مرجع مقالات رسمي طراحي سايت مرجع مقالات رسمي طراحي سايت .

مرجع مقالات رسمي طراحي سايت

دامنه، شناسنامه تارنما شما ميباشد


دامنه، شناسنامه وب سايت شما مي باشد
وقتي كه شما تصميم به ساخت سايت مي‌گيريد، يكي اولين واژه و كلمه‌هايي كه به گوشتان خواهد خورد، دامنه يا دامين مي باشد و اينجاست كه از خود مي‌پرسيد خواسته از دامنه چيست؟ اگر اين سوال برايتان پيش آمده، لازم نيست نگران باشيد. مضمون‌ دامنه اصلاً پيچيده نيست. يكي چيزهايي است كه هر روز به آن سر و كار داريد، معمولي‌ترين آن هم Google.com است. شما نسبتاًً هر روز در دنياي اينترنت با دامنه‌ها سر و كار داريد. تنها تا شرايط فعلي اين موضوع را نمي‌دانستيد. ما در پي يك تعريف‌و‌تمجيد درست و حسابي از دامين ها به شما ارائه خوا‌هيم داد و تمام ويژگي‌هاي مهم دامنه‌ها را به شما خواهيم ذكر كرد.

انتخاب دامنه را شايد بتوان او‌لين قدم براي فعال سازي وب‌سايت دانست، براي اين خواسته نوشته‌علمي‌ي " دامنه چه ميباشد؟ چه‌طور يك دامنه مناسب انتخاب كنيم؟ " را براي شما دوستان عزيز تدارك ديده‌ايم.

 

ساخت سايت در مشهد

منظور از دامنه يا Domain همان پست الكرونيكي مي باشد؛ همان آدرس‌هايي كه براي گشودن يك تارنما در اينترنت وارد مي‌كنيد. وقتي كه شما قصد داريد مستقيماً به يك سايت وارد شويد، دامنه يا همان آدرس اينترنتي آن سايت را در نوار بالاي مرورگر خود وارد مي‌كنيد. در تصوير تحت مي‌توانيد ما دقيقاً بخشي كه دامنه نمايش داده ميشود را براي شما معين كرده‌ايم.

نام دامنه: نام دامنه Google.com، همان گوگل است؛ Google، خيلي عادي است. شما براي دامين خود بايد نامي را انتخاب فرماييد. مثلاً مي‌توانيد دامنه را به يك انسان تشبيه فرمائيد كه اسم و قوم و قبيله داريد. نام دامنه همان نام بشر فرضي ما است اما قبيله آن چطور؟ در پي آن را بازنگري ميكنيم.

اعتبار دامنه يا يك كدام از مهم‌ترين فاكتورهاي سئو مي باشد، در نوشته‌علمي‌ي " Domain authority يا اعتبار دامنه چيست؟ " از اين موضوع اطلاعات بيشتري كسب فرمائيد.

 

 

پسوند دامنه: در اينترنت پسوندهاي بسيار متنوعي براي ثبت دامنه وجود دارا هستند. هريك از اين پسوندها، معنايي به خصوص دارا‌هستند. به عنوان مثال، پسوند ir به معني آن است كه وب سايت شما ايراني است. پسوند com مخفف commerce است و به معناي تارنما تجاري مي باشد. ساير پسوندها نيز هر مورد معنايي براي خود دارا هستند. در اينترنتي هزاران پسوند موجود است كه هر سال بر تعداد آن بيش تر مي كرد! هرمور طراحي سايت در مشهد  د از اين پسوندها معنا خاصي را دارا هستند اما مي‌توانيد براي هر منظوري از آن استفاده نمائيد. يكي از مهم‌ترين دامنه‌هايي كه قطعاً خيلي هم آن را ديده‌ايد، دامنه IR مي باشد كه البته براي ايراني‌ها مهم مي باشد. اين دامنه، دامنه ملي ميهن ما محسوب ميشود و در سال هزينه‌اي كمتر از 10 هزار تومان داراست؛ بها آن هم به دلار وابستگي خاصي ندارد و به همين برهان است اختلاف قيمت آن با دامنه‌هاي در بين‌المللي پس از افزايش قيمت دلار، تا صد برابر ارتقاء پيدا كرد.

براي ثبت دامنه كافي است به سراغ يكي هاستينگ‌ها برويد و دامنه خود را ثبت فرمائيد. البته عجله نكنيد، هنوز ابزارهاي ديگري هم باقي‌مانده است كه بايستي بشناسيد و پس از شناخت آنان به سراغ خريد برويد.

با مطالعه‌ي نوشته ي علمي‌ي " هاست و دامنه چيست؟ چطور بهترين سرويس را انتخاب كنيم؟ "، ميتوانيد اطلاعات دقيق‌تر و تخصصي‌تر را در باب دامنه و هاست دريافت فرمائيد.

 

هر دامنه منحصربه‌فرد است
نكته ديگري كه بايستي به آن دقت داشته باشيد اين مي باشد كه دامنه‌ها منحصر هستند. مثلا، همين آدرس Google.com به نام شركت گوگل ثبت شده است و براين اساس ما صاحب و مالك آن محسوب مي‌شويم. پس هيچ شخص ديگري نمي‌توان اين ادغام مشخص را به نام خود ثبت كند. البته هزاران پسوند وجود دارد و ممكن مي باشد فردي آدرس Google.net را بتواند ثبت كند. اما اين آيتم تنها يك مثال بود، زيرا گوگل تمام پسوندهاي جان دار دامنه را براي خودش به ثبت رسانده است. اما شركت‌هاي ديگر (بخصوص شركت‌هاي ايراني) به دليل هزينه‌هاي سنگين نمي‌توانند تمام پسوندها را ثبت كنند و ممكن است يك فرد ديگر پيدا شود و پسوند ديگري از دامنه كسب‌وكار شمارا ثبت كند. جالب اينجاست كه حتي گاهي با همان نام كسب‌‌وكارتان سايتي را بالا مي آورد و اقدام به كسب درآمد مينمايد كه اين مورد هم در آينده ايراد‌ساز ميگردد.


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۰:۵۵ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

تارنما ماهر بايستي چه خصوصيت هايي داشته باشد؟

طراحي سايت در مشهد
تارنما ماهر بايستي چه خصوصيت هايي داشته باشد؟
چه طور پباده سازي كنيم تا در آخر عمل يك تارنما ماهر داشته باشيم؟
خصوصيت هاي وبسايت خوب چه ميباشد؟

اين سوالهاي و كلي سوال ديگر دراين باره موجود هست كه با رعايت كدام اصول طراحي وب سايت مي قدرت يك وبسايت ماهر پباده سازي كرد.با مطالعه منابع متعدد درباره با طراحي وب سايت مورد ها زيادي براي ساخت سايت ماهر مطرح شده‌است.در‌اين نوشته‌ي‌علمي 10 خصوصيت وب سايت ماهر را باز‌بيني مينماييم.
براي ساخت سايت ماهر بايستي اعتنا داشته باشيم كه براي چه كاري و با چه هدفي وبسايت پباده سازي مي‌كنيم.اعتنا نكردن به جور كاربرد و انگيزه تارنما سبب ميشود كه ما نتوانيم طراحي وب سايت ماهر انجام دهيم.

 

10 خصوصيت وبسايت ماهر :
1- يك طرح و نقشه رويكرد منطقي براي پباده سازي و پياده سازي تارنما به شكلي كه استفاده كننده بعداز ورود به تارنما به راحتي متوجه عمكرد تارنما و نيز متوجه كاربرد قسمت هاي گوناگون آن بشود. داشتن يك طرح و نقشه رويكرد استاندارد در طراحي وب سبب ساز كاربرپسند بودن و امتياز بهتر در seo تارنما شما خواهد شد.

2- اكران داده ها مهم مرتبط با كسب و عمل در بخش هاي مهم تارنما : استفاده كننده در تارنما شما پيرو سرويس ها و يا اين كه محصول ها اصلي شما هست. براي همين مي بايست به استفاده كننده اين داده ها مهم را در بخش هاي اصلي وبسايت اكران دهيم عوض اينكه استفاده كننده را با پيوند هاي مشابه در رابطه ما و داده ها غيرضروري ديگر كلافه كنيم. به عنوان مثال در تارنما رستوران، استفاده كننده در‌پي منو خوراك، فضاي رستوران، ساعت ها عمل و نشاني رستوران مي گردد و به قسمت هاي ديگر دقت چنداني ندارد.

3- در طرا حي تارنما داده ها تماس با ما‌را در دسترس و جلوي ديده استفاده كننده قرار دهيد. هيج چيز بدتر از آن وجود ندارد كه استفاده كننده در وبسايت شما به‌دنبال داده ها تماس بگردد. در داده ها تماس رويه هاي تماسي را در وبسايت قرار دهيد كه مدام به آن ها پاسخگو باشيد. در شرايطي كه تلفن خويش را هرزگاهي از دسترس بيرون ميكنيد بهتر ميباشد آن را در داده ها تماس وبسايت قرار ندهيد و صرفا از پست الكرونيكي به كارگيري فرمائيد. بدون شك از ايميلي به كارگيري نمائيد كه براي آن دامنه مي‌باشد و از نشاني اينترنتي gmail يا اين كه بقيه آدرس اينترنتي هاي فردي به هيچ عنوان استعمال نكنيد.

 

4- در ساخت سايت از پيوند دهي مشخص و معلوم و اسم هاي بديهي براي منوها و پيوند ها استعمال كنيد. به كار گيري از اسم هاي مشخص و معلوم و استاندارد به استفاده كننده وبسايت ماهر شما احساس خير خواهد اعطا كرد و او‌را در گير سردرگمي نخواهد كرد. در پيوند دهي همت فرماييد نوشته پيوند معين باشد كه براي ورود به كدام برگه و انجام چه كاري ميباشد.

 


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۱:۳۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)