مرجع مقالات رسمي طراحي سايت مرجع مقالات رسمي طراحي سايت .

مرجع مقالات رسمي طراحي سايت

معرفي زبان برنامه نويسي php

زبان برنامه‌ نويسي PHP در سال 1994 بوسيله Rasmus Lerdorf در دانش كده واترلو كانادا ساخت شد و در اكنون حاضر نيز رفرنس پياده سازي آن توسط The PHP Development Team ساخت مي شود .

Php كه كوتاه شده يا مخفف عبارت personal home page مي باشد از به عبارتي ابتداي معرفي تا به روز جاري همچنان يكي از مهم ترين و با اهميت ترين پيش نياز هاي طراحي سايت به شمار مي رود .

بر اساس آمار قانوني وبسايت W3Techs تا سال 2018 حدود 83 .1% از سايت هاي عالم بر پايه PHP رويكرد اندازي شده اند . از طرفي ديگر سيستم هاي مديريت محتوايي مانند وردپرس ، جوملا ، دروپال و . . . با استعمال از گويش PHP ساخته شده اند كه در دربين آن ها وردپرس به تنهايي 32% از سهم سايت هاي عالم را شامل مي شود .

جالب است بدانيد كه ساختار لهجه برنامه نويسي php مضاعف شبيه به لهجه برنامه نويسي perl و زبان برنامه نويسي c ميباشد و در واقع آن چه كه موجب شده مي باشد كه اين گويش برنامه نويسي تا اين حد قوي ظاهر شود اين مي‌باشد كه با اكثر وقت ها بانك هاي اطلاعاتي از قبيل Mysql هم خواني دارد و همچنين شكل پذيري فوق العاده اي داراست .

لهجه برنامه نويسي php به قدري حاذق مي باشد كه از آن براي ساخت قابل انعطاف افزارهاي داراي شهرت همچون Mambo، Joomla، mybb، Phpbb، SMF و مدياويكي استفاده گرديده ميباشد .

معرفي
زبان php
مزايايزبانPHP
: هشت خصوصيت بارز در php كه سبب ساز محبوبيت آن شد

همانطور كه مي دانيد لهجه هاي برنامه نويسي زيادي نظير asp ، python و . . . در حوزه طراحي وب فعال مي باشند . ولي زبان برنامه نويسي PHP همواره در ميدان رقابت با اين گويش هاي برنامه نويسي غالب از ميدان بيرون مي شود .
از پاراگراف مهم ترين مزاياي PHP مي بضاعت به موراد ذيل اشاره كرد:
نوشته
گشوده و بدون پول است به جرعت مي بضاعت گفت بارزترين خصوصيت زبانPHP اين است كه نوشته گشوده و در عين حالا مجاني مي‌باشد . علاوه بر اين، PHP مانع ها ورود بسط دهندگان وب را كاهش مي دهد و به آنها اذن مي دهد تا به آساني از مهارت و استعدادهاي خود براي برنامه نويسي به كار گيري نمايند .

كتابخانه
گران قدر و فعالي دارد همان گونه ه مي دانيد كتابخانه ها نقش موثري در معمولي سازي و سرعت بخشيدن به يك زبان برنامه نويسي دارند . لهجه PHP با پشتيباني از URL parsing، regular Expressions، HTTP fetching و اكثري موارد ديگر به بهبود برنامه نويسي و سادگي آن كمك مينمايد .

دامنه كاربرد وسيعي در حوزه اينترنت دارد .
يك عدد از ويژگي هاي بارز لهجه برنامه نويسي php كاربرد هاي بزرگ آن مي‌باشد كه علاوه بر پباده سازي وب سايت مي بضاعت و توان به با اهميت ترين كاربرد آن در موضوع ساخت قابل انعطاف افزار اشاره كرد .

از پارادايم هاي متعدد برنامه نويسي پشتيباني مي كند .
پارادايم به راه هاي مختلف در فرايند برنامه‌نويسي به منظور پيدا كردن شايسته ترين رويكرد براي انجام عمليات و كار خاصي مي گويند . هر گويش برنامه نويسي مي تواند از يك يا چند پارادايم يا اين كه راه و روش برنامه نويسي پشتيباني كند .

مولتي پلتفرم ميباشد . طراحي سايت در مشهد  
كد ايجاد گرديده در PHP مي تواند بر روي تمام سيستم دليل هاي با اهميت اجرا شود، به توسعه دهنده اذن مي دهد بطور يك پارچه وب تارنما را در يك‌سري سيستم برهان تركيب كند . به كسب و كار اجازه مي دهد كه تمام تحت توليد ها را بشكل بصرفه تري تهيه كند . با PHP مي توانايي پلتفرم ها را با تنوع ويندوز، لينوكس، يونيكس و هر ذيل توليد ديگر با امكان هاي بخش اعظم Apache و MySQL استفاده كرد . با امكان هاي توسعه يافته php مي توانيد اپليكيشن هاي دسكتاپ هم بسازيد .

سرعت
بي نظيري دارد هيچ زباني وجود ندارد كه بتواند سرعت تلاش PHP را شكست دهد! همانظور كه ميدانيد PHP داراي فراواني منابع سيستم است كه باعث ميگردد PHP به سرعت و سريع تر از بقيه لهجه هاي برنامه نويس كار نمايد . در صورتي‌كه قصد استعمال از قابل انعطاف افزار هاي ديگر در كنار PHP دايريد اصلا نگران ناچيز شدن سرعت نباشيد چرا كه PHP فارغ از افت سرعت و جدا كردن روند هاي ديگر به عمل خويش ادامه مي‌دهد .

توليد
كننده فرصت هاي شغلي بيشتر يقينا زماني كه علاقه مندان به حوزه برنامه نويسي و طراحي سايت بدانند كه بيش از 32% تارنما هاي عالم بر اساس سيستم مدير محتواي وردپرس كه مبتني بر PHP هست ساخته شده اند، بيش از 70% وب وبسايت هاي جانور در ايران، لهجه برنامه نويسي PHP را به عنوان گويش مهم خويش تعيين كرده اند، به جهت مراقبت مجال شغلي و دستيابي به پروژه هاي اكثر php را براي خط مش كاري شان بر خواهند گزيد .

تعمير
و حفظ آن سهل است با توجه به سادگي محفظه php و دارا بودن كتابخانه هاي جامع و استاندارد تبارك ،نگهداري از كد هاي php فعاليت مشقت به حيث نمي رسد .

خصوصيت
هاي زبان برنامه نويسي php


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۱:۲۰ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)