چيز برايشان كليدي است؛ وصال به مطلب دلخواه در كسري از ثانيه! پس طبيعتاً هنگامي كه كاربر مجبور باشد خيلي منتظر سناريو تارنما شما بماند، هيچ بعيد نميباشد كه برگه شما را ببندد و به سراغ يك وبسايت ديگر برود . اين مسئله همچنين تاثيري مستقيم در جايگاه وب سايت شما در گوگل خواهد داشت .

ما يك مطلب كامل در مسئله سرعت وب وبسايت و اهميت آن منتشر كرده‌ايم . اين مطلب نيز قادر است اهميّت سرعت بالاي يك وب وب سايت را براي شما صريح كند، هم به شما خاطره بدهد كه چه‌گونه مي توانيد سرعت وب‌سايت خويش را بسنجيد .


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۲:۴۳ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

شايسته ترين سن براي شروع برنامه نويسي

زماني مي خوا‌هيم آغاز به يادگيري برنامه نويسي كنيم احتمال دارد او‌لين چيزي كه ذهن ما رو مشغول خودش مي كند سن يادگيري برنامه نويسي مي باشد خيلي از يوزرها در تلگرام يا اين كه در بخش نظرات وبسايت در قضيه شايسته ترين سن براي آغاز برنامه نويسي سوال مي پرسند و مي خواهند بدانند آيا مي توانند با اين سن برنامه نويس شوند . در اين مقاله مي خواهيم به ارزيابي حداكثر سن برنامه نويسي بپردازيم و ببينيم حقيقتا تا چه سني مي شود برنامه نويسي رو خاطره گرفت . پس اگر سرگرم اين مورد مي‌باشيد و نميدونيد بايستي چه كنيد و سردگم گرديده ايد به نظرم اين مقاله مي تواند امداد نيكي به شما براي واضح سازي مي كند .

طراحي سايت در مشهد

شايسته ترين
سن براي شروع برنامه نويسي
سن
يادگيري برنامه نويسي در مسئله سن يادگيري برنامه نويسي مقاله‌ها زيادي وجود ندارد و تعدادي مطلب اي كه منتشر گرديده ميباشد متاسفانه پر از ايراد و خلل مي باشد چون به هيچ عنوان ما نمي توانيم سن يگانه و دقيقي براي اين مورد در حيث بگيريم . به عبارتي طور كه در فولدر هاي صوتي آموزشي سايت گفته ام از افراد ۸ ۹ ساله تا ۵۰ خورده ساله در زمان هاي آموزشي وب سايت ما شركت كرده اند و تبديل به برنامه نويس گرديده اند . ولي باز نمي توان ذكر كرد سن يادگيري برنامه نويسي چه سني ميباشد زيرا در هر سني در هر شرايطي درصورتي كه خويش فرد بخواهد مي تواند صاحب تخصص برنامه نويسي شود .

به عنوان مثال خودم در مورد رانندگي پدرم سخن كردم كه ايشون در سن ۲۰ تعدادي سالگي رانندگي رو به خاطر شوكي كه بهش وارد شده كنار ميذارد بعد در سن ۶۰ خورده اي سالگي مي خواست مجدد رانندگي نمايند و ما شم مي كرديم به هيچ عنوان نمي توان البته الان خيلي عالي و فارغ از نقص‌ رانندگي مي كند . پس نمي توانايي اعلام كرد كسي كه كمي سنش بالا رفت نمي تواند مبادرت به يادگيري برنامه نويسي كند .

نكته اي رو هم بايستي متذكر شد كه انگيزه شخص از يادگيري و فراگيري برنامه نويسي چه چيزي مي‌باشد و ابدا شخص براي چي مي خواهد برنامه نويس شود . زيرا همين خواست فرد سبب توليد هدف براي يادگيري مي شود . پس نمي توان سن دقيق و صدق براي قضيه در لحاظ گرفت . مثلا بارها چشم ام كه مدرسين حوزه برنامه نويسي از خودشون سن خاصي رو در ميارند مثلا يكي از اين دوستان خوب در مطلب اي گفته بود درصورتي كه از ۱۷ ۱۸ سالگي آغاز به يادگيري نكنيد شما نمي توانيد برنامه نويس خوبي شويد طوري كه خيلي از برنامه نويس هاي عالي جهان و كشور ايران از ۳۰ سالگي آغاز به يادگيري كردند و الان برنامه نويس هاي فوق العاده و به نامي در جهان و ايران گرديده اند كه كمپاني ها حاضرند هزينه هاي متعددي براي استخدام آن ها پرداخت كنند .

به نظرم برهان و هدف شخص براي يادگيري برنامه نويسي خيلي خيلي حياتي است و در صورتي‌كه ادله و انگيزه قوي براي يادگير داشته باشد صد در صد مي بضاعت و توان ذكر كرد اين شخص برنامه نويس نيكي مي شود . پس نمي توان اذعان كرد سن يادگيري برنامه نويسي واقعا چه سني مي‌باشد .

حداكثر
سن برنامه نويسي
حداكثر
سن برنامه نويسي آن‌گاه از اينكه در قضيه سن يادگيري برنامه نويسي حرف كرديم و گفتيم حقيقتا سن خاصي وجود ندارد اما يك عدد ديگر از مساله در اين حوزه، مسئله حداكثر سن برنامه نويسي مي باشد چيزي كه بيش از ۳۰۰ ۴۰۰ بار از كاربران وبسايت شنيده ام كه حداكثر سن برنامه نويسي چه سني است؟ ببينيد دوستان خوب به شخصه تا يك سري سال پيش مي گفتم حداكثر سن برنامه نويسي غايت ۳۰ تا ۳۵ سالگي مي باشد البته در دو سال اخير كلا اين اعتقادوباور خطا رو كنار گذاشتم چون تعداد متعددي شخص چشم ام كه با سن هاي بيش از ۴۰ سال برنامه نويس شده اند .
در‌صورتي‌كه پادكست هاي صوتي من در مسئله برنامه نويسي رو شنيده باشيد مطلقا مي دونيد در قضيه مردي رشتي صحبت مي كنم كه ۵۴ ۵۵ سال سن داشتند و وقتي براي تهيه و تنظيم پكيج آموزشي تماس تصاحب كردن دلم نيومد جوابشون كنم و بسته هاي آموزشي از ما تهيه و تنظيم كردند راسيتش ابتدا با خودم گفتم به هيچ تيتر اين فرد برنامه نويس نمي شود و قابليت و امكان ندارد البته در كمال ناباوري ديدم اين فرد آنگاه از ۶ ۸ ماه يك برنامه نويس اينترنت شدند كه سفارش پروژه يك‌سري ميليوني هم گرفته بودند . وقتي بهم زنگ زدند و در زمينه نقص‌ در پروژه سوال پرسيدن واقعا جا خوردم و به هيچ عنوان باورم نميشد ايشون برنامه نويس گرديده اند .

در اين دو سال اخير تعداد متعددي خانوم و آقا بالاي ۴۰ سال رو ديده ام كه مبادرت به تهيه بسته هاي يادگرفتن برنامه نويسي سورس ايران كرده اند و بعد از آن از مدتي شاهد برنامه نويس شدن آن‌ها بوده ام . حقيقتا ديگه باورم شده مي‌باشد كه سن يك عدد هستش و نمي بضاعت و توان به آن مضاعف دقت كرد اين خود فرد مي‌باشد كه معين مي نمايد آيا مي خواهد صاحب و مالك آن تخصص شود يا اين كه خير .

پس به نظرم فرد در شراي ۶۰ سال باشد البته هدف و برهان قانع كننده اي براي خودش و يادگيري برنامه نويسي داشته باشد مسلما حتما برنامه نويس مي شود . ولي در شراي شما ۲۰ ساله مي باشيد و حس مي فرماييد از شما پيشين و نمي توانيد واقعا نيز نمي توانيد، اين شمايد كه حداكثر سن برنامه نويسي رو معلوم مي فرمائيد اما در حالتي كه از اينجانب بپرسند مي گويم حداكثر سن برنامه نويسي وجود ندارد و خويش فرد اين مسئله رو معين مي كند .

 


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۷:۰۶ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

تأثير روانشناسي رنگ‌ها در طراحي وبسايت

در صورتيكه با نگاهي دقيق‌تر به تمام مارك‌هاي دوستداشتني اعتنا كنيد، متوجه خواهيد شد كه طرح، رنگ، قالب وب سايت و لوگو به‌طور بي نقص با يكديگر مرتبط هستند . مانند كوكاكولا، پپسي، فدرال اكسپرس و… نمونه‌هاي بي‌شماري وجود دارا هستند كه طرح و رنگ‌بندي آن ها با تامل و محاسبه همه‌جانبه انتخاب‌شده است . رنگ‌ها، توانايي برقراري رابطه با ذهن ما و ارائه يك تجربه بصري را دارند .
رنگ‌ها روي خلق‌ و خلق و خوي ما تأثير مي‌گذارند… ادراك ما را پايين تأثير قرار مي دهند و ناخودآگاه ما را متقاعد مي كنند كه آيا اقدام كنيم يا اين كه خير! به همين دليل، مارك‌هاي بزرگ، تأكيد متعددي بر روي تعيين رنگ منحصر فروش محصولات و خدمات خويش دارند و به آن دقت زيادي مي نمايند . روانشناسي رنگ‌ها در وب سايت هم مسئله‌اي مضاعف داراي اهميت مي‌باشد .

طراحي سايت در مشهد

روانشناسي
رنگ‌ها در وبسايت تعيين رنگ‌هاي مناسب در پباده سازي وبسايت اهميت زيادي دارد . يك تصميم مضاعف اساسي براي طراحان، تعيين مجموعه‌اي از رنگ‌ها است كه با شخصيت كسب‌ و كار آنلاين سازگار باشد . اين گزينش مي تواند در جذب استفاده كننده و فروش سايت دوچندان تأثيرگذار باشد . به همين عامل تعيين رنگ‌بندي مطلوب و بهينه براي وبسايت حتمي ميباشد .
در اين آموزش، با نگاهي عميق، به تأثير رنگ‌ها بر الگوهاي انديشه و تصميم‌گيري مخاطب مي‌پردازيم . روانشناسي رنگ‌ها در وبسايت، نشان مي دهد كه هر رنگي قادر است تأثيري مثبت يا اين كه منفي در ذهن مخاطب ايجاد نمايد .

colors-
روانشناسي رنگ‌ها در وبسايت
روانشناسي
رنگ‌ها در وب سايت و اهميت آن روانشناسي رنگ‌ها در وب سايت يك موضوع زياد جذاب است كه بر روي تأثيرات هيجاني و خيالي رنگ‌هاي متعدد بر ابعاد گوناگون زندگي تمركز دارااست . مطالعات متعددي در اين مسئله انجام‌ گرديده كه تمامي اثبات مي نمايند رنگ‌ها تأثير زيادي بر توانايي‌ تصميم‌گيري ما دارا‌هستند .

web
design-روانشناسي رنگ‌ها در وبسايت
پژوهش ها نشان مي‌دهد كه رنگ‌هاي وبسايت روي خريد يك مشتري تأثيرگذار هستند . به ‌عنوان ‌مثال، رنگ قرمز رنگ هيجان‌انگيز و رنگ آبي رنگ آرامش‌بخش مي باشد . رنگ‌ها تأثير متعددي روي ذهنيت مشتريان، از يك نام تجاري دارا هستند . همچنين تأثير رنگ‌ها بر روش «قضاوت شخصي» در موضوع نام تجاري هم حائز اهميت ميباشد .
مطالعه بر روي تأثير رنگ در بازاريابي نشان مي دهد كه بسته به مدل محصول، ۹۰ درصد از ذهنيت مربوط به محصولات خاص، براساس رنگ هست .

يك عدد ديگر از مطالعات مربوط به رنگ و برند، رابطه در ميان رنگ و تصوير مارك را نشان ميدهد و گفته ميشود كه تصميم‌گيري خريد، بيشتر براساس شعور مناسب از ادغام رنگ‌هايي مي باشد كه براي نام‏‌هاي تجاري خاص به كار گيري ميشوند . اين رنگ‌ها در نگاه اول مي‌توانند لحاظ يوزرها را به سمت خويش جلب كرده و در مرحله دوم با ارائه توضيحات مناسب مي‌توانند كاربر را به سمت خويش جذب كنند .


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۷:۲۵ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

طراحي سايت فروشگاهي

مغازه
اينترنتي چيست؟ يك دكان اينترنتي، وب سايتي ميباشد كه مردمان در ازاي خريد جنس يا خدمات، پولي را به چهره آنلاين پرداخت مي كنند . يك مغازه آنلاين، سايتي است كه قابليت و امكان كاوش جنس يا اين كه خدمتي خاص، مشاهده اشكال محصولات و خدمات، مطالعه خصوصيت ها و قابليت و امكان هاي آن ها، مقايسه آن ها با ساير مال ها و خدمات، پرداخت مبلغ خريد به رخ آنلاين و . . . را براي كاربران اينترنتي مهيا مي كند .

طراحي سايت در مشهد

پباده سازي
سايت فروشگاهي امروزه با گسترش اينترنت و به وجود وارد شدن اينترنت تارنما ها، پباده سازي سايت فروشگاهي بسيار اشاعه پيدا كرده ميباشد . فروشگاه هاي آنلاين، قابليت يافتن محصولات و خدمات را براي مردمان سهل نموده اند . خريد از وب سايت هاي فروشگاهي از سوي مردمان به خصوص قشر جوان جامعه، با استقبال زيادي همپا بوده ميباشد . خريداران و متقاضيان توليدها و خدمات، به استدلال مشغله دوچندان و يا اين كه ترافيك فراوان و سادگي بيشتر، كمتر به خريد حضوري روي مي آورند و ترجيح مي دهند محصول ها قضيه نياز خود را از طريق اينترنت خريداري كنند . پباده سازي وب سايت فروشگاهي با كيفيت، بر ميزان رضايت يوزرها و هم بر ميزان اثربخشي حضور كاربر در سايت تاثير خواهد گذاشت و به نوعي منجر بالا بردن نرخ تبديل استفاده كننده به مشتري در وبسايت فروشگاهي مي شود .

انواع
طراحي وب سايت فروشگاهي دكان
اينترنتي كالاهاي فيزيكي فروشگاهي كه توليد ها فيزيكي و قابل لمس نظير لپ تاپ، دوربين عكاسي، پوشاك، اسباب منزل، مواد غذايي، و . . . را ارائه مي دهد در نوع فروشگاه كالاهاي فيزيكي قرار مي گيرد . در طراحي وب سايت فروشگاهي اين دسته از مغازه ها ،كاربران پيشنهاد خويش را در وب سايت تصويب مي نمايند و سپس كارمندهاي واحد فروش، كالاي مسئله نظر را براي مشتري ارسال مي نمايند .

مغازه
اينترنتي كالاهاي غير فيزيكي اين مدل از فروشگاه هاي آنلاين فقط كالاهاي غير قابل لمس دانلودي و مجازي را به فروش مي رسانند؛ محصولاتي مثل فيلم، موسيقي، فولدر هاي پي دي اف، كتاب هاي ديجيتال و . . . كه استفاده كننده آن ها را دانلود مي نمايد . در اين حالت، لينك دانلود پس از پرداخت مبلغ موضوع لحاظ براي استفاده كننده فعال خواهد شد .

چندين
قابليت و امكان حتمي يك وبسايت فروشگاهي داشتن
لوگوي متناسب با كسب و كار يك لوگوي مطلوب و گويا، در حكم يك كارت ويزيت براي كسب و كارهاي حضوري هست و نقش موثري در جذب مخاطب داراست . در خريد آنلاين، لوگو علامت اعتماد و اطمينان براي مالك كسب و عمل مي باشد . برندهاي معروف، معمولا لوگوهاي مخصوص به شخص و ماندگار دارند .

ارائه
تخفيف و پيشنهادهاي ويژه به كاربران يك اينترنت تارنما فروشگاهي بايد در به عبارتي ابتداي ورود كاربران به سايت، علاقه و اعتنا آن ها را به سايت جلب نمايد . كابران معمولا از وبسايت هايي كه برگه اساسي جذاب تري دارند، استقبال مي كنند و از آن جا خريد مي نمايند . سناريو تخفيف ها و پيشنهادهاي ويژه در ورقه اساسي سايت، سبب جذب مخاطب و ترغيب وي به خريد مي شود .

ارسال
مجاني محصولات ارسال بدون‌پول براي بسياري از مشتريان فروشگاه هاي اينترنتي اساسي است و معمولا آن ها از فروشگاه هايي خريد مي نمايند كه كالاي خريداري گرديده شان را به بدون‌پول ارسال نمايد . بخش اعظمي از دكان هاي اينترنتي براي خودداري از هزينه هاي مازاد حمل و نقل، يك دست كم مبلغ خريد را مشخص و معلوم مي كنند و خريدهاي بالاي اين مبلغ را به رخ مجاني ارسال مي نمايند .

 


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۳:۱۶ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

اشكال عملگر ها در PHP

اشكال
عملگر ها در PHP – مقدمه در اين بخش از فراگيري پي اچ پي، مي خوا‌هيم با انواع عملگرها در PHP آشنا شويم . در ابتدا با توصيف عملگرها در پي اچ پي آشنا خوا هيم شد .

در ادامه آغاز با عملگرهاي رياضي و محاسباتي در PHP آشنا خواهيم شد . سپس عملگرهاي حرفه اي و همين طور عملگرهاي مقايسه اي در پي اچ پي را نظارت خوا‌هيم كرد .

طراحي سايت در مشهد

بعد از آن از آن به سراغ عملگرهاي منطقي و آن‌گاه به سراغ عملگرهاي بيتي در PHP مي رويم . در بخش بعدي با عملگر هاي انتساب و همين طور عملگرهاي يگانه مانند ++ و همين طور — آشنا خواهيم شد .

انواع
عملگرها در PHP همين طور در ادامه آموزش operator ها در زبان پي اچ پي، به چك عملگرهاي آرايه اي و همين طور عملگرهاي سه گانه خواهيم پرداخت .

در انتهاي اين فراگيري به نظارت تقدم عملگرها در PHP خوا هيم پرداخت . در اين بخش با اولويت اعمال عملگرهاي گوناگون در لهجه پي اچ پي، آشنا خواهيم شد . در هر بخش همت مي كنيم محاسبه عملگرها در PHP با نمونه هاي مربوط به آن سناريو دهيم .

اين
آموزش داراي سرفصل تحت است كه مي توانيد با زدن روي هر لينك، به بخش زمينه نظر خود منتقل شويد:
بخش
اول: عملگرهاي محاسباتي يا رياضي در PHP بخش
دوم: عملگرهاي رو به بالا يا اين كه روبه پايين در PHP بخش
سوم: عملگرهاي انتساب يا Assignment در PHP بخش
چهارم: عملگرهاي مقايسه يا اين كه Comparison در PHP بخش
پنجم: عملگرهاي منطقي يا Logical در PHP بخش
ششم: عملگرهاي حرفه اي يا String در PHP بخش
هفتم: عملگرهاي بيتي يا اين كه Bitwise در PHP بخش
هشتم: عملگرهاي آرايه اي يا Arrays در PHP بخش
نهم: عملگرهاي سه گانه يا سه تايي يا اين كه شرطي يا Ternary در PHP بخش
دهم: حق تقدم عملگرها در PHP اين آموزش، يك عدد از بخش هاي يادگرفتن هاي رايگان PHP در وبسايت وبمستر وردپرس مي باشد .
در صورتي كه مي خواهيد به همه بخش هاي اين سري آموزشي بدون‌پول دسترسي داشته باشيد، مي توانيد از پيوند تحت استفاده كنيد:
براي دسترسي به همگي سرفصل هاي آموزش بدون پول PHP مي توانيد از اين لينك و پيوند به كار گيري نماييد .
عملگرهاي
محاسباتي و رياضي در PHP اولي گونه از اشكال عملگرها كه در PHP با آن رمز و فعاليت داريم، عملگرهاي محاسباتي يا به عبارتي عملگرهاي رياضي مي باشند .
با اهميت ترين عملگرهاي رياضي براي انجام اعمال محاسباتي بر روي متغييرهاي عددي، عبارتند از:
عملگر
جمع: براي عمليات توده در زبان PHP از علامت + به كارگيري مي شود .

عملگر
تفريق: براي عمليات تفريق در زبان PHP از نماد – استعمال مي شود .

عملگر
حساب و كتاب باقيمانده: براي محاسبه ما‌نده در لهجه PHP از نماد % استعمال مي شود .

عملگر
ضرب: براي عمليات ضرب متغير ها در زبان پي اچ پي از نشانه * به كار گيري مي كنيم .

عملگر
تقسيم: براي انجام عمليات تقسيم در پي اچ پي، از آرم / استعمال مي شود .

در زير يك مثال زياد معمولي براي فهم و شعور خوبتر عملگرهاي محاسباتي يا اين كه همان عملگرهاي رياضي در PHP زده شده ميباشد . در آخر از var_dump براي سناريو خروجي استعمال گرديده است تا مدل برگشتي آن نيز سناريو داده شود .
عملگرهاي
افزايشي ++ يا اين كه كاهشي – – در PHP جور ديگري از عملگرها كه با آن در زبان پي اچ پي سركار داريم، عملگر صعودي ++ و همين طور عملگر نزولي – – مي باشد . برخلاف بسياري از عملگرها كه بايستي داراي دو عملوند يا به عبارتي operand باشند، عملگر افزايشي يا كاهشي، بر روي يك عملوند، عمل خواهد كرد .

عملگر
رو به بالا يا ++ در لهجه PHP: براي اينكه يك واحد به ميزان يك متغير بيشتر شود، از اين عملگر در قبلي يا سپس از يك عملوند استفاده مي شود .

عملگر
نزولي يا اين كه – – در گويش PHP: براي اين كه يك واحد از ميزان يك متغير كم شود، از اين عملگر در قبلي يا اين كه آن‌گاه از يك عملوند استعمال مي گردد .

تفاوت
به كارگيري از عملگرهاي صعودي يا اين كه كاهشي در پيشين يا اين كه آنگاه از متغير در شراي آرم ++ يا اين كه – – را گذشته از متغير قرار دهيم، ابتدا يك واحد به متغير طولاني تر يا كم مي شود و بعد از آن از متغير در انجام محاسبات به كار گيري مي شود . البته در صورتي كه عملگر كاهشي يا اين كه صعودي را آن گاه از متغير قرار دهيم، مقدمه عملوند يا همان متغير، در محاسبات كمپاني كرده و آن گاه يك واحد به آن بيش تر يا قليل خواهد شد .

در پايين يك نمونه زياد بي آلايش براي فهم و شعور خوب تر عملگرهاي ++ و — (كه با نام هاي عملگرهاي رو به بالا و عملگرهاي روبه پايين در PHP شناخته مي شوند)، زده شده مي باشد .
در انتهاي كدها هم، مي توانيد سود خروجي آن را نيز مشاهده فرماييد:


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۶:۳۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

طريق نصب و اجراي گويش PHP

طريق
نصب و اجراي گويش PHP براي
برنامه نويسي و به كار گيري از PHP به ۳ چيز كلي نياز مي‌باشد :
برنامه يا ابزاري براي كدنويسي : در معمولي ترين شرايط مي توانيد از برنامه Notepad و شرايط پيشرفته خيس آن +Notepad براي كدنويسي به كارگيري فرماييد . اما قابل انعطاف افزار هاي حرفه اي مانند Dreamweaver، NuSphere PhpED و NetBeans و … هستند كه در اين فراگيري از قابل انعطاف افزار Dreamweaver استعمال گرديده هست .

طراحي سايت در مشهد

مرورگر اينترنت : براي مشاهده صفحات نياز به يك مرورگر مي باشد كه ولي مي شود از مرورگر پيشفرض استعمال نمود اما توصيه خوب تر ما اين ميباشد كه حدالامكان از مرورگر Chrome و يا Firefox به كار گيري شود .

سرور
اجرا كننده PHP : چنانچه بخواهيد برنامه ها و صفحات PHP را بر روي كامپيوتر خويش اجرا فرمائيد نياز به نصب PHP و MySQL مي باشد كه مي بضاعت و توان آن‌ها را به فيس تكي دانلود و نصب كرد اما دو برنامه وجود دارا‌هستند كه نقش وب سرور را به خوبي براي شما ايفا مي نمايند و همه برنامه ها و كتابخانه هاي زمينه نياز را دارا مي باشند :
برنامه WampServer و XamppServer كه در اين يادگرفتن از Xampp استفاده خواهد شد و همانگونه كه در مقاله پيشين تحت عنوان نصب و خط مش اندازي PHP و MySQL مشاهده شد طريقه نصب اين نرم افزار با اهميت و كاربردي را شرح داديم كه مي توانيد آن را مطالعه نمائيد .

در اين مقاله به معرفي لهجه PHP و مزيت هاي آن اشاره كرديم و سعي داشتيم شما را با اين گويش كاركشته و كاربردي آشنا كنيم و در ادامه در موضوع شيوه نصب و اجراي آن مختصري كلام كرديم تا بتوانيم در قدم هاي بعدي برنامه ها و اسكريپت هاي گوناگون با اين زبان را نصب و اجرا كنيم و در مسئله هاي متعدد از آنان به كارگيري كنيم .

 


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۵:۱۵ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)